Nasil Baslamaliyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Dogu tarafından 17 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

1. Dogu

Dogu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,

Ben 20 yaşındayım boyum 1.79 kilom 65 bu yaz öss sınavına girdikten sonra vucüt geliştirmeye başlamak istiyorum ama merak ediyorum önce kilo almam mı daha makbuldur yoksa vücut geliştirirken bir yandanda kilo almak mı? Ve bu iş için bana beslenme programı konusunda yardım ederseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler....

2. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Body yaparken sıkı beslenirsen kilo alırsın zaten...

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Doğu öncelikle siteye hoşgeldin. Soruna gelince spora başlamadan kilo almaya (depolamaya?) gerek yok bence. Zaten MertSelçuk'unda dediği gibi başladıktan sonra almaya başlayacaksın. Beslenme bölümündeki başlıklara bakarsan soracağın soruların önceden sorulmuş olduğunu görebilirsin, o yüzden bu kısmı bir oku derim. Kilo almak için kg başına 2-2.5 gr protein, 4-5 gr karbonhidrat almaya bak. Mümkün olduğu kadar az yağlanarak kilo almaya çalış sonra çok uğraşırsın yakmak için ;) 2.5-3 saatte bir yemek ye, her öğünde protein ve lif yemeye gayret et. Ton balığı, tavuk-hindi göğüs, kırmızı et, yumurta beyazı, süt, yoğurt, pilav, sebze-meyve gibi yiyeceklere yüklen.

4. Guest

Guest Guest

Spor yaparakda kilo alabilirsin. Sadece cok agir antreman uygulama. Yani haftada 2-3 gün calis ve 35 dakika antreman yap. Bunun yaninda bol bol beslenmelisin.

makarna+pilav+et+süt+bal+recel+cikolata+hamurlu gidalar+tatlilar

cabuk kilo alirsin.

Sayfayı Paylaş