Nasıl Beslenmeliyim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve crossfitter2 tarafından 6 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. crossfitter2

crossfitter2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba herkese.
    1 aydır gün aşırı cross fit antrenmanı yapıyorum. Saat 12de başlıyorum antrenmana. 2 saat öncesinde 2 dilim tam buğday ekmeği, lor peyniri ve domates yiyorum genellikle. Antrenmana kadar olan sürede herhangi bir şey yemiyorum. Zaten ara öğün gibi bi alışkanlığım yok ama bu konuda önerilerinizi almak isterim artık ara öğünleri atlamak istemiyorum. Antrenman bittikten yarım saat, bir saat sonra genellikle tavuk yiyorum(göğüs ızgara, kızarmış tavuğun göğüs kısmı sadece), bazen ton balığı yiyorum, yanında da yoğurt. Fakat şöyle bir konu var: akşam yemeklerinde neleri tercih etmem doğru sizce? Yani öğlen protein ağırlıklı besleniyorum, akşam da et tavuk türü şeyler yesem bi problem olur mu?

Antrenman yapmadığım günlerde de bu beslenme şeklini mi devam ettirmeliyim?

Boyum 1.69. Kilom 66. Yağ oranım fazla, yağ oranımı düşürmek için uğraşıyorum. Yaklaşık 3 kilo verdim bu şekilde.

Bir de antrenmanın hemen sonrasında veya hemen öncesinde, yememin veya içmemin yararlı olacağı, önerdiğiniz bir şeyler var mı? Bcaa almamın bir yararı olur mu?

Çok soru sordum biliyorum fakat hepsi merak ettiğim konular. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

2. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Maddi durumun çok iyiyse bcaa kullanabilirsin.Yoksa çokta inanilmaz faydaları yok.Creatine oneririm onun haricinde arastirabilirsin biraz.Aldığın proteni 3 ögünde alsan en azindan daha iyi olur oyle 4-5 oğunede gerek yok.Ant olmayan gunlerde en azindan bu kadar protein al cunki vucud o gun dinleniyor ve yapilaniyor.Ayrica bence gunluk protein ihtiyacini aksam et yesem fazlami olur derdi olmaz.

Sayfayı Paylaş