Nasıl Beslenmeliyiz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve EnigmaaX tarafından 13 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. EnigmaaX

EnigmaaX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Benim gözumde cogu kişiler diyetşsyen olmadıgı halde diyet yazma cabalarında ögun planlama veya verdıgı listelere verme cabalarında bu bana göre yanlıs bır durum ben diyetisyenim hep adam aklılı insanlara karşı diyetlerin nasıl beslenceklerini saglıklı bir şekilde kas buyumesı yapıyorumda beslenme ve diyetisyen 4 yıllık bölümden mezun olmayan arkadaslara veya fıtness amacları nedir nerden mezun oldun o işi yapabilirsin

2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Bitirme tezini nasıl yazdınız merak ettim hatta vize ve final kağıtlarını. o_O:):):)

Burnuma çok kötü troll kokuları geliyor, umarım bu yeni moda değildir.

3. EnigmaaX

EnigmaaX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    istersen dıploma ve ortalamam 3.40 bunuda atabılırım hacettepeden mezun oldum yanı senın olamadıgın yerden
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Nisan 2019 ---
    https://www.kibrisgazetesi.com/saglik/diyetisyen-olmayanlar-diyet-yaziyor/30966 kıbrısta yasandı turkıyede suan anayasaya gırıyor sen atıp tutmak kolay ya
    Diyetisyen
    Diyetisyen, sağlıkla ilgili herhangi bir yüksek öğretim kurumunun en az 4 yıllık (bir yıl hazırlık ile 5 yıl) beslenme ve diyetetik eğitim-öğretim programını tamamlayarak “Beslenme ve Diyetetik Lisans Diploması” ile “Diyetisyen” unvanı alarak diyetisyenlik mesleğini yapmaya ve uygulamaya hak kazanan kişidir.

Beslenme ve Diyetetik
    Beslenme ve diyet uzmanı; diyetisyen unvanını diploma ile aldıktan sonra besin, beslenme ve diyetetik alanında bilim uzmanlığı ve/veya doktora derecesi almış diyetisyendir. Not: Diyetisyenler beslenme bilimleri, diyetetik programı, toplu beslenme sistemleri ve toplum beslenmesi ya da klinik diyetisyenlik, halk sağlığı diyetisyenliği, yönetici diyetisyenliği ve eğitim ve araştırma diyetisyenliği anabilim / bilim dallarında bilim uzmanlığı ve doktora programlarına katılmaktadırlar. Sende bu dıploma yok hanı

Son düzenleme: 13 Nisan 2019
  4. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Diyetisyen olan diplomaya mahal vermeden akademik kaynaklarını sunar. Bu üslup bırakın diyetisyenliği, Beslenme ve Diyetetik veya Tıp öğrencisinin bile tercih etmeyeceği bir üslup.

İşin iki tane komik yanı var :D

1-) Bir diyetisyen bana karşı argüman sunamıyor :D
    Ve böyle bir söylemde bulunuyor :D Gerçekten çok ironik :D Madem benim işim değil madem ben bilmiyorum çürüt hadi dediklerimi :D

2-) Bu forumda Tıp Öğrencisi de var Sporcu Diyetisyeni de. Siz kankam2010.blabla forumlarında fazla takıldınız sanırım buralar oralara benzemez :) @respect2us.23 @afka9 Daha neler göreceğiz acaba :D

zRedDragon bunu beğendi.
  5. EnigmaaX

EnigmaaX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    tıp ögrencısı canan karatay gelıyor hadı bakalım cezalar gelıyor 2010 bakma sen ılk ogrencı numaranı at bakalım yalanları kendıne anlat bana degıl
    kacamak cevaplar verıyorsun ya gulduruyorsun benı tıp fakultesı sanırım özel bır unuverıste
    o degıl tıp ögrencısı soyledıgım hastalıkları bılmemesı acınası bır durum

6. EnigmaaX

EnigmaaX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ıkı tane dedınız dıploma numaranızı verınde bakalım ıstersenız ?

7. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    :joy::joy::joy:
    Wait...
    Dur bakalım mesajların doğru analizini ne kadar sürede yapacakta cevap yazacak acaba xD
    Buradan bir şey anlamadım, bu kadar anlatım bozukluğu ile de çok zor belirteyim. Yazarken biraz düzenleme yapmanizi öneririm.

Son düzenleme: 13 Nisan 2019
  8. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Google translate konuşuyor sanki mübarek.

Agent47, ulaire ve Despa bunu beğendi.
  9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Tam bir şeyler yazacaktım diğer konudaki fazla protein ile KOAH bağlantısını görünce vazgeçtim. Yani trollse eğlenceli ama ciddi ise onun için ağlanacak bir durum. Dediğin gibi buradan çok diyetisyen, doktor geldi geçti ama böylesine ilk kez şahit oluyoruz sanırım.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zRedDragon bunu beğendi.
  10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Ya ben bu arkadaşı sanki hatırlıyorum..2 gün önce benim diez instgram hesabına mesaj attı aynen google translate gibi konuşuyordu.. kalori hesabı nedir? diye mesaj atmış, baktım profiline diyetisten yazıyor, 6500 takipçisi var dedim bu troll değil.. dedim takipçiniz az değil trolll değilsiniz gibi ama bilerek mi soruyorsunuz zira ben ig diez hesabında hiç kalori hesabı postu paylaşmadım.. başladı soru sorup beni sınamaya, "70kg bir insan kaç gr protein almalı falan diye sordu?" :) diyetisten değilseniz bu işi bırakın falan dedi (diyetisten dünyasının mafyası galiba :) ) canan karatay ve ümit aktaş ceza aldılar 10bin'er tl dedi.. iyi olmuş protein tozuna eroinden zararlı diyordu dedim :D
    çok kötü türkçesi ile yapmayın bu işi falan diye beni uyarmaya çalıştı cevap bile vermedim engelledim sonunda.. :)

burda da çok uzatırsa ve kötü türkçesi ile insanları itham etmeye devam ederse banlanacak bilgisi olsun ;)

11. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Cs 1.6daki botlar bu arkadastan iyi konusuyor:)

ulaire bunu beğendi.
  12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    EnigmaaX'ın tüm mesajlarını inceledim tek üye olma sebebi forumu ve üyeleri kınamak kendince uyarmak yola sokmaya çalışmak..kaynak verip bilimsel tartış başımızın üstünde yerin var ama bu üslupla bu kinle olmaz...

bu sebeplerle süresiz banlanmıştır..

Despa, Hekatonkheir ve Agent47 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş