Ne kadar yesemde kilo alamıyorum, 5 yıldır aynı kilodayım...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ali Can Görktan tarafından 27 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Ali Can Görktan

Ali Can Görktan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Fotoğrafçı
    Yer:
    İstanbul/Kocaeli
    Merhaba öncelikle forumda yeniyim...

20 yaşındayım 170 boyunda 55 kiloyum. Yaklaşık olarak 5 yıldır kilom ne 1gram ileri ne 1 gram geri gidiyor... Ne kadar çok yesemde yemesemde aynı kiloda kalıyorum.. Uzun zamandır araştırıyorum 6 öğün yemek yemenizi tavsiye ederiz tarzı yorumlar görüyorum forumlarda fakat iş hayatının işinde olduğum için 3 öğün anca yemek yeme imkanım oluyor. Bugün karbonhidrat tozu almaya karar verdim. Supplementler sitesinden "Multipower Mass Gainer 3000 Gr." almayı düşünüyorum öneriniz nedir? İşime yarar mı? Derdim vücut yapmak değil kilo almak. Kilo aldıktan sonrada spora gitmeyi düşünüyorum. Giydiğim kıyafetler üzerime olmuyor yardımcı olursanız dua edeceğimden emin olabilirsiniz...:D:D

Şimdiden teşekkürler..:)

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Hımm beslenme programını değiştir bence

Ali Can Görktan bunu beğendi.
  3. Ferhat_BB

Ferhat_BB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Anestezist
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle dahiliye polikliniğine git gitmediysen.Gerekli bir durum olursa dahiliye konsültasyonu ile diyet polikliniğine gidersin.En doğru diyeti, öneriyi onlar vereceklerdir.Çok boş insanlar var buralarda, tavsiye etmiyorum.38 kilo adama creatine başlatacaklardı neredeyse ya.

Ali Can Görktan bunu beğendi.
  4. Ali Can Görktan

Ali Can Görktan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Fotoğrafçı
    Yer:
    İstanbul/Kocaeli
    teşekkürler.

5. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Bende alamıyordum 55 kg idim şimdi 86 kg oldum

6. torlak

torlak Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    günlük 1500,2000 kalori alıyorsanız 2500,3000 almaya çalışın kendi kafamdan söylemiyorum çoğu yerde çoğu sayfada bu öneriliyor.

7. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Sorma hocam ya bende yazdım sana kim creatin al dedi diye :)

8. Ferhat_BB

Ferhat_BB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Anestezist
    Yer:
    İzmir
    Adamı hasta ediyorlar ya.

9. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Vallaha hocam bi tutturmuşlar motivasyon motivasyon diye :D

10. Ferhat_BB

Ferhat_BB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Anestezist
    Yer:
    İzmir
    Yahu motivasyon önemli de bir yere kadar.Adamın hormonları düzgün çalışmıyorsa isterse dünyanın en motive adamı olsun yine de motivasyon filan yaramaz.Biz burada sistemlerle, organlarla alakalı bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.Aslında dış görünüşümüzü belirleyen içimiz ama çoğunluk bunun farkında değil.Her sporcu ayda bir kez kan tetkiklerini yaptırmalı ve oradaki parametreleri okumayı öğrenmelidir.Adam kaldırıyor, indiriyor ama anemik.Sonra hocam 70 kg bench basıyorum ama göğüs bölgem dümdüz.Sonra hocam 30 kilodan fazla bench basamıyorum neden böyle.Ulan dinsiz, ulan imansız.Sen bir kere gidip de kan verdin mi tetkik amacıyla.Sokakta ben body'ciyim diye ahkam kesmeyi, kasıla kasıla yürümeyi biliyorsun da 2 cm-3mm çevreli iğneden mi korkuyorsun.
    Ha bir de düzenli olarak Kızılay'a kan verin.Düzenli spor yapanların kanı çok değerli.Başkalarına da yararınız olsun.
    Konu çok saptı ama beni buralarda çok şişirdiler be kardeşim.

Alfonso_ bunu beğendi.
  11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    haklısınız hocam bu konuda :)

12. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Karışmayayım dedim tutamadım kendimi, kusura bakmayın.

Burası forum, burada her kilo alamayanı doktora gönderemeyiz. Kilo almayla ilgili her konuyu kilitleyip doktora başvurun demek mantıksız, o zaman forumu kapatsınlar.

Adam bilmiyor mu doktora gitmesi gerektiğini. Adamın yaşını, günlük aktivitesini bile bilmeden doktora git diyorsunuz.

Burası body forum sitesi, konuyu açan arkadaş spor yapmıyorum demiş kimse sallamamış, gainer kullanacakmış spor yapmıyorsan kullanma dememiş. Hemen doktora göndermişsiniz.

Daha aldığı ortalama günlük kaloriyi bilmeden, iş aktivitesini bilmeden doktora gönderiyorsunuz. Adama bir sorun kaç kalori alıyorsun günde diye. Adamın 4000 kalori aldığını bilirsin, kilo alamaz gönderirsin doktora.

Body forumda üyesiniz sonuçta.

Doktora elbette gidilmeli ama spor yapmayan, yeterli kalori almayan zayıf kişiler kilo alma sorunu yaşar, hemen doktor hemen doktor, Allah aşkına Türkiye şartlarında kaç kişi sürekli doktora gidiyor ya da o şansa sahip.

Ben 8 yıldır 74 kiloydum kilo almak istiyordum, boy 180, spora başladım 1 senede 89 kilo oldum, yaz geliyor diye zayıfladım 80 oldum, şimdi kilo arttırmaya başladım yaz bitiyor nasılsa. Doktora gitmiştim kilo alamıyorum diye, sorun yoktu diyetisyene git dedi. Gitmedim, spora başladım.

Sonuçta adama zehir ye demiyor kimse, sağlıklı beslen, yemek ye diyorlar.

Burada creatin tavsiyesi için açılan konularda adamdan sağlık raporu isteyip tavsiye edecek halimiz yok, 38 kilo adama creatin tavsiye etmek yanlış da, 180'e 80 adama tavsiye vermek doğru mu? Elbette değil o zaman ne yapılacak forumu mu kapatsınlar.

Bu mantık forum anlayışına ters, o zaman supplement forumunu, beslenme kısmını kapatsın.

antrenman da beslenme kadar önemli, dolayısıyla o konuyla ilgili sorular için de spor rahatsızlıkları konusunda uzman doktora gönderelim tamamdır.

Sonuçta herkes doktora gitmesi gerektiğini bilir, herkes kendi sağlığından sorumlu. Spor yapar, beslenir, yeterli süre dener baktı olmadı doktora gider ya da durumu anlatır sorarsa doktor tavsiye ederiz.

Sonuçta bu forum body forum ve burada tüm üyelere "kendileri aksini söylemedikçe ya da yazdıkları mesajlarda aksini belirtmedikleri sürece" sağlıklı sporcu gözüyle bakılır. Aksi taktirde tüm özel alanlarda hizmet veren forumları kapatmak gerekir.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 29 Ağustos 2015
  13. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yediklerin çok az. 2000 kalori civarı yiyorsun 3 öğünde daha fazla alman pek mümkün değil. ayrıca olaya kilo almak olarak bakmamalısın. alacağın kiloyu yağ kas ve su belirler. oturduğun yerden alacağın kiloyla fazla kas kütlesi ekleyemezsin güzel görünmez. o yüzden ağırlık çalışmalısın.

Sayfayı Paylaş