Nasıl Bir Program Uygulamalıyım ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KoNYaLi_42 tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. KoNYaLi_42

KoNYaLi_42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamün Aleyküm arkadaşlar..

Foruma yeni kayıt oldum. Bir kac ay gibi bir suredir vücut geliştirmeye merak saldim. Fakat bazi sorunlar var. Forumda bir suru konu var bu yuzden kafam karisti..

Yasim 15. 173 cm boyum 63-64 civari da kilom var. Bir haftadir dumbell calisiyorum. Fakat duzenli calisamiyorum.

Okulum 9 dan 16 ya kadar. Evle okul arasi mesafe uzak oldugundan sabahlari calisma imkanim olmuyor. 5 gibi evde olsam 6 ya anca yemek ye ust degis. Aksam vaktim kaliyor.

Evde 5er kiloluk 2 dumbell im var. Bir de el yayim.var iki tane (ne kadar faydasi olur bilmiyorum ama)

3x12 set kaldiriyorum dumbellari arkadas tavsiye uzerine. Ne kadar dogru yapiyorum bilmiyorum.

Sinav cekerken cok zorlaniyorum. Kendi.j asiri kasarsam 13 15 anca oluyor. Dumbellda o kadar yorulmuyorum.

Beslenmeye gelince.. Ekmek peynir yumurta gibi urunleri bol tuketirim.

Haftada bir gun havuza giderim. 90 dakika o da.. Cumartesi aksamlari yani bu aksam gidecegim :)

Genelde gogus ve kol kasi yapmak istiyorum. Evet kas isi zaman isteyen bir is ve istekli olmak gerekiyor. Eger sadece belirttigim saatlerde calisip yapabileceksem kesinlikle aksatmam..

Bu arada kol sertligim fena degil. Ama gogus cok yok acikcasi. Hatta hic :))

Bazi dumbell ile gogus gelistirme hareketleri var ama genelde tahta gibi seyler var sirtustu uzanip yapiliyor benim oyle bir ortamim yok :((

Ve sizce yasima ve boyuma gore kilom nasil ? Az diye dusunuyorum ben...

Son olarak da InsAllah konuyu kitlemezsiniz yönetici kardeşlerim. Ben de biliyorum ki onca konu var. Kayit olmadan bir cogunu inceledim. Fakat benim zaman mekan alet acisindan yetersizligim oldugu icin uye olup bu konuyu actim. Bu isten anlayan cok kisi var bu forumda. Yardimlarini bekliyorum :)

2. KoNYaLi_42

KoNYaLi_42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  3. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Ben de dört yıl önce vücut geliştirmeye iki adet beş kiloluk dambılla başladım. Kendine güven herşey olur. Şınav göğüs kası için çok iyidir, benim favorimdir. Ilk başladığımda her gün çekerdim şınav :) Dambılla çalışırken tek bölge çalıştırırsn ancak şınavda kol göğüs omuz ve sırt da işin içinde. Şınav çeşidine göre kanat bölgesi dahil tüm bölgeleri çalıştırabilirsin. Her gün antrenman yapma,kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir. En az iki günde bir şınav çek ve gittikçe sayı artsın. Hem güçlenirsin hem de göğüs kasın daha geniş ve hacimli durur. Beslenme için de ekmeği çıkar, çavdar ekmeği yiyebilirsin ama fazla da abartma. Yumurta peynire devam, süt de ekle mümkün olduğunca doğal beslen.
    Sadece kol çalışma. Dambılla omuz, sırt, arka kol, göğüs de çok güzel çalışılır. Göğüs için de yana açma hareketi yap, dumbell fly. Sehpada olsa daha kolay ama yine de olabildiğince aç yana, faydası olur. Aklına takılan birşey olursa mesaj at bana elimden geldiği kadar yardım ederim. Bol şans.

KoNYaLi_42 ve ArnoldBody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş