Ne yapmalıyım?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve zorro17 tarafından 11 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. zorro17

zorro17 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar. bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. öncelikle kendimden bahsedeyim.
    2012 sonunda 124 kg iken başladığım kilo verme sürecinde şu an itibariyle 81 kg'a düştüm. 4 seneye kıyasla bu verdiğim kg çok zor bir netice değil, hatta daha kısa sürede verebilirmişim aslında. bu sürecin bu kadar uzun olmasının sebebi ise son 10 ayım hariç beslenme adına hiç bir fikrimin olmamasıymış. aşırı kardiyo yapmama rağmen beslenmeyi "az yiyorum" mentalitesinde kalori saymadan sürdürünce bu süreç böylece uzadı. dediğim gibi 10 ay önce beslenme üzerine okumaya başladım ve makro mikro oranlarından bihaber olma, yağ tüketimini azaltıp bilinçsizce yüksek karbonhidrat alımı gibi birçok hatamı farkettim ve bu 10 aylık süreçte beslenmemi büyük oranda düzene, olması gereken şekline sokarak kardiyoyu azaltıp orta seviye ağırlık programıyla haziran başında 83 kg a düştüm. fakat hazirandan bu yana kilo verme olayı neredeyse milim milim ilerliyor ve ben az kalorili hayattan çok sıkıldım. hedefim 75-76 kg a kadar inip daha sonra +300 kalori farkı yapıp düzgün bir beslenmeyle kas kütlesi kazanmaktı ama dediğim gibi artık ilerleyemiyorum gibi bir durum var. platoda olabilirim diye de düşündüm farklı stratejiler de belirledim, intermittent fasting, ketojenik diyet vs ama yine de çok bir değişiklik olmadı.

Fikrinizi almak istediğim konu işe şu: Kalori alımını kas kütlesi kazanmak adına +300 seviyesine çıkartıp hipertrofi ve örn. 5 ay sonra definasyon mu yapmalıyım yoksa 'sen önce bir 70'lere in sonra kas yapmaya başla' mı dersiniz? İnanın kilo verme işinden çok sıkıldım artık, koca 4 sene!

2. zorro17

zorro17 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    yok mu birşey yazacak :/

3. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş