Murat'ın 3 buçuk aylık Gelişimi

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve The Pro tarafından 12 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. The Pro

The Pro Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Murat
    Yer:
    Zonguldak
  2. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    genç arkadaşım, biliyorum heveslisin ama sana verebileceğim en büyük tavsiye, soru sormadan sadece forumu okuman ve 1 yıl sonra bu videonun altına yeni bir video koyman olacaktır, ancak o zaman farkı sen de görürsün, şimdi bu videonun altına yapılan yorumları okumanın sana bir faydası olmayacaktır, başarılar.

hogan bunu beğendi.
  3. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    The Pro,
    Kaç yaşındasın bilmiyorum ama ben irisin söylediği forum okuma tavsiyesine %100 katılmakla birlikte söylediğini bir aşama daha ileri götüreceğim... Bu spora başlarken genelde daha tecrübelilerin yeni başlayanların vücudunu değerlendirmede kullandığı bir tabir vardır duymuşsundur... "Çatısı iyi" "Çatısı oturmuş" vs gibi... Videonu izledim... Daha kemik gelişiminin tam olarak tamamlanmadığını ve dolayısıyla açıkçası "çatının tam oturmadığını" düşünüyorum... O bakımdan bb için henüz biraz erken gibime geliyor... Ben olsam o yaşlarda yüzme, sutopu ya da kürek gibi bir spora başlardım... Yani eklem ve kemik gelişimin açısından ağır kilolarla çalışmaktan ziyade, seri ve sık kasılmalarla kas çalıştırılması senin seviyendeki biri için bence daha doğru... Bu bahsettiğim sporların ise vücut geliştirme için iyi bir temel oluşturduğunu düşünüyorum... Neticede "body building" dediğimiz şey aslında "vücut inşa etmek"... Sen bu sporlarla temelini daha sağlam oluşturursan, ileride bu sağlam temelin üzerine çok güzel bir vücut "inşa edebilirsin" diye düşünüyorum... Ki bu arada da estetik ve oranlı bir çatı oturtmuş olursun... Kişisel kanaatim bu yönde...
    Saygılar

4. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    daha cok kucuksun tmm bu sporu yapman güzel ama yasıtlarına ayak uydur git futbol yüzme vs yap senin yasın icin simdilik uygun bir spor degil

5. The Pro

The Pro Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Murat
    Yer:
    Zonguldak
    benim 4 arkadaşımda bu sporu yapıyor hepimizde 12 yaşındayız.

Bieçsin öle olunca bidaha koyarım :)

6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Oldukça iyisin :) Yaşın genç diğer arkadaşlarında söyledikleri gibi.Bu sporu bu yaşında bu kadar özenle yapıyorsan ileride halini hayal etmek mümkün değil.

Fazla yüklenme basit sporlarla uğraş, Çünkü ufak yaşlarda vücut gelişmşmiyor ne kadar uğraşırsan uğraş gelişmiyor.Biraz yaşın ilerlemesi ve vücudun oturmaya başlaması lazım.Vücudun 3-4 yıl sonra 3 katı büyüklükte olucak :) Buradan yola çıkabilirsin.

Arkadaşların tüm yorumlarına katılıyorum.Şuan için yapıcağın hafif sporlar ve iyi beslenmek olsun, forumu oku takip et , neler öğrenirsin neler hem ileride bomba gibibir vücudun olur.

Başarılar dilerim :)

7. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Bundan evvel önce video hakkındaki görüşlerini yazsaydınız da sonra bu yorumu yazsaydınız bence daha iyi olurdu. Her neyse...

Bence de çok küçüksün bu sporla uğraşma sakın, böyle bir şeyi ilk defa gördüm şok oldum bu kadar küçük beklemezdim vücuduna yazık dur biraz büyü şınav bile çekme çok saçma yani spor yap derken böyle değil, futbol veya basketbol oyna mesela.

Bu videoda 9 yaşında falansın.

8. frodo190584

frodo190584 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    yaw bu ne büyük ne güzel bi sewgidir. ayakta alıkıslıyorum. cok iyisin gercekten

9. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Tamam iyi güzel de arkadaşı biz ikna etmeye çalışalım daha bu yaşta başlamasın. Şınav çeksin sadece boyu uzamaz, şekili bozulur çok saçma bir şey yaptığı annesi babası kızmıyor mu yani ?

10. The Pro

The Pro Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Murat
    Yer:
    Zonguldak
    ya onlar bilmiyorlardı sonradan söledim.

Kendini fazla zorlamadan yapabilirsin dediler :D

11. karluk

karluk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Videonu izledim daha 12 yaşındaymışsın bence bb için çok erken bir yaş ben sana basketbol oynamanı tavsiye ederim 15 yaşına kadar şınav mekik vs. yapabilirsin ama en az 15 yaşından önce başlamanı tavsiye etmem

deniz68ruhu bunu beğendi.
  12. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle Göbeği eritmeye bak :) Başarılar.

13. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    sanki 12'den daha küçük gibi duruyon 10 gibi filan

14. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    dostum sen bence basketbol oyna sutopu oyna yada futbol oyna biraz o sporlarda kuvvetlen sonra başla bence

15. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Çok şeker ya :D

---RamSes--- bunu beğendi.
  16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    bu yaşta bu hevesi ben ayakta alkışlıyorum, bence olumsuz yorumlar senin moralini bozmasın,azmini kırmasın ama bazı olumsuz yorumlardan da mesaj almayı bil, omurgana yük bindirmiycek, yani boy uzamana olumsuz etki etmiycek hareketleri tercih et, zamanla ergenliğe girmenle birlikte vucudun değişikliklere uğrayacaktır, ilerleyen hayatında bu hevesini koruyabilirsen ilerde belki de nerelerde olabilirsin, mutlaka hocalarının sözünü dinle , kararlı ve disiplinli ol

17. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    yerim lan seni :D

şaşırdım açıkcası videoyu acmadan bu kadar genc bi arkadas beklemiyodum :)
    senin yasında spor anlamında yapılacak en güzel sey kondisyon sağlayacak ciğer açacak spor faaliyetlerinde bulunmak herseyden önce
    bu ilerde yapacağın her faaliyetin temeli olacak etkileyecek biseydir.
    şimdilik sen yüz futbol voleybol basketbol oyna imkanın dahilinde en azından koş bol bol
    bunlar dısında gördüğün her direğe asıl kendini cekmeye calıs cekme kuvvetin oluşsun
    şınav çek bol bol bunlar senin için yeterde artar bile
    ayakta filan alkıslayın eyvallahta haybeye gencecik hatta apacık cocuk olan birisinede aferim kocum git ağırlık calısmaya devam et cehaletindede davranmayın..
    bb farklı bi spordur arkadaslar

18. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Türk insanı olarak biz çok anlayışlıyız. Bunu buraya koyduğu için bu komik hareketleri yaptığı için dalga dahi geçmiyoruz. Kıymetini bil düzgün yemek ye okulunu oku büyüdüğünde de gel foruma katıl sporunu yap. Bu yaşta senin sporun futbol basketbol

19. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

cahil lafını oluşmamış sporcu kişiliğine veriyorum neticede sporcu kişilik salona gidip ağırlık kaldırmaktan ibaret değil.

burda kimse çocuğa git 100 kilo deadlift kas demedi, herkez yerinde ve mantıklı tavsiyelerde bulundu, avrupada insanlar bu spora kaç yaşında başlıyorlar sanırım bir fikrin yok, bu arkadaşımız henüz çok genç, zaten bu yaşta yapabileceği hareketlerde oldukça sınırlı, vucut fizyolojisi birçok hareketi yapabilecek nitelikte değil, fakat senin de dediğin gibi barfix, şınav tarzı hareketlerle güzel bir alt yapı hazırlayabilir, genç kardeşimiz 12 yaşında olduğunu söylüyor, bundan 2 sene sonra ergenliğe girmesiyle çok daha farklı gözükecektir.

benim ayakta alkışladığım mesele bu arkadaşın yaşıtlarından farklı olarak bu spora bu yaştan ilgi duyması.Evladım sen git evine sütünü iç demektense, güzel bir dille genç arkadaşı bilinçli bir şekilde teşvik etmek daha doğru olacaktır, tabi ki uygun olan şey bu genç kardeşimizin, basketbol, futbol , yüzme gibi sporlarla uğraşmasıdır ama bunların yanından ilgi duyduğu sporu da ''kendi yaşının sınırlarında'' yapmasına imkan sağlanmalıdır.

Vucut geliştirme tabi ki farklı bir spordur, farklı bir meseledir, fakat zaten kimse anasının karnından vucut geliştirmeci olarak doğmuyor, çoğu kişi 0' dan başlıyor, bu genç arkadaş en azından bu yaşlardaki hevesi ile ilerki yıllara bir alt yapı hazırlayabilir, böylece gerçekten meseleye girdiği zaman
    0'dan başlamış olmaz.

20. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    oluşmamış sporcu kişiliğimin ne kadarı hakkında fikir sahibisin acaba hakkımda neyi ne kadar biliyorsun bilemedim müneccimlik olsa gerek tanımadığın bir kişiye oluşmamış vs şeklinde yorum yapabilme gücünü veren..
    bende senin üzerine alınıp atlamanı bişeylere bağlayabilirdim ama neyse diyelim..

senin söylediklerinle benim söylediklerim paralel bi bakıma avrupa'da yapılan ve öğretilen spor prensibine girersek hepimiz sarsılırız..hiçbir spor otoritesi 10 yaşında bir çocuğun ağırlık çalışmasına sağlıklı diyemez diyorsada bana kabul ettiremez.iskelete baskı yapacak herseyden kacınması gerekir bu gün gibi açık bi durum.
    avrupa da kücük yasta futbola baslayan cocuklara dahi jimnastik desteğiyle futbol oynatılır
    ingiltere de yine ayağın dışıyla topa vurulmaması öğütlenir falan filan gibi yüzlerce sey var yani avrupa ya amerikaya girersek kendimizden utanırız ..bizde hersey allaha emanet biliyosun..
    bi iki branş ile lisanslı olarak müsabakada yer aldım gecmiste oluşmamış sporcu kişiliğim bişeyler gördü yani :)

saygılar

coss18, dr.ismael, arsonist ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş