Ne yapacağımı bilmiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Hibou tarafından 10 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Hibou

Hibou Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Surekli ortada donen bir hurafe var full body mi split mi full body daha iyidir filan diye sonra aklima baska yontemler geliyor surekli metod degistirip duruyorum bu durumda ne yapmaliyim ne onerirsiniz suan agirsaglam 5x5 programini uyguluyorum ya da uzaktan egitim almak mantiklimi yani aramizda uzaktan egitim varsa kimden aldi pisman oldumu bunlari da merak ediyorum

Fc4n35 bunu beğendi.
  2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    full body başlangıç programıdır. Belli bir seviyeyi aştıktan sonra split e geçilir diyor youtube da dinlediğim tüm hocalar. 5*5 yapan full body ci ağırsağlam furkan bile bir videosunda splite geçtiğini söylemişti.

3. Hibou

Hibou Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hangi videosu buraya atabilir misin neden oyle yapmis filan acikliyor mu ?

4. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Kaç gün spora gittiğinle alakalı biraz da bu , 3 gün gidiyorsan split hiç mantıklı olmaz mesela ya da 5-6 gün gitme imkanın varsa full body olmaz gibi. Senin planınla da alakalı program seçimi aslında.

mma- bunu beğendi.
  5. Hibou

Hibou Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    6 gun gidebilme ihtimalim var ama gunluk tempomdan dolayi her gun gidemiyorum ders saatim is yogunlugu filan

6. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Fullbody ve spliti bu kadar kafana takma. Her program seni geliştirir emin ol. Sağolsun bazı arkadaşlar programları ve hareketleri tanrısal şekilde nitelendirdiği için sanki aksi hareketi yaparsak gelişemiyecekmişiz gibi algılanıyor. İkisinide dene için hangisine siniyorsa ona devam et. Bu kadar kararsızlık gelişimini sekteye uğratır. Bir an once kafandaki zıt kutupları bi kenara bırakıp harekete geçmelisin.
    Online pt konusunda ise, paran varsa al.
    Eğer butçen yoksa hiç endişelenme bu forumdan alacağın bilgi herhangi bir online ptden alacağın bilgiden kat kat fazladır ustelik ucretsiz..

mrthr35, mma-, OKR ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. metojen

metojen Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    arada bir(2-3 ayda bir) program değiştirmenin kütle kazanımına olumlu etkisi olduğunu okumuştum bir dergide. Düzgün planlanmış ve ağır çalışılan her program etkilidir bence. Şuan İtme-Çekme uyguluyorum gayet memnunum

Hibou bunu beğendi.
  8. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Naturalsek hangi programı yaparsak yapalım zamana ihtiyacımız var. Biri birinden belki 2-3 hafta hızlı geliştirir ama bunu bu kadar dert etme. Sadece ağır girmeye ve düzenli beslenmeye çalış gerisi zamanla olacaktır

En mantıklı program seçimi seni normal hayattan kısıtlamayip düzenli devam edebileceğin programdır. Şahsen bir günde bütün vücudu calistirip ertesi gün tüm vücudu dinlendirmek benim işime geliyor. Hem gelişim sağlıyorum hem sporu aksatmıyorum. Baktım motivasyonum düşük gidip sevdiğim hareketleri yapip cikiyorum yada ağırlığı önemsemeden pamplayip geliyorum. Bazen 4-5 gün ara veriyorum vücudu bi dinlendiriyorum komple sonra yine devam ediyorum. Yeri geliyor iştahsız oluyorum kahvaltı yapmiyorum, yeri geliyor gecenin bi vakti yemek yiyorum. Sporu psikolojiyle hayatla düzenle birleştirmezsek eğer kalıcı olmayacaktır. Bu yüzden sen sana hangisi uyuyor hangisi iyi hissettiriyor buna karar ver ve bu yoldan git..

Hibou, mrthr35 ve OKR bunu beğendi.
  9. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    push pull legs çalışabilirsin. 5 günlük bi proglamla yapabilirsin pazartesi push salı pull çarşamba legs perşembe off cuma push cumartesi pull pazar off verip birdahaki haftaya legs-push-pull şeklinde giden bir döngü oluşturabilirsin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    5 6 ay boyunca 3 bölge çalıştım, kendim oluşturdum programı sadece mantık kullanarak, çoğu kişi hiç duymamıştır belki, ben göğüs omuz arka kol, sırt bacak ön kol çalışıyordum, kaslar birbiriyle neredeyse hiç çakışmıyor 2 gün çalışıp 1 gün off yapıp rahatça dinleniyorum, güzelde hacim kazandım bu süre zarfında, definasyon yapmaya çalıştığım için değiştirdim programı , definasyon yapıyorsan mantıken daha çok kalori yapıp ertesi gün sadece kardiyo yapabileceğin ve haftada 2 gün bile çalışsan ağırlığı yetebileceği için fb tercih ediyorum, diğer türlü dediğim programda da haftada 2 veya tercihe göre 3 kere bir kas grubunu çalıştırma şansın oluyor.

11. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    aynı programı bazen ben de yapıyorum. Ama ön bacağı göğüs omuz triceps gününe koyuyorum.

mrthr35 bunu beğendi.
  12. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    ben de bir ara haftada 4 çalıştığım zamanlar yapıyordum pazartesi push gününde squat perşembe push gününde front squat yapıyordum öyle de çok güzel oluyor squat,bench, shoulder press, triceps gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Güç aşkı bunu beğendi.
  13. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Beslenmeye bu kadar takılsanız aslında çoğu probleminiz çözülür :)

Bu antrenman programı kas gelişimi sağlar mı sorusunun cevabı beslenmenden geçiyor.

Ayrıca hiçbir antrenman programı kural değil. Gidin mesela 2 ay full body yapın, sonra 2-3 ay push pull yapın, üstüne de 1-2 ay günde tek adele çalışın, sonra gene full body’e dönün vs :) eğlenceli hale getirin kısacası.

Yine örnek klasik 3x10’lara bağlı kalmayın. 2-3 hafta 5-6 set 5-6 tekrar aralığında çalışın. Sonra 2 hafta 3-4 set 8-10 tekrar yapın. Veya aynı antrenman içerisinde barındırın.

Varyasyonlar yapılabilir. Sen eğer iyi besleniyor ve doğru çalışıyorsan her türlü gelişirsin.

Hibou, mma-, doxux ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş