Nargile Hakkinda

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Despo tarafından 6 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

NARGİLE SİGARADAN NE KADAR FARKLIDIR

1. AYNI

80,0%
  2. DAHA AZ TEHLİKELİ

3,8%
  3. HİÇ RİSKİ YOK

1,1%
  4. SİGARADAN ÇOK TEHLİKELİ

15,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Çok doğru davranıyorsun; benim babam da çok uzun yıllar içti. Belki de 30 yılı bulmuştur; sigara müptelasıydı yani. 5 Yıldır içmiyor içmek de istemiyor; içesi de gelmiyormuş artık. Ama senin dediğin gibi kahve,cafe vs.. sigara içilen mekanlara gitmez. Nargileyle pek arası yok; ama zamanında olasydı sigara isteğimi tetikler diye ondan da uzak dururdu sanırım.
    Anlatmaya çalıştığım şey gerçekten bu ortamlardan uzak durunca sigara insanın aklının ucuna bile gelmiyor...

atakan_irresistable bunu beğendi.
  2. jayjay

jayjay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sık içtiğim dönemler oldu , en son nisanda yurtdışında döndükten sonra 2 ay içinde 10 kez filan içtim galiba. Zarar konusunda ben sigaradan bir farkı olduğunu düşünüyorum i hayatımda sigara içmedim ama nargile farklı..tadı güzel :)

3. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Onceleri cok ho$uma giderdi, ama sigaraya ba$ladiktan sonra sogudum, midemi bulandiriyordu. En son 2 yil once Turkbuku`nde ictim, son ici$im oldu tabii, 1 nargileye 40 ytl verince icine oturuyor insanin :)

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bidefa 1 karton sigara içerim yinede 1 nargile içmem. ben 2 sinide kullanmam.

nargile dumanı carbonmonoksittir. mono latincede tek anlamına gelir.
    co 2 si yok. sade CO bu gaz saf tatsız kokusuz olmasıdır. tam manasıyla yetersiz oksijenle yanma sonucu çıkan bir gazdır.

ve bugaz nargilede yüksek oranda vardır. ee peki nedir bu korkmamız gereken gaz. vucudunuzda kan içinde bulunan hemelolobin ( sporcular hücrelere oksijen taşıyan maddedir. ) oksijetden 200 kat daha fazla tutunur ve kötüsü bırakmaz ve hücreler oksijensiz kalır belirtileride.

baş ağrısı baş dönmesi bulantı kusma taşikardi ve kan basıncı yükselmesi kulak çınlaması dalgınlık genel bitkinlik ve halsizlik
    bazen pektanjinöz yakınmalar.

ve bunu içiyorsunuz helal derim başka birşey demem.

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ağustos 2008
    gaddarkemal bunu beğendi.
  5. Faruk Erdemir

Faruk Erdemir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik & Web Tasarım
    Yer:
    İstanbul
    bır dumanının bır paket sıgaraya eşdeger olan bırsey....

Fakat bu genel olarak bı acıklama deıl Kimi yerde nargıle tutunlerı dış devletlerden getırtılıyor ... artık yasalar geregı sadece turk tutunu kullanılmak zorunda kalındı ve içler acısı bı durum ki turkler herseyın ucuzunu imâl etmek acısından merdıven altı tabırınde yerlerde tutun uretımı yapan yerler mevcut bahsettıgım konu bu tarz tutunlerde soz konusu yanı merdıven altı tabırınde uretım yerlerınde yapılan tutunlerle ıcılen bır duman bır paket sıgaradan daha kotu he nargıle ıyı bısımı yok deıl ama sıgara kadar bagımlıklık oranı yok olursa ıcersınız olmayınca kafayı yemezsınız ayrıca ıcınde su bulunması ıle tutunun zararlarını cok cok dusuruyor bu nedenle İçilesi bi Velet be :D

Salon Çıkısı Cafeye giderim ben kesin kafama girdi bi kez uzun zamandır içmiyorum :D

6. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Su dumanı filtrelemez sadece soğutur. Siz dumanın sudan süzülüp arındığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İçinize çektiğiniz duman bütün zararlı içerikleriyle beraber akciğerlerinize oradan da kan dolaşımı vasıtasıyla vücudunuzun her yerine ulaşır ki en değerli organımız beynimizde buna dahildir. Eğer öyle olmasaydı öyle keyif vermezdi. Bu ölürken haz duymak gibi birşey.

KD, everest ve gaddarkemal bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hiç kullanmadım nasıl kullanılacağınıda bilmiyorum zaten bilmemem daha iyi

Ocensers bunu beğendi.
  8. novaJRdeli

novaJRdeli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ara vermiştim zaten.bu okuduklarımdan sorna tamamen bırakıyorumm

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Çok nadir içmeye fırsatım olduğundan, bulduğumda affetmem. Zaten ne içki, ne sigaram var. Bunu içiyorum ara sıra o kadar...

10. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    3-4 sene once içmeye başlamıştım.yaklasık 2 sene once kuzenımle beraber dozunu kaçırınca kuzenım saatlerce kusmuştu bende cok fena olmustum.korkunc baş ağrısı mide bulantısı soğuk soğuk terleme üşüme vs.O günden sonra yanımda bile içilse midem bulanıyor. Ama güzel bir gelenek.

11. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Eniştem hayatında sigara içmedi sadece nargile içerdi ama hilafsız hergün tombeki bu işin profosyenellerinin takıldığı yerlere giderdi modada bomanti çay bahçesi, beşiktaş iskelede biyer adını hatırlamıyorum birden kalp krizinden gitti allah rahmet eylesin sigaradan daha beter bi şey bu kesin meyvalıları bilmem gerçek nargileden bahsediyorum.

12. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    En son Ramazan bayramında Cemberlitaş Erenler Nargile de içtim. İlk 5 dakika da acaip başımı döndürüyor. Daha sonra sedatif bir etki bırakıyor ve adamın çenesine vuruyor. Acaip sohbet ettiriyor. Yanında arkadaşın yoksa cep telefonuna sarılıyorsun bu da pahalıya patlıyor :) Zararlı bir meret bence her keyif verici madde zararlı, ama Body kadar keyif vermediği kesin. Yanlış anlamayın bodybuilding in acısı daha keyifli. (Bu arada Mazosist değilim :) )

13. ///MPOWER

///MPOWER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Bana sorarsanız kendinizi sınırlamayın istiyosan iç abicim body salonunda dogmadınya.Tabi suyunu çıkarmamak suretiyle bence bi zararı yok.Baba hadi efkarlandım nargileye maç muhabbeti nargileye kızlarla nargileye derken nargileyle muhabbete girer hale gelirsin artık:D
    İdeali 2 ayda bir bence.

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    maksat muhabbet olsun ama zararı yok nedir!..sigaradan zararlı denir..

15. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    zarar açısından, tütün çiğnemekten sonra en zararlısı nargile, sonra sigara, sonra puro ve pipo geliyor...
    ama işin tuhafı sigara içtiğim zamanlar, nargile ne zaman içmeye gitsem, tatmin etmez, nargile bitmeden sigara yakardım...neyseki bunlar geride kaldı...

16. WeYCeLL

WeYCeLL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 9 ay boyunca yaklaşık 3 gün arayla kullandım, vücut geliştirmeye başladıktan sonra bıraktım gibi bişey oldu, şuan ayda 1 kere keyif amaçlı içiyorum, bence böyle içilmesi en güzeli, kasmadan yavaş yavaş üstelik maddi gider tablosuna baktığımda giderlerden bayağı kıstım nargileyi bırakınca, onun yerine şimdi aminoasit ve l-carnitine içiyorum :D ha bide su ;)

17. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Benim için kondüsyon en önemli faktör.Bu yüzden ne sigara nede nargile içiyorum.Tabi 3-4 ayda bir böyle arkadaş ortamında hafif içmenin sakıncası olacağını sanmam.Dünyaya bir kere geliyoruz sonuçta o kadarda kasmaya gerek yok.:)

18. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Vücuda zarar olarak nargile daha zararlıdır diye biliyorum ancak toplum açısından tehlikesini soruyorsanız o zaman sigara açık ara öndedir. Nargile ayda yılda bir arkadaşlarla gidilip içilebilir keyif için, ancak sıklığı abartmamak lazım. Sonuçta işin ucunda sağlık var.

19. Preacher

Preacher Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Sudan Süzülünce Temizlenmez Sadece Soğur Diyen Olmuş..
    Nargile Dumanı Suda Süzülür.. Bir Kere Nargile İçmenin Verdiği Baş Dönmesiyle Kimseyi Yanlış Bilgilendirmeyelim Arkadşalar..
    Nargile İçtikten Sonra Açıp Suyuna Bakarsanız Renginin Nasıl Değiştiğini Açıkça Görürsünüz..
    Rengi Oldukça Koyulaşır.. Yani Duman Suda Süzülür..

20. GeneralHalo

GeneralHalo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben lise de her hafta giderdim birgün kakaolu içtim 3 4 saat kadar arkadaşlarla konuşup muhabbet ederek sonra kalktığımda ciğerlerim çok acayip oldu sanki parçalanmış gibi ,

nargile içmek hoş birşey ama çok fazla aşırı içtinmi çok kötü etki yapıyo başında ağrı felan yapıyo

Sayfayı Paylaş