Ne Düşünüyorsunuz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cangrtnc tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Cangrtnc

Cangrtnc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaşlar ben Can. Boyum 1.82 ve 71 kiloyum çok fazla değil belki ama göbek bölgemde aşırı yağlanma var bu yüzden 1 hafta önce spor salonuna yazıldım.Ağırlık programı çıkartıldı.Haftanın her günü gidebiliyorum salona ve ağırlık programını uyguladığım günler cardio ile ısınıp ağırlık çalışmaya geçiyorum.Bi gün ara veriyorum ağırlık çalışmaya ve ara verdiğim günler boş durmayıp cardio yapıyorum.Mesela bugün ağırlık günüm değildi gidip koşu bandında 1 km hızlı yürüyüp 1 km koşma şeklinde 6 km yaptım ve 410 kalori yaktım.Ağırlık çalışmalarım da 15 x 3 setten oluşuyor.Şimdilik 4-5 kilodan başlayabildim aletlerde.

Aynı zamanda sıkı bi diyet içerisindeyim.Bir günlük beslenme programı Örneği vermem gerekirse :

Sabah: 2 yumurta (tavada) (birinin sadece beyazı) | Bazı günler yulaf kepeği ve süt
    Ara:1 adet meyve veya yoğurtla karıştırıp tarçın ekleyerek meyve
    Öğle:2-3 Kaşık sebze yemeği (ıspanak,bulgur,mantarlı tavuk vb.)
    Spor sonrası: 1 kutu sek Çikolatalı süt
    Akşam: Yine öğlene benzer sebze yemeği fakat daha çok ızgara tavuk

NOT:Kola,meyve suyu,ekmek,salam,sucuk,un,şeker gibi maddeleri tamamen kestim.

Haziran gibi bi hedef koydum kendime umarım başarılı olurum.Sizin de fikirlerinizi almak istedim hem beslenme hem de spor programım hakkında.
    Şimdiden teşekkürler.

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ne antremaninin nede beslenmenin elle tutulucak bir yeri yok,nerden baslasam elimde kalicak,kisaca ,
    daha fazla kalori almalisin
    daha fazla Protein almalisin
    dinelenmeye de vakit ayirmalisin
    ana tema bunlar ama bunlarin hepsini nedenleriyle sana anlatmam ikimizide Burda sabahlatir,o yüzden bunun nedenlerini forumda biraz arastirirsan bulabilir okuyarak daha Cabuk bu bilgilere ulasabilirsin.
    Kolay Gelsin

3. Cangrtnc

Cangrtnc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikli hedefim kilo vermek en azından 65 e düşmek olduğu için az kalori almaya çalışıyorum.Protein alımını da süt,yoğurt,tavuk,yumurta gibi besinlerden aldığımı düşünüyorum.Dinlenme konusunda da ara verdiğim gün hiç bişey yapmasam sadece ağırlık çalışmak zayıflatacak mı?

4. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    bekçi arkadasıma katılıyorum beslenmen zayıf hem agırlık çalışır hemde beslenme ve dinlenmeme dikkat etmezsen kasların gelişmez tam tersi yag ile beraber kasta kaybedersin.

Bekci bunu beğendi.
  5. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Daha fazla protein almalısın. Yumurtayı haşlayarak ye. Düşük karbonhidrat diyeti yap bu diyetle kaslarında yanar. Kardiyo kasda yakar.
    Antrenman programınıda yaz. Bu beslenme programını tamamiyle kes.
    Düşük karbonhidrat diyetiyle vücudunun enerji sistemini değiştiriyorsun. İlk günler 50 gr karbonhidratı geçmiyorsun

Örnek bir beslenme programı(düşük karbonhidrat diyeti):
    Sabah: 5 tam yumurta(30 gr protein)+100 gr beyaz peynir(11 gr protein)+sekersiz cay icilebilir = 41 gr protein
    Ara: 50 gr.badem,fındık vb.
    Öğle: 150-200 gr tavuk(45 gr protein) veya 150 gr çökelek (50 gr protein)
    Ara: 50 gr.badem,fındık vb.
    Spordan sonra: Whey Protein(40 gr protein)
    Akşam: Öğle yemeğinin benzeri tavuk veya 150 gr çökelek veya casein proteini(40 gr)+1 bardak süt

Böyle bir şey yaparsan vücudunu karbonhidrat yerine yağ kullanmayı öğretirsin ve yağ yakarsın. Kasda kaybetmeyip kazanırsın.

6. Cangrtnc

Cangrtnc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğim gibi irileşmek istemiyorum sadece göbek yağlarımdan kurtulup biraz zayıflamak istiyorum.Daha fazla kilo aldırmaz mı bana bu diyet?

Antrenman programım da şöyle:
    Leg Extension
    Leg Curl
    Pulldown
    Seated Row
    Chest Press
    Lateral Raise
    Abdominal Crunch Bench

Hepsi 15x3 set halinde.

7. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri: