Ne yapacağıma karar veremiyorum yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yalcyn tarafından 26 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Sizce yazıma göre Gainer mı yoksa Protein mi almalıyım ?

1. Gainer

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Protein

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yalcyn

yalcyn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Forumu uzun zamandır aralıklarla takip ederim ama üyeliğim yoktu. Bir konuda kararsız kaldım ve siz tecrübeli bu spora gönül vermiş kardeşlerden abilerden karar vermem konusunda bana yardımcı olmanızı istiyorum lütfen.
    Öncelikle belirteyim bu sporun içinde yaklaşık 2.5 yıldır falan varım ama aralıklarla. Birçok kez çeşitli ailevi, kişisel ve tabiki bahanelerle bıraktım başladım bıraktım başladım. Bu spora başlarken çok zayıftım, 53 kilogramdım. boyum 177-178 bu arada. Hedefim her zaman zayıflıktan kurtulup normal bi insana dönmekti ama bu hedefe yaklaştıkça birçok bu sporu yapan kişide olduğu gibi hedefim arttı. 53 kilogramda başladığım spora '' keşke 70 kg olsam da normal bi insana dönsem bana yeter '' diyordum ve hedefime ulaştım da, 70 kilogram oldum. Önceden çok zayıf olduığum için karın kası gibi bi problemim yoktu ama bildiğiniz gibi ne yapalım zayıfken karın kasını :) neyse karın kası çok da büyük bi derdim değil şu aşamada. Belki uzatıyorum kusura bakmayın ama biraz kısaltarak yardımınızı istediğim kiloya geleyim. bu bilgileri yardımcı olmanızda size fikir versin diye yazdım ve bikaç bilgi daha vereceğim. Bu arada çabuk kilo veren biriyim. sigara içiyorum ve yemeğimin düzenini 1 hafta kadar kaçırayım kilo vermem başlar yani. 70 kg oldum fakar ramazan dolayısıyla ve çalışıyor olmam ayrıca evimin de iş yerine uzak olması ve sıcaklardan eve gelene kadar pertimin çıkması sebebiyle 2 kilo kadar verdim. şuan 68 kiloyum ve moralim baya bi bozuk bu duruma :D Gün içinde su tüketme gibi bi kültürüm evvelden beridir yoktur. ama bu konuyu gündemime almayı düşünüyorum ramazandan sonra özellikle bu yaz ayının bu kaddar sıcak geçmesinden ötürü. belkide kaybım en çok sudan olmuştur, ki belkide değil büyük ihtimalle öyledir. supplement kullanıyorum. gainer da kullandım protein de kullandım diğer kreatin olsun bcaa olsun bunları çeşitli zamanlarda çeşitli kombinlerle kullanıyorum. Supplement kullanmak zorundayım çnkü genelde iştahsız biriyim ve işim dolayısıyla her istediğimde yemek yiyebilme gibi bi lüksüm yok. bu işi supplement ile kapatmalıyım. Amacım 75 kiloya çıkmak ama 71'e kadar çıktığım zamanlarda o 1 antremanla çıkan karın kaslarım artık doğal olarak kilo almama da bağlı olarak gitti. bu arada karın antremanı yapmıyorum çünkü normal antremanı bile eve geç gelmemden ve yorgun olmamdan dolayı bazen bana işkence gibi geldiği oluyor. yani size şöyle söyliyim işten eve gelip yemek yediğimde 10 dakka gözlerimi kapatayım snra spora giderim der ve yataga oturursam muhtemelen uyuya kalırım ve o gün spora gidemem. Farkındayım çok uzattım okuyandan da Allah razı olsun benim isteğim dediğim gibi 75 kiloya ulaşmak ve elimden geldiğince az yağlanmak. karın benim için önemli olduğundan değil ama göbeğimin göğsümü geçtiğini gördüğüm zamanlar oldu bu moralimi bozuyor. en son protein tozu ve creatin bcaa kullanıyordum ama kilo verince aklım karıştı. şuan kararsız olduğum konu gainer mı almalıyım yoksa protein ağırlıklı mı devam etmeliyim. protein ağırlıklı devam edince kilo almam yavaş oluyor doğal olarak. ama gainer kullanınca da kilo almama yardımcı oluyor fakat dediğim gibi göbek biraz ben buradayım demeye başlıyor. Sizce ne yapmalıym? Kilo almak istediğim için gainer ile devam edip şekerden elimden geldiğince uzak durup (ki şeker kullanırım çay olsun kola vb asitli içeçekler kullanırım. bunlara kısıtlama getirmeyi düşünüyorum zamanında yaptım.) birazcık göbek dahi olsa karın antremanına da başlayıp kilo mu almalıyım yoksa protein ağırlıklı devam mı etmeliyim supplement olarak? kısacası sorum bu. kusura bakmayın kafanızı şişirdim belkide. İnşallah yardımcı olursunuz teşekkürler şimdiden hayırlı ramazanlar.

Boy:177
    Kilo:68

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Dostum kusura bakma okumadım hepsini çünkü çok sıkışık yazmışsın paragraflara bölüp düzenli yazarsan okunabilirliği artar. Soruna gelince protein mi gainer mi? Biri bunu bana sorunca şöyle diyorum: Beslenme düzeninde proteinleri mi severek yiyorsun karbonhidratları mı? Eğer karbonhidratları severek yiyorsa, bıkmadan. Whey almasını öneriyorum yok ama derse ben proteinleri yiyorum karbonhidratlarla aram yok o zaman gainer öneriyorum. Proteinin diğer bir avantajıda antrenman sonrası recovery(yenilenme) yi hızlandırıyor, çok ta önemli bir avantaj değil bana göre.

3. yalcyn

yalcyn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederim yanıtın için Dynamo görüşlerini dikkate alacağım

Sayfayı Paylaş