ne yapmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ibrahiminc06 tarafından 11 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ibrahiminc06

ibrahiminc06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle konuyu yanlış bir yere actıysam özür dilerim.
    Baya bir araştırdım 2 haftadır yapıyorum ama kafamda hala bazı sorular var cevap verecek arkadaşlara ve hocalarıma şimdiden teşekkür ederim.
    19 yaşında 174 boyunda 78 kiloyum bazı arkadaşlarım yağ yakma sürekli kas yap en son definasyona girer hepsini yakarsın diyolar bazıları önce bi yağları yak sadece kaslar kalsın sonra kas calışmaya başlarsın diyorlar bazılarıda hem kardiyo hem ağırlık calış diyorlar nasıl yapmam gerek tam anlamadım. hem kardiyo hem ağırlık daha mantıklı geliyor 2 haftadır bu şekilde calışıyorum ama yanlışmı yapıyorum? kardiyo calışırken kaslarım kücülürmü? Yardımlarınızı bekliyorum.

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Rahatsız edici şekilde yağ yoksa vücudunda kardiyoya yüklenmene gerek yok.
    Ayrıca fazla kardiyoyla olan kas kütlenin bir kısmını da yitirirsin.
    Unutma ne kadar kas kütlesi o kadar hızlı metabolizma, akabinde daha az yağ oranı demektir.
    Bu prensiple çalış.

ibrahiminc06 bunu beğendi.
  3. INymphetamine

INymphetamine Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bende ortalama senin olculerinde biriydim yani 177 boy 82kiloydum ve belimde 90 küsürdü ve takıntılı biriyimdir.Ilk basta bi süre hem ağırlık hem kardiyo yaptm belli bir kiloya kadar indim ama yeterince degildi , baktım böyle olmuyor sadece kardiyo ve superset seklinde hafif kilolarla agırlık bu calısmada baya kilo verdim yagda gitti ama kasta gitti vücudum küçüldü ve kendimi hala biraz daha kilo verip göbeği tamamen eritmek icin zorladım ama olmadı.Daha sonra farklı birşey denedim ve hacim yapmaya basladım suanda hala bulktaym bulktan once 71kiloydum suanda 80kiloyum ama sanki 71kilodaki halimden daha az yağlı gözüküyorum sadece bel cevrem biraz genişledi ama vücütta iyi bi sekilde genişlediği icin cok goze carpmıyor tabi ki ilerleyen zamanda tekrar kardiyo yapıp beli incelticem.Tavsiye olarak söyleyeceğim bana gore faydasını gördüğüm önce hacim yani kaslanmak sonra şekillendirme.

ibrahiminc06 ve elite35 bunu beğendi.
  4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Her zaman demişimdir önemli olan tartıdaki rakam değil, aynadaki gördüğün diye.
    Bu arada başarılar INymphetamine.

5. ibrahiminc06

ibrahiminc06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler yorumlarınız icin

6. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Cardiyo yerine yuksek siddetli kisa calismalari tercih et mesela 12 hizinda 1 dk kos sonra 8-9 al ve 5 e dusur 1 dk dinlen sonra 5-6 kez tekrarlanaya calis bu sekilde hem kas kutleni korur hemde zayifliyabilirsin ama tabiki is beslenmede bitiyo

7. ibrahiminc06

ibrahiminc06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kratosS ben bu anlattıgını kardiyo sanıyodum zaten yanlış biliyorum o zaman :)
    Ben 2 dakika 12 de koşuyorum 3 dakika 7 de yürüyorum bu şekilde 45 dk yapıyorum bazen 35 de olabiliyo.
    Beslenme konusundada sabah 7-8 gibi uyuyorum öğleden sonra 3 gibi uyanıyorum kahvaltı olarak 2 tane haşlanmış yumurta beyazı 2 dilim kepek ekmeği birazda yağsız peynir yiyorum ara öğünlerde elma muz süt akşam yemeği olarak haşlanmış tavuk tüketiyorum bi eksiğim yanlışım varmı bilgilendirirseniz cok sevinirim

8. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Gunluk kalori ihtiyacindan -500 aliyosan sorun yok ama bana biraz az gibi geldi beslenmen bu sekilde kas da yakabilirsin dikkat et ayrica benim soyledigim hiit mi deniliyorsu karistirmista olabilirim kardiyoyla 2 si farkli sey splinter ve marotoncular gibi bi bak istersen hangisinin vucudu daha kasli :).

Sayfayı Paylaş