Neden evde Body yapıyorsunuz.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve victor1 tarafından 29 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Neden evde Body yapıyorsunuz.

1. Zamanım yok, evde ufaktan takılıyorum.

oy sayısı 63
    25,8%
  2. Ekonomik olarak zorlanıyorum.

oy sayısı 64
    26,2%
  3. Çevremde salon yok veya o salonları beğenmiyorum.

oy sayısı 42
    17,2%
  4. Zayıfım utanıyorum. Kendime güvenim yok.

oy sayısı 21
    8,6%
  5. Evde çalışarakta bişeyler yapabileceğine inanıyorum.

oy sayısı 88
    36,1%
  6. Salon a gittim memnun kalmadım evde çalışıyorum.

oy sayısı 38
    15,6%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 54 üye.
  1. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    benim evde başlayalı 8 ay oldu.çok rahatım.alt evimiz var boş.oraya aldım bilgisayarımı.açıyorum müziğimi alıyorum 10kglık dambılı çalışıyorum karışan yok birşey yok.1 senemi evde tamamlamak istiyorum.salondakiler gibi yapamam belki ama kafa tutarım :)

2. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    4 ay salon geçmişim oldu. Ekonomik durumum kötüleşince ve oradaki bir kaç kişiyle tartışınca ayrıldım salondan. Bütün salonlar demiyorum ama salonların birçoğu ilgisiz gerçekten.Mesela ben gittim,hoca kiloma boyuma baktı,program verdi 1 ay uygula dedi.1 ay geçti,hiç ölçümü filan almadan 1 ay daha devam et bu programa dedi. 3.aya kadar geldim 3 ayda hiç gelişemedim,gelişemedim derken antrenman sonralarında kaslarımda kan bile toplanmıyordu o derece kötü bir program vermişti adam.Birde bana 3.ayda protein tozu,yağ yakıcı,glutamine satmaya çalıştı. Kabul etmedim.
    Birde vücudu gerçekten gelişmiş olupta diğerlerini küçümseyen insanlar var.Mesela 3 yıllık adam vardı bir tane.Yeni başlayanların yanından geçerken sırıtyordu,dalga filan geçiyordu.Birgün dayanamadım sıkıştırdım bunu köşeye.İnanır mısınız o devasa cüsseli adam benim yanımda süt dökmüş kediye döndü,özür dilerim filan dedi :D
    sonra bu gitmiş hocaya şikayet etmiş,hoca yanıma geldi bir ton nasihat,işte burası kavga salonu değil filan dedi.Haksız yere yargıladı beni.Sinirim iyice arttı ayrıldım bende.
    Ekonomik durumumda kötüleşince bıraktım,evde kendime küçük bir yer ayırdım.Bench sehpası,düz bar,EZ bar,ağırlık dökümleri,göğüs yayı,dambıll filan aldım. Mükemmel oldu :)
    Şimdi okullar açılınca 4-5 ay besyo fitness salonunda takılıcam arkadaşlarla.Çok güzel oluyorr,arkadaşlar olunca tatlı bir rekabette oluyor,insanı dahada motive ediyor.Daha sonra bahar aylarına doğru durumum düzelirse salona yazılıcam tekrardan ama daha modern ve ilgililenilen bir salona

3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ben spor salonunda çalışıyorum ama dediklerin doğru daha bir sürü şey sayılabilir aslında ama spor salonundaki aletleri getirme sorunu var bende 3-5 ufak tefek şey var ama salondaki aletler daha hoşuma gidiyor o yüzden salonu tercih ediyorum

4. exen

exen Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    para ve zaman

5. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    spora salonda başlayıp evde devam edip tekrar salona dönen biri olarak söyleyebilirim ki.

spor salonda yapılır.

evin salonunda değil tabiki spor salonunda.

evde çalışmak hiç yoktan iyidir tabiki evde ekipmanım var salona çeşitli sebeplerden gidemezsem o günkü idmanı evde çıkarırım.

şöyle düşünün profiterolü evde de yapabilirsiniz pastaneden de alabilirsiniz ama asla tadı pastaneden aldığınız profiterol gibi olmaz.

eğer pastaneye gidip profiterol yapınını yerinde öğrenirseniz tadı çok benzer ama asla bir profiterol ustası olamazsınız. bilmem anlatabildim mi :D

deist190 ve karakayaysf bunu beğendi.
  6. motig

motig Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de bulunduğum yerde salon olmadığından kendi evime küçük bir salon açtım.Ama önceden 1 senelik bir salon geçmişim vardı.Yeni başlayanlara tavsiye etmem.Önce bir hoca neyi doğru neyi eğri yaptığını görüp söylemeli.Bu sporun biraz da olsa eğitimini almalı sonra evdeki sağlıklı olur.Ben de yeni başladım bakalım sonuçları göreceğiz...

7. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    bana en yakın body salonu 66 km.. evde 8 kiloluk 2 dambul var kırma yay VE beşli çekme yay var. hafta 2 gün çalışıyorum.. tam salon kadar verimli olmuyor ama güç artışı sağladım...

8. Lutieth

Lutieth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ilk sebep maddiyat salona vereceğim parayı beslenmeye harcarım. 2. sebepte salonun uzak olması antrenman çıkışı çok uzun ve dik bir yokuş çıkmam gerekiyor. arabayla gitsem buseferde yakıt parası :) 2 tane 6 kiloluk dambıl aldım forumdaki dambılla evde çalışma programını uyguluyorum 1 sene böyle devam etmek niyetindeyim belki seneye salona yazılırım. 7-8 sene önce 3 ay salona gitmiştim..

9. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Pahalılar... Salon hocaları yetersiz... Ekipmanlar yetersiz... Talimatlarda zorunlu ekipmanlarda yer almasına karşın çoğunun squat düzeneği yok, decline pressi yok... Tercih edilen müzikler bana hitap etmiyor, hiç tarzım değil... Salona gidip gelmeyi de düşünürsek bir de zamandan da büyük kayıp... Her gün çanta yapma derdi ve onu taşıması daha büyük bir dert... Yeni başlayanların soruları ve onlardan kaçamama... Bu liste uzayıp gider. Önümüzdeki zamanlarda da kardiyoyu dışarıda, vücudu evde çalışmak tercihim olacak gibi...

SiR_Arawn bunu beğendi.
  10. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    1 sene gibi bir süre zarfında salonda çalıştım şu gerçek;

Çalıştığım salon küçük bir ilçe olması nedeniyle galiba biraz yetersiz kaldı ama her şeye rağmen uzun bir süre (1-1.5 sene) salonda çalıştım..

Gelecek sene YGS-LYS sınavlarım'dan dolayı evde devam ediyorum üniversite zamanında nasip olursa iyi bir takviye ile daha iyi olacağımı düşündüm :)

2 haftadır bakalım evde çalışıyorum barfiks sopası , dumbell , barbell , bench , koşu bandı , eliptik bisiklet , kırma yay , 5'li yay var ağırlıklı olarak koşu yapıyorum güzel her şey vücut olarak daha fazla gelişeceğimi sanmıyorum fakat;

Ev de yaptığım tempo salonda ki kadar uzun olmuyor yani kimse gelip soru sormuyor,şu böyle,şunun sırası bekle,türkçe pop müzik..

Ev gayet rahat açıyorum müziği rahatça yapıyorum ha istediğim ağırlıklara girmem söz konusu olmuyor ama en azından spordan da uzaklaşmış olmuyorum aman salonda çalışmazsam hiç çalışmam diye bir tercihim benim olmaz salondan gittim geldim derken 2-2.30 saat rahat geçiyor bu da ayrı bir sorun :))

Ev ile Salon Arasında:

Salonunuz çok iyi bir salonsa vazgeçmeyin :) Ama salonda yeterli verim alamıyorsanız ev en iyi tercih ama evinizde sadece dumbell ile olacak iş değil bu ama o kadar dandik bir salonunuz varsa benim gibi evi tercih etmek doğru yargı :))

11. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    aslında ben evde çalışmayı çok isterim sonuçta git gel salonda soyun et bunların hepsi insanı çok yoruyor. bir de her ay aidat her ay aidat... imkanım olursa ayarlanabilir sehpa alarak işe başlamak istiyorum ama bu sefer de evi donatmam lazım, en azından bir barfiks demiri bir ayarlanabilir bench 2 de ayarlanabilir dumbbell gerek. bu da nereden baksan 200 tl eder. sonrasında düz bar ez bar derken aile bütçesi zarar görecek...

12. wallace

wallace Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    zaman sıkıntısı nedeniyle evde çalışıyordum ama artık o sorun kalktı ortadan ondan yazıldım salona. evdeyken üşeniyordum ben şimdi arkadaşlarla olunca insan daha gaza geliyor.

13. kralvalue

kralvalue Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Barista
    Yer:
    Antalya
    maddi durum

14. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Body benim için bir yaşam tarzı.çünkü ben bir bodyciyim

15. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    salonun açılması uzun sürdüğü icin evde çalıştım bir süre salon illaki gelişmede daha etkili keşke herkesin bütcesi ve zamanı olsada salonlarda işi bilen antronorlerle çalışılsa

16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yazlıkçılar spor salonuna doluştuğu zaman 2 ay kadar evimde antreman yaparım bir odayı spor salonuna çevirmeyi başardım nihayet evde çalışmak isteyen arkadaşlar eğer imkanınız varsa en az 6 ay spor salonunda bilgili bir hoca eşliğinde çalışmaları hareketleri yerinde öğrenmeleri gerekir eğer imkan yoksa bol bol videoları dikkatle seyrederek hareketleri düzgün yapmaya çaşılmaları gerekir

17. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Neden, Evde çalışması rahat, aletlere karışan yok, sıra bekleyen yok, istediğin müzik çalıyor, Antremandan sonra eve kadar yürüme derdi yok direk duşa gir, yemeğini hazirla tüket vs. vs. diye gider.

Şahsen yıllardır evde çalışıyorum ve gayette rahat ve huzurluyum, eğer bilgin yeterliyse ve aletlerinde tamsa en rahat ortam ev bence

Ocensers bunu beğendi.
  18. viva-zapata

viva-zapata Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    salonda belli bir altyapi elde edildikten sonra evde calisma gayet makul..

19. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben bu spora önce evde başladım site site gezerek bilgi edindim evde güzel alt yapı hazırladım

evde başlama nedenim utanmamdı şişmandım online oyunlar yüzünden sosyal hayatım bitmişti utanıyordum dışarı çıkmaya hele insan olan ortamlara girmekten kaçınıyordum otobüse bile binmiyordum utanıyordum terliyordum utancımdan sonra salona başladım açıldım oyunlarıda bıraktım.

mustabeen ve Ocensers bunu beğendi.
  20. Landser

Landser Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar adım Ercan bügün katıldım foruma. sizden evde çalışma ile ilgili bir kaç bilgi edinmek istiyorum daha öncesinde 2 - 3 ay kadar spor salonuna gitmiştim fakat iş saatimin uymaması nedeni ile bırakmak zorunda kaldım bu süre zaafında da kendimi çok saldım ve fazladan 10kg aldım. 400 tl kadar bütçem var. aldığım fazla kilolardan kurtulmak için ve vücudumu sıkılaştırmak için eve alabileceğim aletler ile ilgili bilgi verebilirmisiniz. Sehpa - Dumbell vs.. şimdiden çok teşekkürler.

Sayfayı Paylaş