Multivitamin almalı mıyım ??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve meandcoco tarafından 29 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Suan protein diyeti yapıyorum
    Sabah 2 tam zeytinyağda yumurta
    Öğlen 180 gram etle domates salatalık soğan karısık salata gibi yapıp yiyorum
    Akşam sadece 160 g tavuk
    Dünkü öğünüm buydu fakat başım çok zonkluyor uykuya dalamıyorum multivitamin kullanmalımıyım? Eczaneden almak mı mantıklı olur yoksa GNC de bayanlara özel var ondan mı almalıyım ? Lütfeen yardıımm

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Genel olarak beslenme vücuda yetersiz geliyor olmalı ki bitkinlik yapmış sanırım. boy ve kilo nasıl bilemiyorum ama az bir miktar karbonhidrat alınabilir.
    Diyetten bağımsız olarak multivitamin ve mineral içeren tabletler kullanılabilir.

meandcoco bunu beğendi.
  3. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Boyum 171 kilom 68 yani artık spora gitcek halim olmuyo bazen bugünde 2 yumurta yiyemedim midem bulandı dün gece aslında çok açtım sabah böyle oldum

4. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Anlıyorum, anlık bir durum olsa gerek o halde. Rakamlara göre konuşursak kilo vermeli fakat bunu 4-5 aylık bir sürece yayarak yavaş yavaş yapmalısın.
    Böylelikle halsizlik vs gibi sorunları ortadan kaldırmış olursun. Kahvaltını çeşitlendirebilirsin. Sadece yumurta yetersiz ve tam anlamıyla leziz bir öğün olmaz.
    Lor peynir, yeşillik 3-5 badem olabilir. Az miktar yulaf tüketebilirsin. Kahve içebilirsin.

suskunprens74 ve meandcoco bunu beğendi.
  5. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Ne kadardır yaptığınızı bilmiyorum ama benim ilk 3 günde kolumu kaldıracak halim yoktu. Sonra düzeldi. Ben supradyn kullandım, ek olarak karnitin ve kahvede iyi hissettiriyor.

meandcoco bunu beğendi.
  6. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Supradyn vitamin takviyesi dimii ama kilo aldırmaz herhalde çünkü zaten diyet olduğum zaman hiç meyve falan tüketmiyorum bir tek o yazdığım menüdekiler

7. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Evet vitamin takviyesi ve kilo aldıracağını sanmıyorum ki ben ideal çıkan kiloma düşerken takviyelerim arasındaydı. Benim dukan diyetim daha insaflıymış, en azından ödül öğünleri falan oluyordu. Eğer açlık hissediyorsanız, kalori ihtiyacınızı aşmadan protein oranını arttırabilirsiniz. Zeytinyağıda enerji sağlayacaktır ayrıca. Ben etlerimi hiç haşlayarak yemedim ki yememde. Mutlaka zeytinyağı ile kızartmışımdır.

meandcoco bunu beğendi.
  8. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Artık hafta da bir off günü koydum makarna ve meyve yiyorum yoksa bir bi saldırıyorum yemeklere hem moralim bozuluyor hem de 1 hafta falan sürüyor makarnaya yağ da koymuyorum kıymalı sos yapıyorum sadece ve suan kafa zonklamamda gitti demek karbonhidrat azlığındanmış ve vitamin takviyeyi mutlaka alıcam

9. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Evet bence karbonhidrat ve vitamin azlığı sabah dün falan başım zonkluyodu suan makarna ve meyve yedim düzeldii takviye alıcam mutlaka ya da her güne bir meyve koymak daha mı mantıklı acaba

10. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Meyve gayet iyi bir tercih. abartmamak şartı ile hemen hemen tüm meyveler tüketilebilir.

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    diyete direk bam diye başladığın için vücut afalladı haliyle baş ağrısı gibi sebepler yapabilir

ayrıca kalorin çok düşük biraz artır

12. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ama fatsecret 1000 falan diyor ben de 4 rbasamaklıları aşmasın fiye kısıyorum

13. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    baş ağrısı ve halsizlik katobolik etkiye dönme durumudur bu durumdan hemen vazgeç ve karbonhidrat almaya başla vucudun yıkıma geçmeden eskı halına dönsün birden cok kılo ve kas kaybedersin ve çeşitli hastalıklar doğar sana tavsiyem günlük karbonhidratını düzenli komplex olanlardan al sadece proteinle yaşıyamazsın

14. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Sadece protein değilki salatalık malzemeleride yiyorum

15. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    salatalık ve sebzeleri vitamin minarel olarak say onlar senın vucuduna başka yararı olmaz sadece şişlik verir özellikle yulaf tercih et kuru uzum ve sutle gayet guzel oluyor hem tadı guzel hem saglıklı karbonhidrat hemde diyet lifi sayesınde kılo alımı yapmaz

16. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Onda da çok carb var ama ayrıca katojen diyetine kötü demiyolar internette

17. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    kendim denemiş biri olarak söylüyorum sana ben gayet fit ve 1.80 boya 76 kilo olan biriydim yaz başında iyicene yağ yakayım diye senin gibi yaptım ve 0 karbo aldım ve 65 kiloya düştüm ve 41cm olan kollar 37 38e düştü tamam parçalandı fakat yataktan kalkcak halim yoktu ve ayağım sakatlandı 30 gün fizik tedavi gördüm ve besin eksikliğinden dedi doktor sinir sıkışması olmuş ben senı yaşamış biri olarak uyarıyorum şuan 1-2 kilo aldım fakat aynı yağsız olarak aldım ve inan sağlığım yerine geldi gözüme can geldi sende geç olmadan geri dön derim sonradan pişmanlık fayda etmiyor gerisi sana kalmış

18. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ketojenik diyet gayet sağlıklıdır kimse sağlıksız demedi sana. 900 kaloriyle diyet mi olur ?

19. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Bence yaptığının adı ölüm diyeti.
    Karbonhidrat olmadan insan yaşayamaz.
    Aldığın proteinler protein olarak kullanılıyor sanıyorsun herhalde.

Karaciğer rahatsızlığı yaşayacaksın böyle gidersen orası kesin. Göz kırpman bile enerji harcamak demektir, konuşman da, aklına gelen her fiil.

Şu an vücudun şunu yapıyor, bakıyor karbonhidrat yok sanıyorsun ki yağ yakıyor, hayır efendim, aldığın proteinler enerjiye çevrilmeye de çalışılıyor böylece karaciğerin sürekli çalışıyor sonunda tükenecektir.

Boy ve kilon orantılı hatta vücut çalışan biri için zayıf bile ki yağ yaptığında kürdan gibi görüneceksin sonuçta neden yapıyorsun diyemem çünkü o senin kararın.

Ama protein diyeti bilmem ne hiç doğru değil. Arkadaş güzel demiş salatalık meyve ancak vitamin mineral gerisi fos.

Karbonhidrat olmadan insan sağlıklı yaşayamaz. Sürekli kas kaybedersin.

Kas oluşması ve korunması için de enerji gerek bunu nasıl yapacaksın ki karbonhidrat sıfırken, vücut hadi ben yağlardan enerji üreteyim demez.

Mart ayında 89a çıktım 1 yılda, 74 kiloydum başladığımda, sonra diyet yaptım bugün 79 kiloyum.

Vücudunu tanımadan diyet olmaz öyle nette bakarak. Ben ekmeği ve şekeri kesip kilo veren biriyim tek yaptığım bunları kesmekti ve arada yedim de. Seneye bu tecrübeyle daha iyi sonuçlar alıp kas kaybımı en aza indirebileceğim, vücudumu iyi tanıdım şu süreçte.

Bu tür yollar izle.
    Başarılar.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Gercekten karaciğerimde biraz sorun çıktı muayene oldum ben hep vitamin eksikliğine yordum karbonhidrattanmış anladım.. Peki neden böyle şeyler yazılıyor yok karb min. İndirilirse yağ yaktsın falan diye bunlar yalan mı yani

Sayfayı Paylaş