Ne Yapmalıyım ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ByFelix tarafından 18 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar .

Dün forumu biraz kurcaladım tabi haliyle kafamda kurcalandı biraz .

Çok farklı yorumlar ve yöntemlerle karşılaştım bu yüzden bu konuyu açma gereği hissettim.

Şimdi arkadaşlar ,

Benim bu spora baslıyalı 20 gün oldu bundan 7 ay öncede 4 ay gitmiştim.

20 gün önce 81 kilo ve yağ oranım %12 idi.

Şu an kilom 78 , antrenmandan önce 10 dk tempolu yürüyüs antrenman sonundada 30 dk tempolu yürüyüs yapıyorum.

Ayrıca l-carnitine[ZeroShot 2000mg]+Cla[GNC 1000MG] kullanıyorum.

Gerçekten baya bir fark yarattı sixpacklerimin ilk 2 tanesinde ciddi bir definileşme oldu ve belim inceldi.

Ağırlık antrenmanında ağır kilolarla çalışmayı tercih ediyorum ama orta kiloda denebilir tabi buna yani kısaca beni yoran kilolar , nizami bir şekilde.(Omuzda çok ağır giremiyorum zaten omuzun ilacı az kilo çok tekrar :D )

Ayrıca günlük proteinimi çok güzel alıyorum : günlük 110-120 gr.

Karbonhidrat alımım ilk 2 hafta yüksek tuttum ama komplex karbonhidrat tabi.

Son 1 haftadır çok az karbonhidrat almaya calısıyorum ve çok az da yağ : günlük 15-20 gr falan yağ alıyorum .

Şimdi arkadaşlar aynı anda kas yapıp kilo vermek mümkün değil diyor çoğu kişi.

Ben ne yapacağım ? Antrenmanını ne sekilde değiştirmem lazım yada değiştirmem lazımmı ? Çünkü ağır çalıştıgım için proteinimi güzelce alıyorum ama aynı zamanda yağ yakımı içinde çabalıyorum ve sonuc elde ediyorum açıkcası.

Önerilerinizi bekliyorum !

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:13 ----------

Bu arada ek olarak :

Amacım fitness model olmak yani karın kaslarını dizmem de bu yüzden şart.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2012
  2. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Abi koca forumda bi cevap veren yok .

3. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Hacim almak istiyorsan karbonhidratı arttır.. Yağı ve Şekeri kesinlikle tüketme..

Yağsız makarna ve lapa pilav yüklen , proteini 120gr den aşağı düşürme günlük.. Hem yağ yakımı olur hemde karbonhidrat ile güzel antreman çıkarıp hacim alırsın.

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kas yapıp kilo vermek mümkün ama zor ben 2 aydır uğraşıyorum normal kas ekleme veya normal yağ yakımından çok daha zor ilk 2.5 ay yağ yaktım sonra ağırlık antremanına geçtim yağ yakımı içinse sürekli beslenmeme dikkat ettim işin aslı yğa yakarak kilo vermek düzgün bi çalışmayla olur haftada 3 gün sağlam ağırlık antremanı haftada 2 gün kardiyo kalan 2 günde boş. Bacak antremanıyla kardiyo günleri haftanın ayrı uçlarında olsun ki seni etkilemesin

bu arada sağlam bi bacak antremanı yağ yakımına + sağlar :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:32 ----------

yağı ve şekeri kes nedir? yağ olmazsa vücut yağ ihtiyacını nasıl karşlıyacak?

hocam yağ tüket illa ki yoksa sağlık sorunu yaşarsın ama bu yağ balıktan gelen yağ veya kuruymeişten aldığın yağlardan olsun yani kaliteli yağ

5. brhmcr

brhmcr Guest

Yagi tuketme diye bir tavsiye sonuna kadar yanlistir, gunluk kalorinin %10-20 araligi saglikli yaglardan(zeytinyagi, keten tohumu yagi, kuruyemis, balik yagi) gelmelidir.

6. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Yağı kes cümlesinden anladığın buysa seni tebrik ederim..Algılaman çok kuvvetli.

Yediğimiz Yiyecekler zaten doğal yağlar içermekte.. Ek olarak Tereyağı veya Ayçiçek yağı ile kızartılmış/pişirilmiş yiyeceklerden uzak durmak gerek.. Az tüketlilen zeytinyağı veya kuruyemişden gelen yağlara kimsenin bir şey dediği yok zaten.

Bunun yanında Tam yağlı Süt,Tam yağlı Peynir , Sucuk,Salam , Sosis hepsi fazladan yağ içermekte.

Şekeri de aynı şekilde meyvelerden almak yeterli.. Gidipte Nutella veya Bal yiyerek de şeker alabilirsiniz ne kadar sağlıklı olur ?

7. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Günlük 15-20 gr civarında yag tuketiyorum zaten.
    Öğle aksam öğünlerimde az da olsa makarna , pilav tüketiyorum az yaglı biçimde.

Ama bakın burdaki asıl sorum şu : Ben ağırlıgıda saglam giriyorum ama antrenman sonundada 30 dk cardiyo yapıyorm şimbi bu yanlıs mı değil mi ?

Çünkü az ağırlık cok tekrar ile daha cok kilo verildiğini söylediler fakat ben bu antrenman seklimlede verim alıyorum zaten l-carnitine cla falanda kullanıyorum bi yandan.

Six packleri falan cıkarıp aynı zamanda kaslı bir vucut elde etmeye calısıyorum zaten alt yapım saglam.

Ne yapmam lazım ?

8. brhmcr

brhmcr Guest

Cardio ve agirlik idmanini ayirabilirsin, 6 gun calisiyorsan 4 gun agirlik, 2 gun cardio idmani, veya arzu edilirse sabah cardio aksam agirlik yapilabilir.

HEm yag yakimi hem kas yapimi icin asagidaki konuyu okumani rica ederim.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ins-lin-ayn-g-n-t41164.html?t=41164&highlight=insulin

9. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yani ağırlık antrenmanından sonra 30 dk lık cardio yapmıyımmı diyosun ?

Off günlerde gidip 1 saat cardio falan mı yapayım onun yerine ?

Sabah cardio aksam agırlık işi beni biraz aşar o kadar vakkit ayıramıyorum malesef.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Aslinda oldukca acik yazdigimi dusunuyorum.

Agirlik idmanindan sonra cardio yapma diyorum,

Off gunlerinde idman yap demiyorum, toplam 5 idman yapiyosan 2 sini cardio 3 unu agirlik yap diyorum (4 e bir de yapabilirsin).

Konuyu okursan aslolanin beslenme oldugunu goreceksin.

11. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Açık yazıyorsun evet ama kusura bakma heyecanlıyım.

Ne yapaacagımı tamamen öğrenmek ve yanlıs bişey yapmak istemiyorum o yüzden.

saol hersey için.

12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kas eklemek ikinci plandaysa antremandan sonra kardiyo daha hızlı yağ yakımına yol açar. Fakat giden kas oranı boş günde yaptığın kardiyoya göre daha fazladır. yani kas kaybını daha fazla yaşarsın. ilk plan kas inşasıysa kesinlikle ayır ve ikisini aynı anda yapıcam diyorsanda güzel bi konu ver brhmcr onu oku derim.

bir diğer konu da günlük yağ ihtiyacını hiç düşünmeden yağı kes demişsin sonra gelip çark etmişsin bu yağa kimse bi şey demiyor diye :D büyük bi ironi var kızartmayı kes diyeceksin çok açıklayıcı olmak istiyorsan bu arada şekeri bal ve nutella olarak sabah kalkınca tüketebilirsin karabolik süreci kesmek adına. En hızlı insülin salgılatan besinler bal,üzüm suyu ve rafine şekerdir. antremandan sonra ise sadece üzüm suyu öneriyorum. şekeri bunun dışında çayın içine atıyorsan olabildiğince azalt ben eski attığımın 1/4 üne kadar indirdim kesmeye çalışacam sanada tavsiyem budur :)

iyi forumlar

13. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Yağı şekeri istesende hiç yememezlik yapamazsın zaten.. Et yiyosun hayvanın kendi yağı var , zeytin yiyosun zeytinin yağı var.

Ama gidip de Sucuk yersen olmaz işte.. Yarısı yağ zaten.

Şekerde de aynı şekilde Kolayı Diyet değil de normal içiyorsan şeker kullanıyosundur.. Çayı şekersiz değilde şekerli içiyorsan (Miktarı önemli değil) yine şeker kullanıyorsunuz.

Onun haricinde meyve falan illaki yiyoruz onlardan şeker alıyoruz zaten.. Normal yaşayan bir insanın normal besinlerden şeker ve yağ almaması imkansız..

Şekeri ve Yağı kes derken çaya atılan şekerden,Light olmayan cola daki şekerden,sucuğun sakatatın yağından bahsediyordum..

14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu farklı yere çekmene gerek yok yağ kes dedin ve bu çook yanlış bir düşüncedir insanın sadece etten aldığı yağ zeytinden aldığı yağ YETMEZ! ekstra olarak kuruyemişi sadece yağ için yiyecek yiyemiyorsa balık yağı kullanacak bir VG ci. Çayın içine atılan şekerin miktarı önemli değil mi :D :D. fen bilgisinin neresindesiniz bilmiyorum ama İnsülin direnci, insülin tepkisi yada hepsini geçelim insülinin ne işe yaradığını araştırmanızı mneriyorum şiddetle :)

iyi forumlar

15. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    8 aydır benim bahsettiğim şekilde olan yağ ve şekeri kesmiş durumdayım.. Çaya kesinlikle şeker atmıyorum.. Ayrıyetten Tereyağı veya Ayçiçek yağı tüketmiyorum.

Sadece Zeytinyağlı yemekler , kuruyemiş (çok nadiren) bunlardan aldığım yağlar var.. Meyve hariç, Ek olarak şeker de kesinlikle tüketmiyorum.

12 kilo sadece yağ verdim ve iyi sayılabilecek miktarda kas alımı sağladım.. Hala da ölmüş değilim gayet sağlıklıyım.

Bence sen benim anlatmak istediğimi başka yere çekiyorsun.. Gayet açıkca izah ettim Diyet kola- Normal kola örneğiyle.. Önceleri Çaya 3 kaşık şeker atan birinin artık şeker atmıyor olması Şekeri kesmesi anlamına gelir.. Meyvelerden aldığın şeker zorunludur zaten..

Uzatmanın gereği yok ben gayet anlaşılabilir şekilde izah ettiğimi düşünüyorum.

Son düzenleme: 19 Temmuz 2012
  16. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    2.5 ay da 9 kilo verdim. yağ ihtiyacımı kaliteli yağlardan ekstra olarak karşıladım ayrıca 4. aydayım ve 2 kg ı geçkin kas ekledim. çaya şeker atıyorum (insülin direci ve insülin tepkisi nedir git bi araştır ondan sonra az atmakla çok atmak arasındaki fark olmadığını anlatmaya çalış).

kolanın diyetide normalide zerosuda her türlüsü kilo yapar kola örneklerini o nedenle yok sayıyorum. yağ oranımda %11 gibi bir rakam. yani %3 lük bir kısım yağım var oda sadece bel çevresi ramazanda onu bitirmeyi düşünüyorum. sen boşuna kendini hırpalamaya yağ almamaya devam et ama kimseye burda akıl verme olur mu ?

bu arada diyetimde sucuklu yumurta haftada 2 kez vardı ve yağ eklemeden sadece sucuğun yağıyla pişiriyordum gidip bim sucuğu alırsanız sadece yağ ama adam giib şahin sucuk alın YAĞSIZ pişirin ne kadar yağ çıktığının fotoğrafını bekliyorum :)

17. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Sen çaya 5 kaşık şeker atmak ile 1 kaşık şeker atmanın arasında fark olmadığını iddia ediyorsan diyecek bir şey kalmamış zaten böyle devam et :D

18. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    onu iddia eden sensin :) :D

destansı hatasın dostum :D tartışma benim için bitmiştir :)

19. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Hakikaten anlama güçlüğü var sende artık kesinleşti bu :D

Sanırım şekerle kafayı buluyosun :lol:

Hani Magazin muhabirleri olayı farklı yönden göstermek ister, cümlenin tamamını alıntı yapmaz da bir noktasını alıntı yapar ya aynı onlar gibi oldun şuan :)

''Çayı şekersiz değilde şekerli içiyorsan (Miktarı önemli değil) yine şeker kullanıyorsunuz. ''

Miktarı önemli değil cümlesi ;'' Miktarı ne olursa olsun fazladan şeker tüketiyorsun anlamında''

2 kaşık da koysan 5 kaşık da koysan diyet yapan biri için sakıncalımı değilmi ?

Hayır anlama güçlüğünün yanında beslenme bilginde zayıf.. Bak benim kız arkadaşım Beslenme Diyetetik 3. sınıf öğrencisi, Tavsiyem kendine böyle bir kız arkadaş edin :D veya biraz daha kafa yor bu işe..

5 kaşık şekerde kaç kalori var ona bak bi ondan sonra sporda yaktığın kalori miktarına bak.. Okey ?

EKLEME ;

Bak başka bir başlıkta senin beslenme programını buldum ;

Sabah:
    2 yumurta
    bolca beyaz peynir
    20 gram kaşar
    5 zeytin
    1 bardak çay
    Öğlen: (kaçamak öğünler ama yinede yazayım)
    1 bardak kola
    1.5 saat sonra
    1 bardak bira
    1 saat sonra:
    burger king de büyük boy patates bir büyük hamburger birde 1 lt lik kolanın yarısı

Beslenme Programı bol yağlı ve Bira içeren bir Vücut geliştirmecinin gelip burada beslenme dersi vermesi çok komik olmuş.. Şu saatten sonra yazdıklarını hiç kaale almam zaten :D

Kolay gelsin.. :D

20. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kişisel tartışmaya dökmiyecem ama kaçamak olduğunu belirttiğim halde burda paylaşıyosan anlama güçlüğü dediğin olay sende var ayrıca ben bizzat döktüm yazdıklarını :) tartışma benim için bitmiştir dedim :) (kaçamak öğünde dışarı çıkıldığında her istenilen yenilir bu öğün haftada bir i geçmemelidir. Haa yine anlamıyorum diyorsan anlatayım :
    bide sen kilo almaya sadece kalori olarak bakıyorsan o çok meth ettiğin kız arkadaşına insülin direncini sor sana bi anlatsın insülin ne işle yarıyor madem öyle bi kız arkadaşın var kullanda bişeyler kapmaya bak ondan sonra gel burda tartış. :)

şeker taraftarı olmadığımı herkes bilir beslenme programlarımında son değil ilk sayfalarına bakarsan tatilde olmadığım dönemlere ne yediğimi görürsün :)
    sen şekerin miktarı değil alınması önemli diyorsun nedenide kalori diyorsun :) ben bunun üzerine tartışma bitti dedim :) böyle birine ne insülin direncini anlatırsın ne basit karbonhidratı nede yağlanma dediğimiz olayı :)
    hele bide yağ kesinlikle tüketme demişsin :D bunun üzerine ne denebilir ki :D

http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_4318.htm
    http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=28548&rid=4369&p=7
    http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_2762.htm

Buralarda kuruyemiş ve yağ alımının önemi yazıyor açta bir oku.

omega 3 6 ve 9 yağları vücut için gerekli olan yağlardır.
    Kızartmave yağlı yemekler dışında yağ alımı çok önemlidir DİYETLER KESİNLİKLE GÜNLÜK KALİTELİ YAĞ İHTİYACINIZI KARŞILAYIN. size yol,su olarak kesinlikle dönecektir. yağsız diyet olmaz zaten ama abartırsanız karbonhidrat kullanımını azaltıp yağlanmaya sebebiyet verebilirisinz ağılrlığınız/5 gr karbonhidrat bence en minimum düzey

iyi forumlar

Sayfayı Paylaş