Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cenax tarafından 11 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cenax

cenax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar.Bu forumda ilk yazım.Hatam varsa şimdiden kusura bakmayın. Vücut geliştirmeye başlamak istiyorum.Uzun süredir forumu araştırıyorum ve çoğu soruma cevap buldum.Spor salonuna gidemediğim için evde antreman yapmak istiyorum.Evde 2 adet 5.kg lik dumbell ile çalışacağım. Fakat hala tam anlayamadığım şeyler var.16 yaşındayım 175cm boyunda ve 61 kiloyum.Hafif göbeğim var.
    Boyun 32
    Kalça 92
    Bel 78
    Ölçülerim bunlar.Kilo almalı mıyım yoksa vermeli miyim bilmiyorum.Ayrıca dumbell ile yapılan hareketler haricinde kardiyo hareketleri ,mekik yapmalı mıyım ? Bütün tavsiyelere açığım. Şimdiden teşekkürler.

2. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Evde çalışacaksan chair dips + şınav + barfiks öneririm süperset. Tekrar sayılarını ve set sayılarını şimdilik az yap. Sonra arttırırsın. 5 KG dumb. ile shoulder press ve latharel raise çalış gittiği yere kadar. Yeni başladığın için 5 KG bi süre seni idare edecektir. Ayrıca değişik birşeyler istersen şu programada göz atabilirsin. Kilo almalısın yemene içmenede dikkat et.
    http://www.barbrothersgroningen.com/wp-content/uploads/2014/08/a138.jpg

zeo64 bunu beğendi.
  3. cenax

cenax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim. Fakat barfiks çekemiyorum ve şınav 4-5 anca çekebiliyorum. O konuda ne yapmalıyım?

4. azyzzman

azyzzman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bence 5 kglik dumbellar işe yaramaz. Çok abartı yüksek tekrar yaparsın (50-100). Bence crossfit yapabilirsin başlangıç için ama sadece sınav mekik değil. Birsürü crossfit hareketi var bunları gün gün bölgelere ayır ve bir antreman programı oluştur.Bu şekilde crossfit yaparak devam et.Ama düzensiz olarak yapacaksan hiç yapmaman daha iyi olur. Herşeyi düzenli olarak yapmalısın. Göbeği eritmek için if diyeti öneririm. İf diyeti yap yemeklerin ise sağlıklı yemekler olsun ve günde 8 saat uyumaya çalış. Başarılar

5. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Normaldir zamanla gelişecektir gücün kuvvetin. 5 şınavla başla. barfikse 1-2 yap gerekirse. Ama devam et sürekli hiç bırakma. 1-2 hafta sonra kendiliğinden artacak sayılar.

Sayfayı Paylaş