Ne yapacağıma karar veremedim, yardım eder misiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alperenshngz tarafından 11 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alperenshngz

alperenshngz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhabalar, ben 16 yaşında bir kardeşinizim. Boyum 1.68 kilom ise 73 arkadaşımla birlikte vücut geliştirmeye gitmeye karar verdik ama ben şu an kararsızım ilk önce kilo mu vermeliyim yoksa direkt vücut çalışmaya başlayabilir miyim ve son olarak da vucüt geliştirme boy uzamasını engeller mi? Teşekkürler

2. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle dogru yapildiği surece hic bir hareket bunu engellemez aksini gosteren bir arastirma olmadigi surece ki yok kimsede engeller yada kisaltir diyemez.Yaklasik ilk 3 ay kas yakimi ve yag yapimi beraber gerceklesir o yuzden yeterli proteini aldigin surece ve temiz beslenip sacma abur cuburlardan ve kizartmalardan uzak durdugun surece beslenme isine cok takilma 3 ay sonra daha bilgili olursun hem yag mi yakman gerekiyo kasmi yapman gerekiyo buna sen karar verirsin

3. Khryseis

Khryseis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ideal kilonun yaklaşık 15 kilo kadar üzerindesin. Bence ilk önce yağlarden ve kilolarından kurtul daha sonra hacim antrenmanlarına başla. Hem daha define ve daha fit bir vücut elde edersin gelişirken de. Ama beslenmeye mutlaka dikkat etmelisin :D

4. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    ideal kiloya nasil karar verilirki

5. Khryseis

Khryseis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Boyunun 10 altı yani 190 san 80 kilo gibi

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    İlk olarak adın gibi öğrenmen gerekenler;
    -ilk olarak sağlıklı beslenmeyi öğren.
    -Kaliteli besinler nelerdir bunları öğren.
    -Kalori hesabı yapmayı öğren.
    -Şeker, soya zırt pırt saçma sapan salak gıda ne varsa tüketmemeyi öğren.
    -Antrenörüm diye geçinen kasap hoca bozuntularını fark etmeyi öğren.

Kondisyonun ne durumda bilmiyorum ama yağlıyken kilo almaya çalışma, kas kadar yağ da alırsın sonra üzülürsün.. Gerek yok. Karın kaslarını görene kadar definisyon yap, vücudun tertemiz olsun. Bilime güven, yağsızken kas yapmaya çalışırsan ÇOK ÇOK daha fazla verim alırsın, hem de daha iyi gözükürsün, sonra kilo vermeye uğraşmazsın.

Yapacakların;
    -İşlenmemiş et ve karbonhidrat tüketmeye başla. Sebze tüketme alışkanlığı edin. (yaşam tarzını değiştir.)
    -Protein ve yağ ihtiyacın kadar al, kesinlikle azaltma. Karbhondirat azalt. Günlük ihtyacın olan kaloriden hafta hafta -100 kalori azalt, bu kalorileri karbhonhidrattan azalt.
    -Antrenmanların hep sert olsun, 1 saati geçirme. Bulk - definisyon antrenmanı diye ayrım yoktur, ufak ayrıntılar değişir sadece senin için çok önemli değil. Forumda bulabilirsin örnekler. veya 5x5 ile başlayabilirsin bu sistemle alt yapın sağlam olur, faydalı olur, değişimi de hızlı görürsün.

Şuan hem yaşın çok genç, hem de yeni başlayacaksın, tam fişeksin yani :D . Şaka bir yana, bu senin için bulunmaz fırsat. Dediklerimi yaparak hem yağ yakıp hem kas kütleni arttırabilirsin, güzel bir başlangıç yapmış olursun, alt yapını iyi kurmuş olursun, doğru alışkanlıklar edinirsin. Bu sporda alışkanlıklar da önemlidir.

Fırsatını iyi değerlendir genç üye :) Aileye hoş geldin, kolay gelsin şimdiden.

7. Oguz263.

Oguz263. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Hava kafa mi yapiyor arkadasim? Adam 53 kilomu olsun,bu mu ideal kilo.Ulkemde herkes prof,bilmiyorum demek ayip degil ama hicbisey bilmiyorsun anlasilan bu.Bi sure sadece izlemede kal,milletin aklini bulandirma!

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bozo-Baku ve betreal bunu beğendi.
  8. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Gayet guzel yazmisin dostum ama sunu ekliyim direk 5x5 e atlama sakin guc programidir zorlar ilk hareketleri duzgun formda ogren

Sayfayı Paylaş