Muhteşem Genetikli Adamlar...

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve Karasan tarafından 16 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Karasan kaslarının kökleri ve enerji seviyesi kısmını da rica etsem biraz açar mısın?

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Afanesyeva,
    Kasların köklerinden kastettiğim, İngilizce Muscle Belly olarak anlandırılan, kasların başladığı noktadan bitişe dek uzandığı bombe yapan kısmı.
    Belly'nin tam karşılığı göbek demek, bir anlamda, kasın uzunluğunu anlatır.
    Kas Kökü-Göbeği artık nasıl dersek diyelim ne kadar dolu ve uzun olursa, o kadar estetik ve göz doldurucu görünme avantajı olur.
    Ronnie Coleman'ın bicepleri anormal büyük olduğu halde, çok uzun değil mesela, adele kökü orta uzunlukta, başlıyor, dirseğin içine kadar uzanmadan, yolun 3/4'ünde bitiyor!
    Larry Scott, Lou Ferrigno, Sergio Oliva'da ise kas omuzlardan başlıyor, dirseğin içine kadar uzanıyor, bu dolu-bombeli bir görüntü veriyor, Mike Matarazzo ve Lee Priest'inde kolları öyleydi.
    Resim yükleme sorunu var forumda, olmasa, resimli örneklerle çok daha net görülürdü.
    Enerji seviyesi ise, yemek yedik, üzerimize ağırlık mı çöküyor, yoksa tam tersine yerimizde duramıyor muyuz?
    Koşalım, merdivenleri üçer beşer çıkalım, barfiks çekelim mi istiyoruz?
    Yoksa kahve zoruyla mı spor yapıyoruz?
    Ahmet Enünlü roportajinda ne diyordu?
    Diyet yapmazdık biz, müthiş yemek yerdik, ama yerimizde duramazdık, idman çıkışı (ki o ne idmandır aman yarabbim, koşasımız gelirdi, zıplayıp ağaçların dalına tokat atardık) bu Tanrı vergisi birşey, bunlar önemli metabolik avantajlar, insan bunlar olmadan başarılı bir sporcu olabilir, ama kendini zorlamadan içinden taşan bir enerji olmasının ne kadar büyük bir artı olduğunu tahmin edersiniz.

Afanesyeva ve diez bunu beğendi.
  3. zaur-zz

zaur-zz Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    webmaster
    Yer:
    azerbaycan
    Ya genetikden once bu insanlar 15 yashindan bu spora bashlamishlar.

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır, genetik herşeyden önce.
    Rıza Batur 45 yaşında başladı bu spora ve dünya şampiyonu oldu.
    Ed Corney, o bir efsane, 32 yaşında başladı 5 senede Mr. Universe oldu.
    Faruk Horhor 35 yaş civarında başladı hala definisyonda kral yaşı neredeyse 55...
    Yani geç ya da erken başlamak değil, yetenekten konuşuyoruz, erken başlamak avantaj olabilir, ama vasat genetikli adam 15 yaşında başlasın, Sergio Oliva genetikli bir adam gelir, 3 aylık çalışmayla o 15 yaşında başlayan arkadaşı geçebilir, genetik böyle birşey, tembelliğe bahane değil, ama reddedilemeyecek bir gerçek...
    Bu her sporda geçerli, daha geçen birisi diyordu, lisede deli gibi atletizmle uğraştım, ama piste yarışma günü çıkıp beni geçenler vardı, acı ama gerçek...

Excursion ve opasan bunu beğendi.
  5. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Karasan yazmamış, (ilave edelim) yanlış bilmiyorsam Ronnnie Coleman da 25 yaşında başlamıştı bu spora...

Genetik belirleyici unusurdur. Salonlarda bizden daha az gelişmiş, zayıf olup da daha fazla ağırlık kaldıran insanları görünce bi tuhaf oluyorduk. Sanırım cevabı genetik olmalı...

Genetik herşey de değildir. Bu işe azmetmiş olan herkes (önemli sağlık prob. yoksa) varolan vücudunu daha ileriye taşıyacaktır. Zaten kaç kişi Mr. Olimpya olacağım diye başlıyor bu spora? Kısacası genetiğim zayıf diye bu işten soğumak olmamalı... Ama kişi kendi durumunun farkında olmalı ki, gelişmesini doğruca değerlendirebilsin, sürekli olarak kendisini başkaları ile karşılaştırmasın...

6. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    bence genetık her seyden onemlı benım salonda var bır cocuk adam beslenme sıfır spora baslıyalı 1 yıl oluyo adamda 44 cm kol var :D omuzlar falan asırı genıs eksıklerı var tabıkı ama adam 1 yıllık daha yenı hıc bır seyde kullanmamıs genetık her seyden onemlı ama hırsda herseyı yaptırır adama herkez mr.olypia dıye baslıyo bır sureden sonra turkıyede maddı durumlardan dolayı bırakıyo cook zor turkıyede gelısmek ınsanın ıcınde olcak hersey

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Genetiğin bir diğer avantajı ise, üzerine hiç konuşmadığımız bir konu, o karşılık ne biliyor musunuz?
    Bence maddi ve sosyal.
    Çok üstün genetikli adamın elinden tutulma şansı var, vasat genetikli bir adam üstün azimle elbette bir yerlere gelebilir, hatta orta seviyede (mesele türkiye şampiyonu) olabilir, ama olağanüstü genetikli bir adamın elinden tutulması ihtimali çok çok daha fazla.
    Arnold, mesela, pek üzerinde durmuyor, ama elinden tutan olmasa, ne Berlinde, ne Londra'da ne de Amerika'da barınabilirdi.
    Samir Bannout'u daha 17 yaşında keşfedip kanatları altına almış olimpik halterci camiası, italya'ya gidip yarışmasını sağlamışlar, gene Samir orada sempatikliği sayesinde kendisine sahip çıkacak finansörler bulmuş.
    Yetenek olunca size destek olan birileride çıkabiliyor, genetik yeteneğin önemi saymakla bitmez, en tepeye çıkacak insanların buna gerçekten ihtiyacı var, hemen hemen herkes şampiyon olabilir, buna itirazım yok, ama Mr. Türkiye olabilir en iyi ihtimalle, iş büyük ünvanlara gelince yetenek çok önem kazanıyor.

WolfSoN bunu beğendi.
  8. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    ewet karasan bencede ama bu turkıyede cok az bır durum gercekten falza bır ıtıbar yok bızım spora karsı

9. zaur-zz

zaur-zz Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    webmaster
    Yer:
    azerbaycan

ya bende 17 yash var. 2 yildir bu sporu yapiyorum. Bir gun bile olsun protein tozu ichmedim. Ben protein mrotein tozu bile elime almadim. Evde ne yiyicek bulursam yiyerim. Ve boyle beslenmeyle o kadar buyumuyeceyini de biliyorsunuz. Bir tane bodyci gostere bilirmisin ki,hazir protein tozu falan ichmeden o buyuklukde olsun. Ya sizin dedeniz protein tozu falanmi gormush?!. Steroidlerdan falan hayla konushmuyorum.

YASHAMAK ICHIN SPOR YAP, SPOR ICHIN YASHAMA!!!!!!!!!

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Öyle bir yazı yazmışsın ki, yazılanlara karşı mısın, destek misin anlaşılmıyor.
    Genetik üstünlükle protein tozu arasında nasıl bir bağ kurdun anlamıyorum.
    Genetiği üstün olan adam tozsuz mozsuz bile diğerlerinden ayrılan fiziğe ulaşır, elbette iyi beslenme, ve zararlı bile olsa kürlerle hepten alır başını gider, ama genetik olayın başlangıç noktası.
    Genetiği kötü olup, deliler gibi yiyip, ilaç alıp hamal gibi fiziği olanlar var, onlarda eksik olan ne ilaç, ne beslenme, eksik olan genetik...

11. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bendeki gobegi bir gorseniz "muhtesem genetik" denilen seyin ne oldugunu iste o zaman anlarsiniz.

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    GE GE GE GE GE GE LIIII YOOOOR

GENETIK GELIYOR

Yaş 19, kas miktarını falan geçtim arkadaşlar, kas kütlesi yapmak sanıldığı kadar büyük marifet değil, kimisi var 50 santim üzeri kolu, fıçı gibi göğsü var ama görüntü hoş değil, ama birde şu yukarıdaki delikanlıya bakın, spora 50 kilo olarak başlamış, 1.70'e 50 kilo, ama o zaman bile haltercilerin dikkatini çekmiş, hemen kanatları altına almışlar, spora 50 kilo başlamış bu müthiş yetenekli adam, bence gelmiş geçmiş en estetik vücutlu Mr. Olympia, muhteşem genetikli adamlar serimizin en önemli örneklerinden...

Çok şahane kollar gördük, Arnold'ın kollarını hepimiz ezberledik, ama bu iki arkadaşta onda olmayan birşey var, muhteşem önkollar, en zor bulunan hazinelerden, kolunu 40 santim define yapıp sevinenler arkadaşlar, size kötü bir haberim var, bu canavarların önkolları 41-42 santim, anam anam anammm :D

13. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Gercekten urkutucu, bu adamlarla bilek guresi yapsak herhalde kirilmadik kemigimiz kalmaz kolda :)

14. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    ya lou ferigno baba bakımından cok şanslı hep babası motive ediyormuş tüm masraflarını babası üstleniyormuş antrenmanları babasıyla yapıyormuş.

15. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    insanın benimde öyle babam olsa deyesi geliyor :)

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ya nereden duyuyorsun bu dediklerini? Yani gerçeğin tam zıttı, o yüzden bu şekilde tepkisel sordum, istediğine inanabilirsin, ancak uydurma şeyler, acaba bir yerlerde yanlış kaynaklar mı var?
    Babası rahmetli Matt Ferrigno, Lou Ferrigno'yu hep aşağılarmış, küçük düşürürmüş.
    Pumping Iron'da sözde ona antrenman yaptırıyor ancak bu hikaye, Matt ara sıra form tutmak için ağırlık kaldıran, bu spordan anlamayan ama renkli bir kişilikti.
    Lou Ferrigno'nun gerçek antrenörü ve partneri Ira Bufowski'ydi.
    Baba ile oğlun ilişkileri asla iyi olmadı.

Ayaz bunu beğendi.
  17. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Karasan
    Ira Bufowski Arnold'un Pumping İron filminden gördüğümüz Lou Ferrigno ya antremanda yardımcı olan kişi mi ?
    Lou Ferrigno yarısma öncesi podyuma cıkmadan önceden ara sıra görünen tahminimce 40-50 yaşlarında olan. Pumping İron da Lou Ferrignonun oldugu her karede kendiside var hemen hemen .

18. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    pumping ironda lou nun geçmişini anlatıyordu sende bilirsin lou cok zayıfmış iskelet gibiymiş babası ona kas dergileri almış hep destek cıkmış. filmde anlatılanı soyluyorum daha fazlasını bilmiyorum lou biraz saf bir insan tek kulagı da sağır bilirsin hep birisinin onu yönetmesi gerekiyormuş gibi gelmişti bana babası nederse onu bizzat uyguluyordu...

19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Burakula, kıvırcık saçlı kısa boylu bir adam, asıl Stand Tall isimli filmde daha fazla görülüyor ve konuşuyor, geçtiğimiz senelerde öldü maalesef.
    ARNOLDschwarzeneggeR, filmde anlatılanların önemli bir bölümü kurgu, filmi daha dramatik yapmak için kurgulanmış hikayeler.
    Babası ilk ağırlık setini almış olabilir, ancak gerisi büyük oranda Lou Ferrigno'ya ait, babası otoriter ve anlayışsız bir tipmiş, her ne kadar filmde çok sempatik ve espirili gözükse bile.
    Ancak genetik konusunda oğluna faydası olduğu kesin, uzun boylu, kaslı bir adam filmde 50'li yaşlarda olduğu halde oldukça formdaydı.

burakula01 ve Ayaz bunu beğendi.
  20. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    dogrudur karasan okadar derin detayları bilmiyorum. ama gerçekten bildigim bişey varsa senin vücut geliştirme konusundaki devasa bilgin.

Sayfayı Paylaş