Murat'ın 3 buçuk aylık Gelişimi

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve The Pro tarafından 12 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    atlama gibi bir durum yok ben sazan balığı değilim , sporcuyum.

ayakta alkışlama lafını benden başka söyleyen yoktu dolayısı ile dediğin lafları üstüme alınmamdan daha dolay birşey olamaz.

sporcu kişiliğin ile ilgili intibayı bana veren sensin,yoksa ben tanımadığım adamın sporculuğu ile ilgili nerden bilgi sahibi olayım;

hevesli bir çocuk çıkıyor, önce ''yerim lan seni'' gibi, ne spor adabına, ne forum adabına uymayan bir uslup kullanıyorsun.Ardından da , çocuğun teşvik edilmesi durumuna , ''cahilce'' diyorsun, ben sana diyorum ki alt yapıya kaç yaşında başlanır, sen bana ingilterede ayağın dışıyla vururlar diyorsun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu hesabı.Ben avrupa sistemlerinden bahsetmedim, bu spora için avrupa,amerikada kaç yaşından itibaren alt yapı hazırlığına giriliyor biliyormusun dedim, yazılanları israrla anlamıyorsun.

çocuğun anlamsız ağırlıklar altına girmesini kimse önermez kimse tasnip etmez, ama düşünmediğin bir nokta var, fitness&body building hareketlerinin çoğunu bir düşün, sence bu çocuk hangi hareketleri yapabilir, sen diyorsun ki iskelete baskı yapacak hareketlerden kaçınması lazım, zaten bu çocuk bu yaşta o tarz hareketlerin bir çoğunu yapamıyacak ayrıyetten hocası da yaptırmayacak zaten, bahsettiğim noktayı ısrarla anlamak istemiyorsun, ben burda bu çocuğun hevesi kırılmamalı, değerlendirilmeli diyorum neticede bu çocuk eğer gerçekten 12 yaşında ise 2 yıl sonra vucudunda ciddi değişiklikler başlıyacaktır, ergenlik sebebiyle.Yaşının sınırları ile bir yerden alt yapı hazırlanabilir diyorum,bu durumda ilerisi için büyük avantajlar elde eder.Dilerim yazdıklarımı daha iyi anlarsın.

2. mixxewa

mixxewa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana fake gibi geldi :D

3. berkay1

berkay1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mugla
    boyun kaç :)

4. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    evladım bu yaşta vücut yapmanın fazla bir yararı yookkk... onun yerine her gün 1-2 saat yüz tüm vücudunu çalıştırır :)

5. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    koçum benim başarılar :):) ama bu yaşta zorlama kendini bu kadar :):):):

6. yigitturan

yigitturan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Güzel kardeşim bence bu spora başlama yaşı 18 yaşın üzeri olmalı..:)) 12 yaşındasın bu yaşta aktif sporla uğraşmalısın..ne olabilir?
    bence gelişim için basket-voleybol olabilir..evde de mekik şınav olabilir..
    15-16 yaşlarında dövüş sporuna başla tavsiyem kick box.. 19'a kadar bu sporu iyice öğren..19'da body'e başla ömrünün sonuna kadarda yap..işte o vakit sağlıklı olursun..bu yaşta başlarsan gelişimini engeller..her şeyin zamanı var

7. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bence cimnastik yapsın,vucud ağırlığıyla çalışır,destek kaslar güclenir.İlerde bi çocuğum olursa cimnastik yapması için uğraşıcağım.Sonra bir spor dalına geçtiğinde zorluk yaşamasın.Ben ortaokulda sigara,içki iciordum acısı body buıldıng de cıktı,Bu kadar paralanarak geldiğim yerlere sağlam bir altyapıyla çok kısa sürede gelebilirdim aslında

8. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    iş yerinde videonu izlerken arkadaşım gördüm
    pedofilimisin sen diye sordu:D
    daha çok gençsin ama bu yaşta bu heves ileride kesin müsabık

9. can eroğlu

can eroğlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Otomobil Sanayi
    Yer:
    İzmir - Almanya
    İyi Güzel Hos tamam heves etmıssınde yasın ıcın bıraz erken Yüzmeye gıtsen daha zevk alırsın o spordan Body Sabır ısı kardesim .

10. berkay1

berkay1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mugla
    Of koptum ya :D

11. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili the pro. bana sorarsan bu yaşlarda body building yerine basketbol, futbol, yüzme gibi sporlarla uğraşmalısın. Mesela basketbol ile uğraşarak boyunun biraz daha uzamasını sağlayabilir ve yüzme ile omuzlarını geniş tutabilirsin. Bu sporlardan biriyle uğraşarak ve etini sütünü yumurtanı tüketerek sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmelisin Hem bu sayede ileride body building için temellerini sağlam atmış olursun. Kemik gelişimini tamamladıktan sonra bodye başlayınca hem daha kısa sürede istediğin vücudu elde edersin hemde çok daha güzel bir vücudun olur. Sakın bu söylediklerimizi umursamamazlık etme sonra ileride pişman olursun. sevgiler...

12. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    oy yirim çoh dadlı

13. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Senin göbişini yerim ben :) Bu sporun hevesi bu yaşlarda başlıyor kendi kaburgalarımı aynaların karşısında izlediğimi hatırlarım :)

Gelecek sizsiniz. Saygı duyuyorum.

14. oarslan

oarslan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Bak buradaki abilerinin tavsiyelerini dinlemelisin. Yaşın baya küçükmüş. Ben 16 yaşındayım ben bile bazen diyorum kendi kendime bb için daha erken mi acaba diye. :) Bak bende senin yaşlarında heves etmiştim böyle ama hiç gerek yok o yaşta başlamaya. Futbol, basketbol, yüzme vb. sporlarla ilgilenmelisin hem vücudunda şekillenir. Ben 10 yaşımdan beri amatör bir kulüpteyim futbolla ilgileniyorum o kadar sene bb çalışmışlığım yok ama avatarımda gördüğün gibi six pack lerim var. :)

15. KüçükBodyci

KüçükBodyci Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş