ne tür sporcu besinleri almalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mert_96 tarafından 11 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mert_96

mert_96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yaklaşık 1.5 senedir düzensiz evde vucut çalışıyorumbench_O şınav mekik dambıllarım var evde 20kg set halindedumbelllls , göğüs ve arka kolum belirgin bir şekilde gözükmeye başladı , zaten sportif bir vucutum var 4 ay boks yaptım , hafiftende baklavalar gözüküyor, artık bende düzgün bir vucut yapmak istiyorum spor merkezlerinede para vermek istemiyorum , ama sizce ne almalıyım kreatinmi proteinmi hangisini seçmeliyim , birde evde çalıştığım için herhangi bir zararı olurmu , herhangi bir test yapmalımıyım ? duh

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:38 ----------

kilom 70 boy 1.78

2. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Beslenmenizde yeteri kadar protein alamıyorsanız protein tozunu öncelikli kullanabilirsiniz sabah aç karnına yada antreman sonrasında. Maddi durumunuz el veriyorsa creatin de öneririm kaslarınızdaki dolgunlunğu ve antremanlardaki güç artışını farkedeceksiniz.

3. mert_96

mert_96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    peki creatin veya protein için herhangi bir test felan yaptırmam gerekiyormu yoksa direk alıp kullanmaya başlayabilirmiyim ?

4. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Hayır test yaptırmana gerek yok alıp kullanabilirsin. Ama 6 ayda bir rutin kontrol yapmanızı öneririm ..

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    bunun için öncelik protein tozu ya da creatin almak değil. bunların düzgün vücut yapmak için etkisi doğru-düzenli-sabırla çalışıp beslenmenin yanında önemsenmeyecek kadar az.

6. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    ilk başta düzenli şekilde aksatmadan antremanları yapmalısın...
    ikinci olarak spor salonuna yazılamıyorsan bile bench sehpası, z bar, yeterli derecede ağırlıkları,barfiks barı gibi şeyleri temin etmen şart...
    üçüncü şart beslenmeni forumda araştırarak uygun bir şekile sokmak
    dördüncü şartta uyku ve dinlenmeye yeterli zaman ayırabilmek...

supplement kullanımı bu 4 şeyi düzgün uygularken destek verir... yani önce bu koşulları sağlamaya çalış yoksa boşuna paranı sokağa atarsın...

Sayfayı Paylaş