Muay Thai Hakkında Yardım Edebilecek ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve PapillonV tarafından 19 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bir problem çıkmazsa yarın Muay Thai'ye başlıyorum yaş 20 boy 165 kilo 64 (birkaç haftadır 1 kilo veriyorum 7 günde bir o problem değil ) kas olarak da iyi sayılırım 1 yıldır evden çıkmayan biri olarak street workout çalışıyorum 2-3 aydır yani idmansız da sayılmam neyse dönelim konuya malum boyum biraz kısa o yüzden normal birinin kafasına tekme atabilmek için bacağımı açmam gereken açı 175 birinden daha fazla olacaktır bacaklarımı nasıl 180 derece açarım bu her yaşta ve her vücut tipinde mümkün mü tam 180 olmasına da gerek yok aslında ona yakın bir şey olsa yeterli kaç ayda değişim görürüm bu sporda amacım şampiyon olmak değil sokakta en azından 2 kişiyi dümdüz edebilecek kadar tecrübe sahibi olsam yeterli (spor geçmişi olmayan ve çok kilo farkım olmayan birini çok rahat pataklarım gibi geliyor acı eşiğim yüksektir kolay kaybetmem ama bilirsiniz ki sürekli kavga etmeyen insanlar adrenalini kullanmayı unutur ve kavgada eli ayağı boşalır bir anda bundan da kurtulmak istiyorum ) ve yanlış anlaşılmasın zorbalık yapma niyetinde değilim hem spor sağlıktır hemde kendimizi korumamız gerek sonuçta yoksa önüme gelene atar yapacak biri değilim teşekkürler :)

2. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Faydalı olur sokakta sadece dirsek ve dizle kavgayı bitirebilirsin

3. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    öğrenmek ne kadar zordur mesela sokakta kendini koruyacak kadar wing chun öğrenmek en azından bi 6 ay alır ama 3 ayda kendini koruyacak kadar boks öğrenirsin gibi bu sporda ne kadardır aşağı yukarı bu süre ?

4. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Çok sert bir spordur çok ağır antrenman yapılır öğrenmek zaman alır ama sokakta faydası olur

5. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler :)

6. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Örneğin fimlere bakarsan dirske çok etki ediyor ardından diz muat thai rakibe çok hasar verir

PapillonV bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş