ne kadar sure ile antreman programı degistirilmeli

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Şebek tarafından 19 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Şebek

Şebek Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Antrema programimizi kac ayda bir degistirmeliyiz spor salonundaki hocalar 3 ay lik die veriyorlar ama kaslari sasirtmak icin ayda bir oldugunu falan duydum bu isin dogrusu nedir ?

2. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Eğer yaptıgın hareketlerde akşam yada ertesi gün calıştıgın bölgede bi ağrı sızı olmuyorsa. o zaman degiştirebilirsin. Ağrı sızı belirtisi yoksa vucut tepki vermedigindedir.
    Ör ben bu programı 6 aydır kulanıyorum her girdigim zaman ertesi gün ilk gün gibi ağrı oluyor sadece bi gögüsde sıkıntı oluyor 2 haftada sadece 1 hareket degiştiriyom.

3. Şebek

Şebek Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Agri oluyor ya ama bu agri adaptasyonda yasanan agri gibi oyle kolu oynatamicak kadar falan degil normal bi agri oluyor

4. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    saten öyle olacak eğer kolu oynatamıyacak şekide ağrı olursa sakatlama söz konusu orda kas ağrısı hafifden bi kaslarda karıncalanma olur.

5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    2 ayda bir, platoya ulasmamak icin, vücudu şasırtmak icin degistirilmelidir. Ayda bir degil.

6. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Program değiştirme konusunda musabık falan değilseniz çok takılmamak lazım.Sonuçta bu sporda belli ana hareketler var,compound hareketler olarak geçen onları belki ilk başladığımızda yapmıyorsak bile 2.programımızdan itibaren programların temeli oluşturmalı bu compoundlar ve ana hareketler.Örneğin nasıl bir program yaparsanız yapın Squat,Deadlift,Bench Press ve Overhead Press her programda olmalı,Barbell Curl,Lat Pulldown çeşitleri,Triceps pushdownda vazgeçilmez hareketlerdendir her programda bulunur.Bunların yanındaki hareketleri değiştirebilirsiniz 1 veya 2 ay sonra.Yapılış biçimlerini değiştirebilirsiniz.Drop girersiniz,Süperset veya ters süperset yapabilirsiniz vücudu şaşırtmak için.Burda tek bir doğru yok,kendimizi sakatlamadan yorabildiğimiz kadar yorabilmeliyiz hareketlerin ana mantığını bozmadan.

egemenn bunu beğendi.
  7. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Dropset süperset falan ve squat deadlift gibi hareketler ilk 6 ay önerilmiyor

8. Şebek

Şebek Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Ben 6 aydir yapiyorum bu sporu triceps hareketlerinde hic agirlik cikamadim ilk gunki gibi ayni agirliklarla calisiyorum bunun nedeni nedir

9. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Evet belki haklı olabilirler.Ama bence 6 ay çok uzun bir süre compoundlara girmemek için.Kontrollü olarak,düşük ağırlıklarla ben ilk 3 aydan sonra yapılabileceğini düşünüyorum.Ben ilk başladığımda hocam ilk 3 ay compound hiç yazmamıştı.Daha sonra Squat ve Overhead ekledi.6 aydan sonrada Deadlift eklemişti.Tartışmaya açık bir konu gibi.

Sayfayı Paylaş