Ne zaman ve ne kadar kardiyo?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mgnl tarafından 17 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mgnl

mgnl Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba, öncelikle 22 yaşındayım 184 boy ve 79 kilo. Vücut yağ oranım %14 ve ben bunu %10'un altına çekmek istiyorum, çünkü özellikle göbek bölgemde hoş olmayan bir görüntü sözkonusu.

Kardiyo konusunda salondaki eğitmenlerin görüşlerini aldım. Ağırlık çalışması öncesi kardiyo tavsiye edilmiyor, sonrasında yapılır ise kas kaybı yaşanabileceği söylendi. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Ben de bu konuda ikilemde kaldım açıkçası, çünkü güç bela kas kütlesi kazanabilen bir bünyeye sahibim. Haftada 5 gün sabahları ağırlık çalışıyorum. Akşamları kardiyo yapmak iyi bir çözüm olabilir mi? Görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi merak ediyorum. Bu arada herhangi bir supplement ürünü kullanmıyorum.

2. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Agirlik calismasi sonrasi 15-20 dk gecmeyecek sekilde hiit veya off günlerinde aktif dinlenme amaçlı hafif tempo kardiyo yapabilirsin.

pusat.selim ve mgnl bunu beğendi.
  3. pusat.selim

pusat.selim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam kas kaybi yasamayiz degil mi?

4. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Hayır sorun olmaz. Beslenme ve dinlenme/uyku düzeninde yaşanacak bozukluklar kas kaybı icin daha büyük risktir. İyi yiyerek ve iyi dinlenerek sorun yasamadan spora devam edebilirsiniz.

pusat.selim bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş