ne yaptımsa olmuyor gençler, çevremde yardımcı olacak birileri de yok...salonda hoca da yok

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve davnbrownie tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. davnbrownie

davnbrownie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar 3. aya yaklaştım sporda.68 kgden 73kg ye ulaştım. sıkıntım omuzlarım ayrılmaya başladı, pazularım yaklaşık 31cm den 35cm'e ulaştı fakat esas sıkıntı bu kasların arasında maalesef gmğüs kaslarım hiç ama hiç belli olmuyor. ilk başta bi atılım geldi göğüsten fakat sonra ilerlemesi durdu ya da kol ve omuzun yanında gelişmesi durmuş gibi görünüyor.buna ilaveten göğüs arası Flexor hocanın dediği 3 parmak genişlikte sıkıntılı. (( günlük 125gr protein alıyorum. gerekli karbonhidrat. supplemen desteği ve preworkout ürün desteğimde var. fakat bulunduğum salonda hoca yok.))

göğüs günümde biceps de çalışıyorum. şimdi programı veriyorum arkadaşlar. lütfen bu spora emek veren insanlar cevaplasın.

ilk 2 aylık programda göğüs kısmı;
    bench press 3x8
    bench dumbell fly 3x8
    inchline press 3x8
    cross bench dumbell pullover 3x8
    not: yeni programda da göğüs aynı hareketlerde...
    gelişimi hakkında bilgi olması açısından fotoları koyuyorum arkadaşlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Mayıs 2014 ---
    bunlar fotolar

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 13 Mayıs 2014
  2. davnbrownie

davnbrownie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar bu Forum ölü başlık cenneti sanırım...

3. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    sürekli bi gelişim sağlayamazsın zaten illa ki durcak bi süre sonra o zaman da ya beslenme değitirirsin ya supplementleri değistirirsin ya da antremanı değistirirsin en basitinden ve 3 aydır aynı göğüs antremanını yapıyosan coktan zamanı gelmiş değiştirmenın

4. davnbrownie

davnbrownie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki şuanda bana uygun bi program önerebilecek üstün bir insan var mı burada.... gerçekten göğüs olmadan body yapıyorum demenin pek bir anlamı yok...

5. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    10-8-8-6 tekrardan piramit set bench press sonra incline press yine piramit ve butterfly cable crossover gibi yeni sıkıştırma hareketleriyle programını süsleyebilirsin

davnbrownie bunu beğendi.
  6. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Öncelikle 3 ayda göğüste bi gelişme beklemen hata en zor gelişen kaslardan biridir kendisi gözle görülür fark olabilmesi için bi 6-7 ay rahat geçmesi lazım kolay iş değil. Bak şimdi antremanları şu sistem uygulayabilirsin ; 1. hareket bench press 5x8 ( ağırlıkları arttıra arttıra git arttırdıkca da tekrarları 7 falan yap yada 6 yap ) 2. hareket incline fly 4x8 3. hareket incline press 5x8 4. hareket db pullover 4x10 Bak şimdi bu verdiğim programı şu şekil yap mesela bu pressleri 2-3 hafta barlarla yaptın öteki hafta dumbell lar la yap 2-3 hafta dumbel ile mı yaptın ? geç makinelere 2-3 haftada öyle yap aynı şekilde 2-3 haftda db pullover yaptıysan bi 2-3 haftada high pulley cable crossover yap bilmem anlatabildim mi yani kasları aynı antreman sistemine alıştırma şasırt onları aynı şekilde bazen üst göğüsü öne kaydırabilirsin ortayı 3. hareket olarak yapabilrsin böyle değişiklikler olabilir. Göğüs-biceps yapıyorum demişsin olur istiyosan biceps programı da yazabilirim ama biceps de 3 hareketi göğüstede 4 hareketi geçme fazlası zarar hem daha acemi bi sporcusun 3 ay çok az bi zaman ben 10 ay dır yapıyorum 8 kilo anca alabildim az bi gelişim var daha çok yolun var yani hırsını erken kaybetme.

7. davnbrownie

davnbrownie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cable yok salonda maalesef; bench press, inchline, butterfly yapsam senn önerdiğin gibi de.. de dicem çok saçma birşey söylemekten korkuyorum; ben bench pressin bana faydalı oldugunu düşünmüyorum bi türlü çünkü göğüs kaslarımın çalıştıgını hisssedemiyorum ağırlığı daha çok dirseklerin etrafındaki kaslar bir miktarda önkol alıyormuş gibi geliyor...asdasdasdassd çok sini bozucu

8. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Zaten öyle olur göğüs kaslarında yanma vb. hissetmezsin idmanda , idmandan 1 gün sonra olur ağrısı.

9. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    3 ay = 90 gün Bir gün antreman bir gün dinlenme şeklinde çalışıyorsun diyelim =45 günlük antreman >>> Her antreman 1 saat sürüyor diyelim (ideali 40-45 dakika) =45 saat

45 saatlik body geçmişin ile göğüs kası vs elde edemezsin .
    Forumda biraz zaman geçir ilgini çeken konuları araştır vs...
    Form ölü başlık cenneti değil bu tip konulara cevap yazma gereği duymuyorlar.

Bekci bunu beğendi.
  10. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

bench press yaptığına eminmisin dostum sanırım antrenmanın antrenman kısmını atlayıp sadece ağırlık kaldırıosun beslenme zaten yetersiz ki kaldıki 3 ayda ne beklıodun altyapı olmadan bişi olmadan yukarıda biri demiş ya beslenme deiştir ya supplement ya antrenman supplement deiştirse ne olacak ayrıca pre workout urun kullanmaktaki amacınıda anlamıs değilim ilk önce bench press nasıl yapılır arastır öğren sadece bench değil bütün hareketler alternatifler dahada önemlisi nasıl beslenilir öğren 1 yıl sonra gel deki döğüste gelişme olmuor durdu göğüste gelşmenın durması için ilk önce geliştir sonra sor böle şeyleri arastırın artık cidden
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Mayıs 2014 ---

bu arkadasa sen program deiştir diosunda 3. aylık adam program deiştireblse burda olmaz dı ayrıca supplement deiştirse ne olcak 3 aylık adam su supplement oalyını asın artık
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Mayıs 2014 ---

birde sana bu programı kim verdi ilk aydan yada nerden buldun

Bekci bunu beğendi.
  11. cihad27

cihad27 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Göğüs çok aman alan bir bölge, şahsi fikrim birazda genetikle alakalı bence.Hacim için yüksek ağırlık artan ağırlıklı olan setler yap.İyi beslen zamanla sonuç alıcaksın.Kendi göğüs programım: Şinav ısınmak için 2x20 bench press 4x12 10 10 8 ağırlık her set artıyo dumbell fly 12 10 10 8 yine aynı şekilde incline dumbell press aynı dips veya pullover yapıp bırakıyorum gayet güzel sonuç aldım.

12. davnbrownie

davnbrownie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bak k
    negatif eleştirilere kapalıyım. aynada kendinle ilgilen lutfen bu baslıkla ugrasma.

13. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

pardon üstad ya 3. ayına girerken sacma sapan tavsiyeler vermediğim için haddimizemi sen 3 ayda her şeyi denemiş öğrenmişin zaten ne yaptınsa olmadığına göre

Bekci bunu beğendi.
  14. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Göğsü çabuk gelişen birini ben de daha görmedim, beslenmeden yana hiç bir sıkıntım olmadı ama yinede göğsüm çok yavaş ilerliyor benimde, sistemi biraz değiştirdim ağırlıkları bikaç kilo daha düşürüp daha hissederek ve kaslarımı sıkarak çalışmaya başladım birde son tekrarda hareketin negatifine 4-5 saniye ayırıyorum, çok daha verimli geçiyor antrenman.

15. davnbrownie

davnbrownie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1.Beslenmemin yetersiz olduğunu nerden biliyorsun?
    2. Spor geçmişi olarak daha önce 1 sene karate do, 5 ay fitness ve üniversite voleybol takımında oynadım.
    3. Antrenman anatomisi ve sporcu beslenmesi kitaplarıni okudum. Aylık dergi takibim de uzun zamandır var. İngilizcem sayesinde yabancı Forumları takip edebiliyorum. Sana kalkip domatesin faydasini ya da kırmızı pancar suyunun faydalarini yazamadıgim için Kusura bakma.
    4. Program değiştirme olayı ise ortalama 3ay olmakla beraber ikinci aydan da yapilabiliyor. Sen daha iyi bilirsin kasları sasirtmak iyidir.
    5. Supplement diyoruz vitamin hapı atmak mi yanlış.? Antreman sonrası Protein ihtiyacını acil karşılamak mi yanlış yoksa? Bana 3 ayda bitmeyecek bir element ya da vitamin söyle!
    6. Kısaca seninle muhatap olmadığımı söyledim. İstenmediğin yere gelmek senin için alışkanlık mi?

16. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

1.beslenmenin yetersiz oldugunu aldıgının proteinin yetersizliğinden ve bilgisizliğinden

2.kitap dergi takibi yapman yabancı forumlarda gezinmen ordan burdan program alıp sonra BENCH BENDE İŞE YARAMIOR DÜŞÜNCESİNDEYİM düşüncesi edinmek haklısın takipte kal

3program deiştirmenin ne oldugunu öğrenmen güzel birde uygulama yapsan bu iş 3 5 ayla olmuor altyapı da altyapı nasıl yapılır onuda bir öğren hazır girmişşken

4 supplementten medet ummak yanlış oldugunu vurgulamaya çalısıorum ancak anlama güçllüğü çekosun

5 benimle muattap olmana gerek yok sacma sapan soru sordun en azından okudugunu anla bari

Bekci bunu beğendi.
  17. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    redpack bende artık değistirsin programı diye dedim kendini olympıa havalarında görüp yorum yapmak niye? adam 3 aydır aynı supp ı kullanıyosa tabi ki değitirmeli artık ben herşey supp lara baplı tarzında bişey de demedim millete laf sallıcagına adam gibi oku yazılanları

18. davnbrownie

davnbrownie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O bir defa benim doğal yolla aldigim hayvansal (altını çiziyorum) protein miktarı.
    2. Madde de ne demek istediğini Türkçe öğretmeni olarak anlamakta güçlük çekiyorum. Ve üçüncü kez diyorum bir daha yazarsan sana cevap dahi yazmayacagim. Destek olmuyorsan köstek de olma.

19. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    söylemeye çalıstığım tek sey burda 3 ayda ne beklıorduda ne denedi ne yaptı da hangi sistemi öğrendi ne uguladı nasıl beslendide gelişme gösteremediğini yazabilior yada bunun gibi vs vs tepkim supplement yada program deiştirme önerisi yapmanız 3 ay dior adam şimdi sen adama yuz program da versen ne işe yarar yada dünya supplement markası demeye çalıstığım nokta bu

Bekci bunu beğendi.
  20. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    yapılcak alternatifleri saydım ben 1 2 hareket değiştirmek bu sporu 3 ay yapmasıyla bağlantılı olamaz

Sayfayı Paylaş