Nasıl güçlenirim?Lütfen yardım edin.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MinasTirith tarafından 28 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. MinasTirith

MinasTirith Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar bütün gün bilgisayar başında oturmaktan bıktım artık.İnsanların gözüne bakamamaktan,yolda gördüğüm serseri tipden dayak yiyeceğim korkusundan,sınıftaki serserilerin gelip kolumu,sırtımı çürütmelerinden,topluluk içinde hep arka sırada kalmaktan,kızlarla asla konuşamamaktan.
    Ve daha sayamayacağım birsürü şey.Fena derecede asosyal ve özgüvensizim.16 yaşındayım boyum 183 ve kilom 60 gerçekten bayağı zayıfım.Benim istediğim biraz kilo almak ve güçlenmek.Bunu spor salonuna gitmeden yapabilir miyim?Salona gidemem çünkü çok utangacım.Bu işi evde yapmanın bir yolu varsa bana internetten alabileceğim aletleri söyleyebilir misiniz?

Güçlenmek istiyorum çünkü bütün bu özgüvensizliğimin nedeninin zayıf olmak ve ezilmek olduğunu düşünüyorum.Kendimi bildim bileli sınıftaki bütün erkekler gelir benimle dalga geçer.Artık onlara ezilmek istemiyorum lütfen yorum atın arkadaşlar.

2. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Gerçektende içindeki bütün hisleri dökmüşsün seni iyi anlıyorum , aynı durumları bende yaşadım , öncelikle kendine inanmalısın çünkü salona gitmeli ve çalışmalısın.Diğer insanların sana ne dediğini aldırma . sana önerim internetten 5x5 programını arastır,kısa vadede güçlenmek için en iyi program.İsteklerin hemen gerçekleşcek şeyler değil ama inanman lazım , umarım bi gün başarırsın :)

3. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    1.83 boyun var kilon az yağ oranında azdır senin
    yaşında büyük değil daha uzun vadede alacağın 8-10 kilo vücudunu yerine getirir hem kas hem yağ vs olarak
    salona başlama imkanın varsa maddi konuda kesinlikle başla utangacım diyorsun
    salonda sana yapılacak muamele okulda sana yaptıklarından bin kat iyidir

columbu ve Leopara bunu beğendi.
  4. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Salon korkun olmasın. Zaten gittiğin ilk gün hiç çekinilecek bir ortam olmadığını göreceksin. Kimse yeni gelenlerle gidenlerle ilgilenmiyor herkes sporuna odaklanıyor. Hatta arkadaş bile edinebilirsin orada. Değişik ortamlar iyi gelir. Hocanın verdiği programlara uy veya forumdaki başlangıç programlarını uygula. Kaslarının gelişimiyle beraber zaten güçlenirsin. Beslenmene çok dikkat et.

5. jandersunstar

jandersunstar Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    dostum kendini sevmeyi öğren ilk bunu yapman gerekiyor sen neden özgüvensizsin herkes insanüstü varlık uzaydanmı geldi senin çekindiğin kişilerin senden farkı yok merak etme, senin gibi tanıdığım insanlarda var bi türlü anlayamıyorum bence dövüş sporu falan öğren sana vuran serserilerden birini temizce döv sonra bak bakalım bidaha sana kim ne diyebiliyor.. kendini üzmene gerek yok.. ha bide spor salona gitmekten neden utanıyorsun ayıp bişeymi yapıyosun kardeşim..

6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Mesajı gülümseyerek okudum :) oncelikle hislerini bu kadar iyi ifade eden biri cekingen olamaz dedim, sonra yasini hatirladim :) 16 yas, yani insanin kendini ifade edebildigi, gelisimini tamamladigini sandigi, ancak daha emeklemekte bile olmadigini anlayamayacak kadar deneyimsiz oldugu küçücük bir yas. Daha cok sey degisecek merak etme, ilerde su duruma bakip gulecegini garanti ediyorum. Spor salonlari degiskendir, kafanda ne var bilemeyiz ama oyle Beverley Hills ortamina girip sarisin kizlar tarafindan alay edilecegini falan sanma, normal insanlar goreceksin, kosu bandinda kg vermeye calisan, tislayarak agirlik basan vs. belki 'ohaa' diye tepki verecegin bir kac kutleli arkadas goreceksin hepsi o. Ve gozune kestirdigin birine gidip ' benim yagim yok neyi kasa cevirecem? / su fotograftaki gibi siser miyim? yoksa annem kizar ' gibi tuhaf sorular sormazsan muhtemelen tatmin edici cevaplarda alacaksin. Biraz dusun kararini ver, ona gore illa ev dersen fikir beyan ederiz, ev de olur.

egemennn, mericboss99 ve alvel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş