Muhteşem Genetikli Adamlar...

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve Karasan tarafından 16 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Hırs, motivasyon, bilgi, uzun yıllar elbette çok önemli, ancak aileden gelen harika genlerinde bir zararı olmadığına kuşku yok...

Genetiği zayıf denen Dorian Yates, 21 yasinda, vücut geliştirmeye başladıktan 3 ay sonraki hali. Boyu 1.78 kilosu 82...
    Böyle kötü genler, dost başına...

8 Kere Mr. Olympia olmuş Lee Haney'e ne demeli, daha 17 yaşındaki hali, sonrasında neler olacağının sinyallerini veriyor.
    24 yaşında Mr. Olympia oldu...

Bir başka 8 Olympia sahibi Ronnie Coleman'in 17 yasindaki hali, Ronnie Coleman amerikan futbolu ve powerlifting alaninda cok basariliydi, vücut geliştirmeye 25 yaşında başladı, yani Lee Haney ilk Olympia'sının kazandığı yaşta, Ronnie vücut geliştirmeye el atmamıştı bile, ama 17 yaşında bile kasları ne kadar belirgin.

Lee Priest 16 yaşındayken, bir insan 16 yaşında bu kadar mı kaslı olur, akıllara zarar, kısa olması kas gelişimi çabuklaştırmış...

...ama 17 yaşındaki şu haline ne demeli? 17 yaşında IFBB dünya şampiyonasında 4. oldu! Mr.Avusturalya oldu...
    Boyu her 1.60 olan böyle olsa, ben her kısa boylu adamlardan cidden korkardım arkadaşlar...

Shawn Ray Amerikan futbolunda çok iyiydi, ama cüssesi ufak olduğu için sporu bırakmak zorunda kaldi...

1 sene sonra ödüllerle dolu vücut geliştirme kariyerine ilk adımlarını atmıştı bile...

Hümeyni, İran Şahını devirip başa geçtiğinde, şahın muhafızlarından olan babası, ailesini alıp Amerika'ya sığınmıştı.
    Amerikan plajlarında yaşına göre akıl almaz kaslarını gösteren Shari "King" Kamali... 13 YAŞINDA...

Demir çene Jay Cutler, spora başladığı sene vücudunun aldığı şekil, yaşı mı? 18 :D

djburakgs, FREELEO, Pain&Gain ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    İyi bir çalışma olmuş, steroid alsam ben de bu adamlar gibi olurum diyenlere, genetiğin de önemini gösteriyor.

Not : Jay Cutler'ın çenesi küçükken de kocamanmış :).

3. JKellyps

JKellyps Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Müzisyen
    Maşşallah Allah ne gen vermiş aman yarabbi

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

Lou Ferrigno, 16 yaşında, kolları, omuzları ve göğüs kafesi yaşına göre inanılmaz durumda...

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Adam olacak çocuk...

Bertil Fox, 12-13 yaşlarındaki hali ve tam olarak büyümüş hali!!!
    Kalçası biraz geniş, ama omuzları, tricepleri ve göğsü daha sübyan halinde bile kendini belli ediyor.

6. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    peki iyimi yoksa kötumu bi genetigimizin oldugunu nsaı anlarız yada ip ucları nelerdir

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Belli unsurlar var.

Doğal olarak güçlü müsün?
    Eklem bağlantıların ince mi?
    Omuzların geniş, kalça ve bel bölgen dar mı?
    Metabolizman yağ yakacak kadar hızlı, kas yapacak kadar orta kararda mı?
    Kaslarının kökleri uzun mu?
    Enerji seviyen yüksek mi?
    İdmanlardan sonra kolayca toparlanabiliyor musun?

Bu gibi sorular evet diyorsan tamamdır.
    Ama tabii omuzların dardır, ama cok kuvvetli ve kaslı bir insansındır, buda güzel.
    Yada hem omuzların hemde kalçan geniştir, bir yanı iyi bir yanı kötü.

Ama resimlerdeki adamlar üstün genetiklere en güzel örnek iste, onlara bak, sen 13-14 yaşında bu şekilde idiysen, daha ağırlıklara el sürmeden bile kasların kendilerini belli ediyordularsa, ne bileyim salona ilk adım attığında 80 kilo bench press'i rahatça bastıysan...
    Sen şampiyonların kumaşından dokunmuşsun demektir, ama tabii genellikle, vasat, ya da vasatın biraz üstünde oluyor insan.
    Çok düşük oranda insan bu spora olağanüstü derecede yetenekli...

8. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Genetık tabıı cok onemlı , ancak genetık kadar kendı genlerını bılıp buna gore hareket etmekte onemlı,ornegın albert becklesten daha once bahsetmıstk, kendısı hardgaıner yanı kolay olcu alan bırısı degıl ustune ustluk vejeteryan !

Sımdı bu adamın hayatı basarı dolu ve 30 undan sonra yarısma hayatına baslıyor.

Tam tersı olan basarılı bodycılerde cok fazla.

Dezavantajlarını ınsanın bılmesı ve buna uygun sekılde calısması cok onemlı .Bır ınsanın kalca kemıgı genıstır, omuzu normaldır, ama hızlı olcu alabılıyordur, bence bu adamın dogru sıstemle dar kalcalı genıs omuzlu fakat zor olcu olan kolay defıne olan bırısınden sansı daha cok, cunku kası buyutmek defıne olmaktan daha zordur.Cok sıkı dıyet saglam ırade ve
    bıraz takvıyeyle netıcede podyumda daha gosterıslı durabılır bu avantajsız gene sahıp kısı.

Ben bu basarılı bodycılerın temel ozellıgının bu basarıya aclıklarını sureklı korumak , saglam ırade ve hayatını beslenmesını
    uykusunu herseyını bodye gore ayarlayarak bodyı yasam stılı kabul etmesınde goruyorum.

Her hangı bır kısı genlerınden sıkayet edınce cevap budur.Sampıyonlar arasında ecto da var endoda var.

Saygılar

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ne derece doğrudur bilemem ama Mike Mentzer, tamamen sıradan yapıda bir insanın 1 ila bir buçuk senede 15 ila 20 kilo kas yaparak potansiyeline ulaşabileceğini iddia eder.
    Ki zaten bu da burdaki bir çok arkadaşın ilaçlarla yapmak istediğinden daha fazlasıdır.
    1.80 boyda 70, 75 kilo başlayan bir insanın, çok define olarak 85-95 kilo aralığında bir kas yığınına dönüşmesi demektir.
    Bence mümkün, ama cok doğru idman koşulları ve beslenme ile mümkün.
    Zaten bu kilolara ulaşan birisi bence genleri iyiymiş, değilmiş, hiiiiiç dert etmez :D

10. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Çok uzağa bakma dostum burada ben varım; ne genlerim süper, ne de çalışma şeklim. Ne var ki çok ağır besleniyorum, bol supplement alıyorum ve bu işi gayet ciddiye alıp uykuma vs. dikkat ediyorum.
    Bu spora Temmuz ayında 74kg. ve %8 (6pack vardı) yağ oranıyla başladım. Hormonal açıdan bazı dezavantajlara sahip olmama, devamlı sınavlar sebebiyle antrenmanları düzensiz yapmama ve arada ameliyat olmama rağmen 8 ayda 18 kilo aldım ki bunun en az 10 kilosu kas. 1,5-2 sene sonunda da %8 yağ ile 95kg. olmayı umuyorum. Şu anda 92 kg. ve %12 yağ var. Sıkı çalışırsam neden olmasın. Bence ilaç diyenler işi çok da ciddiye almadıklarından böyle diyorlar ama body bence çok ciddiye alınmalı. Kolaya kaçmak her işte var ama her zaman kolaya kaçmanın zararları da var.
    Ciddiye alınca ve gerçekten isteyince gerisi bence gelir; genetik biraz bahane bence, tabi Mr.Olympia olmak istiyorsanız o ayrı, o zaman herhalde mükemmel genler lazım.

11. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Blitz ilk seneyi ileriki senelerle karıştırma derim ben.ozaman şöle diyelim bunda garanti karasanın bilgisi vardır.Coleman'ın yarışma kilolarını yazabilirmisiniz?98den bu yana öle olsa coleman şimdi en az 200kilo olmalıydı yarışma kilosu üstelik.Senede 15 kilo çok zor bence.İlk seneler belki ama sonraları zor.Coleman'ın yarışma kilolarını bilenler varsa tarihe göre yazarlar mı acaba?Lütfen...

12. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Dostum tekrar hesap yap istersen. 8 ayda 10-12 kilo kas aldığımı söylüyorum. 1,5-2 sene sonunda da 7kilo daha kas alıp 4 kilo yağ yakarak %8 yağ ve 95kg. olamak istediğimi söylüyorum (şu an 92kg. ve %12 yağ). Bu devamlı aynı hızda kas alacağım anlamına kesinlikle gelmiyor. Bir mühendislik öğrencisi olarak gelişimin devamlı aynı hızda olacağını iddia etsem aldığım eğitime yazık zaten :).

13. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    cok tesekkürler arkadaslar...hepiniz sag olun :p

14. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    demek ki aynı fikirdeyiz sorun yok ozaman.Ama ben yine de coleman'ın yarışma kilolarını görmek istiyorum gelişimi görmek için..Yardımcı olursanız memnun olucağım...

15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Coleman kilosuyla cok oynuyor adrenalinshot,
    ilk olympia oldugu sene, 249 pound idi, buda 113 kilo eder.
    En yüksek kilosu 296 pound idi, sanirim 2004 olympia'da, bu da, 134.5 kilo eder.
    Bu sene sanirim 280 pound civarina indi, daha sekilli olmak kaygısıyla, bu da, 127 kilo ediyor.

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

Ronnie 1991 IFBB Ağır Siklet Amatör Dünya Şampiyonu oldu, yukarıdaki ilk resim, Profesyonel olarak ilk senesinden.
    Resimde dikkat ederseniz, kol ve omuzlari harika.
    Çatısı mükemmel, ama sonradan kattığı kütle genede akıl alır gibi değil...

17. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    teşekkür ederim karasan...

18. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Karasan merak ettiğim bir konu var, eklem bağlantılarının ince olması konusunu yazmışsın extreme genetik unsurlarında.
    Acaba bu ne demek oluyor? Mesela el bileklerim incedir, 17-18 cm falan.
    Bu iyi mi kötü mü?
    Mesela kuzenim var, 26 cm el bilekleri var, ama o çok çok çok iri bir adam, 160 kg, 2 metre kadar boyu var. Obez bir adam gibi gözükmüyor, yağ oranı %30 civarlarında... Daha önceden 2 sene body yapmışlığı da var, ve ciddi anlamda güçlü...
    Genetik açıdan body building'e yatkın mı benim kuzenim sence?

19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Excursion, eklem bağlarının inceliğine somut birer örnek olarak Sergio Oliva'yı ve Flex Wheeler'ı verebiliriz, bu sayede daha net anlaşılır.
    Bu adamların muazzam kolları olduğu halde, üst kollarının önkolla birleştiği eklem bölgeleri oldukça ufaktı, el ve ayak bilekleride oldukça inceydi, gene dizleri bölgeleri kaba ve kalın değildi.
    Bu da kaslarını daha da belirgin ve estetik kılıyordu.
    Kütük gibi ayak bileği olan, dizleri kalın bir adam ile, dizleri incecik, ayak bilekleri nisbeten ince iki adam yan yana durduğunda, kas ölçüleri aynı bile olsa, eklem bağlantıları ince olan adam daha ölçülü ve estetik görünür.
    Bileği 26 santim olan kuzeninin 45 santim kolları olsa bile kalın görünmez, o bileklere 50 santim kol, 18 santim bilekli bir adamın 43 santim kolunun yarattığı etkiyi ancak yaratır.
    Ancak kalın bilekli, kalın eklemli olup akıl almaz kütle katıp şampiyon olan nice şampiyonlar var, ince eklem dolu kas birleşkesi çok özel bir kombinasyon, olmazsa olmaz bir şart değil, ama olursa tadından yenmez ;)

balcis, Afanesyeva ve Excursion bunu beğendi.
  20. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Teşekkürler, kuzenimde zaten şu an 48 cm kol ve 157 cm omuz var, yağlı ancak çok devasa...

Sayfayı Paylaş