Nasıl yağ yakacağım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve elif123 tarafından 23 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. elif123

elif123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ;

Ben 164 boyunda 63 kiloyum yaşım 26 yağ yuzdem %23 ve bacaklarımda toplanmıs spor salonuna yazıldım yeni başladım ama hocamı bulabildiğim söylenemez nasıl bir spor salonu onuda anlamış değilim :( ben yağ yakmak istiyorum bunun için haftanın kaç günü cardio yapmalıyım orta seviye mi fazla yakarım yüksek seviyede mi? nabız aralığımı alet ölçüyo ama benim nabızım hemen yükseliyo yani yürüyüş bandında 6.0 km. hızla yürüdüğümde 150 falan cıkıyo olması gereken 125 yazıyo 125 olduğu zamanda hiç yorulmuyorum. 10 gündür hocayı bulup birşey soramıyorum ben nasıl yağ yakacağım :( :(

2. respozgur

respozgur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yag oranını nerde ölçtürdün ?

3. elif123

elif123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    spor salonunda

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Forma girebilmeniz icin önemli olan kardiodan cok beslenme düzeninizdir o ne alemde?
    Birde yazdiginiz kardio yaparken nabzinizin arttigini yazmissiniz,buda kondüsyon eksikliginin bir göstergesi diyebiliriz,vücut adapte oldukca,kondisyonunuz arttikca ayni hizda nabzinizda düsmeye baslicaktir.

5. elif123

elif123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    kardiolarin ardindan agirlik calismaniz daha iyi bile olur,yanliz benim tavsiyem ikisini ayirmak olucaktir,bir gün karido bir gün agirlik seklinde,kardioyu 30 dan 45-50 dakikaya cikartirsiniz agirlik antremanlarinida 45 dakika civarinda yaparsiniz,bu sekilde yapmaniz sizin icin daha faydali olucaktir.yag yakimi esnasinda yapilan en büyük hata kardionun yaninda agirlik antremanlarini umursamamaktir,agirlik calismaniz kas kaybinizi minimuma indirir.
    Ayrica beslenmenizide düzene sokmaniz gerekir,yag salonda degil mutfakta yakilir,Salon buna yardimcidir.

7. elif123

elif123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz tatlı düşkünküğüm olduğundan zorlanıyorum diyet yapmakta ama dikkat ediyorum. her gün spor yapma şansımda yok maalesef işimden dolayı ben iki günde bir
    10. dk ısınma - 30 dk interval cardıo - 30 dk. ağırlık - 10 dk soğuma şeklinde gitsem yanlış bir düzen olur mu?
    Bu arada cvplarınız içinde çok teşekkür ederim...

Bekci bunu beğendi.
  8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tatliyi uzulerek hayatinizdan çıkarmanız gerektiğini söylemek zorundayım.Şeker bir basit karbonhidrat kaynağidir ve çabuk sindirilerek vücutta ani insülin yükselmelerine dalgalanmalarina neden olur,insülin yükselmesi demek vücudun yağ yakimi
    Modundan çikarak yag depolama moduna girmesi demektir.
    Diğer taraftan eğer kardionuzu İNTERVAL olarak 30 dak. Yapabiliyorsaniz bu fazlasiyla kardio icin yeterli
    Olucaktir,
    Madem ayiramiyorsunuz benim tavsiyem,ilkonce hafif bir isinmanin ardindan agirlik antremani yapmaniz onun ardindanda 20-25 dakikalik interval kardio yapmaniz olucaktir.boylece agirlik antremanlariniz daha verimli gecicektir,ayrica interval kardio bittikten sonrada alal acele bisiyler yememeniz yag yakiminizin antreman sonrasida devam etmesini saglicaktir.antremanin hemen ardindan bisiyler yemeniz ozelliklede tatli seyler yemeniz yukarda bahsettigim uzere insulini ziplatarak yag yakimini durdurucaktir.
    Kolay gelsin.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

9. elif123

elif123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Açıklayıcı anlatimiz ve yardımlarınızdan dolayi çok teşekkür ederim. ..

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş