MR olimpia olmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Apotheosis tarafından 14 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. Apotheosis

Apotheosis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    16 yaşındayım ve mr olimpia olmayı düşünüyorum 3 aydır bu sporu yapıyorum 5 yaşından beri basketbol oynuyorum her türlü sporu da yaparım spor yapmadan duramam beslenmeme çok dikkat ediyorum amcam diyetisyen hafta sonlarımız onunla geçer ama beslenmeme dikkat edip yoğun antreman yaparak ve suplement kullanarak (1-2 yıl içerisinde steroid asla) özel bir antrenör yardımıy da 10-15 yıl sonra mr olimpia da bulunma olasılığım ne kadar olur

boy 1.75

kilo 71

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    yuzde 0 steroıdsiz olımpia olmak hersey beslenmeyle anterman proğramının iyi olmasıyla olmuyor insan metobolizmayı bi yere kadar büyüyor istedığın kadar proteın al amıno asıt bcaa ceratein ve pump veren maddelr ıvır zıvır al yinede yetmıyor yabancı kımyasal bileşenler istiyor bunlarda steroid deniyor
    suan profesyonel vgcilerin coğu steroid kullanıoyr ama iş steroıdlede bitmiyor
    anlıcan söle olucak spordan baya bi gecmısın olucak tecruben olucak proteın bcaa vitamın mınarel alıcaksın usutne steroıd kullanıcaksın onun ustune de cok agır her ınsanın kullamayacağı steroidlerı kullanıcaksın ozaman belkı olabalir belkı diorum mr olmipia olmak içinde super genetık gerekıoyr yanı rone colemanın vg ye harcadığı steroıd proetın nitrik asit kretain amıno vs vs vs para tahmınmce 2 milyon doıları gecmıstır

3. Coentrao

Coentrao Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    işi bu kadar ilerlettiniz demek :D bu vücudu kaç ayda yaparımdan mr.olympiada bulunma olasılığım kaçtıra ...

Mertcan44, hardtrainer, ujohnz ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Malesef bu hayaline hiçbir zaman ulaşamıyacaksın :( Çünkü Türkiye de bu işi yaparak para kazanamıyacaksın, e başka iş yapıp bir taraftanda bu hayalin peşinde koşman mümkün değil. Diyorsan ailem benden hiçbir beklentisi olmadan bütün beslenmemi, ilaçlarımı bana temin eder, hayatım bu iş olur, çok çok iyi bir genetiğim var, belki Arnold Classic te falan görebiliriz seni.

@efekan, insanlara boş ümitler vermeyelim, steroidsiz değil olympia, dergi kapağına manken bile olamazsın.

Mertcan44, casual, hardtrainer ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    İstersen dünyadaki en iyi genetiğe sahip ol steroidsiz Mr.Olympia seviyesindeki vücutların yarısını bile yapamazsın.

Profesyonel olarak bu işi düşünen biri boş yere doğal hayali kurmasın, ya steroide bulaşacak yada yarışmalarda başarı elde edemeyecek, gerçekler acıdır.

Son düzenleme: 14 Haziran 2012
    GencGrafiker, Azi ve Predatel bunu beğendi.
  6. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    Jordan lise ikinci sınıf öğrencisiyken, okul basket takımına
    alınmadı. antrenörü, yetenekli olmadığını, boyunun
    kısa olduğunu başka spor dallarında şansını denemesini söyledi ama jordan inanılmaz tempoda çalışıp dünyanın gelmiş geçmiş en büyük basketbolcusu oldu :)

sana şimdi yüzlerce kişi olamazsın dicek ama olanlarda senin benim gibi insanlar hayatını bu işe adarsan olabilirsin :)

bugatti, Freedommm, Azi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Parantez icinde 1-2 yil steroid kullanmak istemiyorum diye yazmis arkadasimiz. Sonra kullanabilirim manasini cikarttim ben. Sahsi fikrim hayal etmeden hic asama kaydedemeyiz, biryerlerden baslamak lazim.

R10 bunu beğendi.
  8. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Konuyu açan kişi 16 yaşındaymış ve 1-2 sene daha streoid kullanmayacağını belirtmiş, hiç kullanmadan olmayacağının bilincinde olduğunu düşünüyorum.

Mr. olympia olmak için kaç yaşında streoid kullanımını başlanıyor bilgim yok ama şunları söyleyebilirim; bu yola baş koyuyorsanız ilk olarak genetiğinizin çok iyi olması gerekiyor, sonra maddi imkanınızın üst düzey olması lazım. Özel antrenör, beslenme, uyku, disiplin, kullanılan streoidlerin bünyenizin iyi tepki vermesi gerekiyor vs.. daha bir çok şeyin üstesinde gelebilecek olmalısınız. Birde onlarca ülkenin hakkı yeniyor, türkiye ne durumda olympiada biraz düşünmek lazım:) Ufak bir tavsimde hedef koyarken en üstü değil, ilk önce basamakları düşünün yoksa büyük hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz..

Son olarak mr olimpia değil olympia

casual, rockybalboa7, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Buyuk hedefler buyuk hayal kirikliklari getirir dgru :) moral bozmak icin soylemiyorum ama steroidsiz sansiniz normal insanlardan genetiginiz %89795874895 bile iyi olsa cok az :) amacim sizi steroid kullanmaya falan tesvik degil yanlis anlamayin ama bu maalesef boyle :)Belirli bir seviyeden sonra kas kutlesi icin (bu isi pro olarak yapacaklardan bahsediyorum) steroid sart :)

Azi bunu beğendi.
  10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Negatif konuşmak istemem ama konuşulması gerek.

İmkanın yok. Neden ? Çünkü steroid asla diyorsun. İyi bir beslenme, antreman, supplement, dinlenme olsa bile asla olympia düzeyinde olamayacaksın.

Ayrıca Türkiye'desin.

Azi ve themertyildiz bunu beğendi.
  11. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Natural mr. olympia haha

Akay, Azi ve TheBest bunu beğendi.
  12. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    0steroid ile o kadar kas kütlesini nasıl inşaa etmeyi düşünüyorsun acep ?

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Soru: İlaçlarla (doping) geçirdiğin tecrübelerini bizimle paylaşır mısın?
    Sergio Oliva: “Bu birçok insanı ilgilendiriyor. Ben birilerinin Steroid almasıyla ilgilenmiyorum çünkü bu kişisel bir seçimdir… ve bu onun yaşamıdır. Bugün ise herkes oraya ulaşabiliyor. Ben bir büyük vücut geliştirme dergisinde Arnold’un hiç steroid kullanmadığını okumuştum. Oysa Arnold, Amerika’ya ilk steroid getirenlerden birisiydi. Ve tabiî ki her eski sporcu ilaçları kullanmışlardır: Frank Zane, Franco Columbu, ben, Arnold Schwarzenegger, Larry Scott, Harold Poole, Dave Draper ve hatta Steve Reeves. Bunu kimse inkar edemez. Bugüne göre kıyasla o dönemler çok kullanılmıyordu. Fakat kür programları çok farklıydı herkesin özel ve farklı düzeni vardı. Ben Nandrolon(Deca) ve Metandienon(Dianabol) kullanıyordum. O dönem bu ilaçlar çok büyük ilaçlar olarak görülüyordu; ve Nandrolon(Deca) maddesi kötü görülmezdi. Hatta Doktorlar o dönem Kemiklerin gelişmesi için reçetelerinde yazarlardı. Bugün ki genç sporcuları 95 kilogram olarak tartıda görüyordun ve 6 ay sonra 120-145 kilogram olarak tartıda görüyorsunuz. İşte o zaman bu gençlerin dehşet verici ilaç aldıklarını biliyorsun. Eğer hiçbir ilaç almadıklarını söylerlerse o zaman yalan söylediklerini anlarsınız.”
    Soru: Eğer sen bugün ki ilaçlardan kullanmış olsaydın nasıl bir görüntüye sahip olacağını tahmin bile edemem.
    Sergio Oliva: “Kutsal İsa.. bunu düşünmek bile istemiyorum. Aman Allahım… (Gülüşmeler). Biz Nandrolon(Deca) ve Metandienon(Dianabol) ile büyük gelişmeler gösterdik. Şimdi Büyüme hormonlarından bahsediyorlar. Ve ben neler aldıklarını görüyorum.. aynen görüldüğü gibi… ben sana söyliyeyim bu tam anlamıyla çığırından çıkmış bir durum… ben bu noktada kendimi tenzih ederim. Herkes, Steroid kullanmadan idman yaparak güzel bir vücuda sahip olabilir ve ben bunu öneriyorum. Şimdiki ilaçlar insan vücudu değiştiriyor ve görüntüyü farklılaştırıyor ve bu Steroidlere vereceğiniz paraların boşa gittiğini anlatıyor. Gelecekte bu durum dev gibi büyüyecek.”
    Soru: Bana öyle geliyor ki gelecekte Steroid kullanımı çok daha fazla artacak gibi çünkü genç sporcular idman yapmak için çok daha tembel davranıyorlar.
    Sergio Oliva: “Evet, aynen öyle. Ama onlar iki hatayı birden yapıyorlar. Eğer Steroid alırsan çok daha sıkı idman yapmak zorundasın… yada denge içerisinde alacağın ağırlıklar yağ’a dönüşür. Eğer sıkı idman yaparsan, kaliteli proteinlerden iyi beslenir ve vitamin-mineral açısından zengin menü oluşturursan o zaman iyi bir vücuda sahip olabilirsin. Ve iyi bir vücut %45 iyi bir genetik yapıyla alakalıdır, diğerleri idmana bağlıdır. Konuş, eğer birisi olmak istersen, o zaman olursun. Eğer istemezsen, olmazsın. Ama bütün Steroidlerle sadece bir gruba bağlı kalırsın ve başkası olamazsın. Ben hiç kimseye Steroidleri önermiyorum.. Arkadaşlarıma ve Aile yakınlarıma bile.”

belki mr. olimpiya olamazsın
    ama sağlam bi vucudun olabilir
    bence bi okuyun

Son düzenleme: 15 Haziran 2012
    Azi ve Prometheus676 bunu beğendi.
  14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    mr olympia olmak için zamanın olması lazım sporu hiç aksatmaman lazım erken yaşta spora başlamak lazım genetiğin sağlam olması lazım çok para lazım sterodide gerekli azim kararlılık çalışkanlık gerekli yurt dışına çıkman amerikaya gitmen gerekli orada weiderlerle tanışman gerekli ve weiderler ise seçilmiş bir kaç amerikalıyı mr olympia yapıyor öyle herkese şans vermiyorlar kısacası seninkisi sadece bir hayal acı ama gerçek bu

Phil_Heath bunu beğendi.
  15. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Böyle bir ihtimal yok, %0 şimdi herkes başarı hikayeleri filan anlatacak jordan, ronnie, arnold vs. en başta herkese Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün başarı hikayesini okumasını tavsiye ederim fakat mr. olympia olmak tamamen farklı bir olay..

Önünde aşamayacağın kadar sayısız engel var..

1-)Para.. Maddi olarak Türkiye şartlarında orta halli bir vücut yapman bile -tabi profesyonel anlamda orta halli diyorum- büyük para demektir. buna supplementlerin Türkiye'de fahiş fiyatlara satılması salon, alet yetersizliği bilgili antrenör sayısının az olması vs eklenebilir..

2-)Genetik.. Çok iyi bir genetiğin olması gerekir buda çok düşük bir ihtimaldir öyle kas gelişmine filan yatkınlığı kastetmiyorum şekli ve dolgunluğuyla kendine has bölgeler orjinal bir vücut..!

3-) Steroid kullanımı.. Eğer mr olympia olacaksan steroid kullanmaman gibi bir durum söz konusu değil. Aslında steroidden kasıt anabolik forumdaki kürler filanda değil sakın yanlış anlama iyi bir vücut inşa ettiğini varsayarsak ve bu vücudu insan sınırlarının ötesine taşıyacaksan gerçekten yüksek dozajlı kürler yapman gerekir bu da yan etki tedavileri dahil binlerce dolar demektir..

4-) Hayatta kalmak.. Eğer kür sonrası tedavide küçük bir aksaklık olduysa iyi ihtimalle rahatsızlanır hastanelik olur ve antremanlara ara vermek zorunda kalırsın iyi ihtimal bu olduğuna göre kötü ihtimalin ÖLÜM olduğunu anlamışsındır umarım.. Gerçi bir mr. olympia yarışmacısıysan sürekli kürde olacaksın demektir bu da sürekli tedavi ve sürekli risk demek.. Mr. olympia olmak için her şeyden önce canlı olman gerekir çünkü takdir edersinki bir ceset mr. olympia podyumunda poz veremez..!

5-) Bu sorunlar ve onlarcasını aştıktan sonra birde baştan aşşağı yalan bir biyografi yazman gerekecek çünkü T.C. vatandaşıysan Türksen ve de büyük ihtimalle müslümansındır.. Eğer durum böyleyse şimdide adını Tommy olarak filan değiştir ve dediğim gibi amerika'da doğduğunu filan yaz.. Çünkü herşey tamam olsa bile eksik puan alman için Türk olman yada müslüman olman yeterlidir.. Bu da bir nevi bardağın dolu tarafını görmek gibi birşey çünkü yarışmaya katıldığını varsaydım ve bu gerçekten polyannacılık çünkü tüm yarışmacılar doping kullanır ve bir şekilde testleri yanıltmalarına izin verilir.. Fakat müslümansan disq. olman için vitamin kullanman bile yeterlidir (!)

mrchest, Phil_Heath, mista ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  16. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    güzel yazı sonuna kadar katılıyorum bir iki tane musluman vg ci var nasser sonbaty ve isimini hatılaramaldığım 1-2 kişi daha
    musluman olmak birde ustune turk olmak bu yeterlı yarısmaya girememek için:)

17. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Hayatın insana ne getireceği bilinemez, kimse burada olmaz demesin her an herşey olabilir. Parasal olarak çok zengin olabilirsin birgün piyango oynarsın tutar büyük ikramiye zor olur ama olamaz diye birşey yok. Birgün amerikalı ünlü kişilerle tanışırsın bu konu üzerinde konusursun olamaz değil olabilir. Tabi hepsi nasıl olsun onu bilemem . Ama kesinlikle olamaz diye birşey yok. Sen yeterki inan ama olmasa bile kendini bunun içinde hazırla.

18. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim en iyisi plaj vucudu yap sağlıklı bir şekilde süper dumbelllls
    Yalnız sen bu yaşta mr.olimpiyayı düşünüyorsan steroidsiz gerçekten olmaz ama belirli bir hacime geldikten sonra kullanmaya başlarsın mr olimpiyada olursun ronnine clemanda olusunthums:

19. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Arkadaşlar ;

Biliyorum ki çoğunuz yine bana kızacaksınız , ama beni sevmeniz şart değil .

Bazı gerçekleri öğrenin yeter .

Steroid alınırsa Mr.Olimpia olunur mu sorunumuz bu değil mi ?

Hayır arkadaşlar maalesef böle bir şey mümkün değildir , o kadar fazla gereksinim vardır ki mümkün değildir , sadece nadir kişiler nadir genetikler o hacime ulaşabilmektedir .

Peki şimdi çoğunuz ama sıkı idman - ama sıkı beslenme - ama ama ama diyeceksiniz , bunları yapın tabiikide , güzel vücudunuz olsun , steroid alın daha da iyi olun .

Ama hayal kurmayın , gerçekten kurmayın , hayaller gerçekleşirse güzeldir , yoksa hayal kırıklığı olur hepsi .

Ben kendimden örnek verim mesela iyi bir steroid tepkisi vardır vücudumun nerdeyse her ilaca çok iyi tepki verir ama mesela ventolin dahi kalbimi yerinden çıkarmaya yeter , yada mesela 3 ay 500mg anapopon aldım hemde alkolle aldım ölmedim hala yaşıyorum , ama iş yağ yakımına geldimi tıkanıyorum , kollarım çok iyidir ama ön kollarım tepki dahi vermez ,

ben hayallerimi kendimce koyuyorum mesela diyorum ki kendime bak Danny gelecek *** yarışmasına hazır olacaksın ve ona uygun çalışıyorum , şu an da öle bir hedefim var , yarışmacıların mg ına kadar neler aldıklarını bilirim işim bu çünkü , Olimpiada ki hacimlerin nasıl inşa edileceğini biliyorum , ama gidipte kendime Olimpia hedefi koymuyorum yada saf gibi doğal da yapılacağına inanmıyorum ,

Hedefleriniz mantıklı olsun az ,

Her ferrarisi olan yarış pilotu olmuyor gerçek bu ...

Yani işin kısası özeti şu ;

Dünyanın en iyi beslenmesine,
    en iyi ek besinine ,
    en iyi genetiğine ,
    en iyi antrenmanına ,

Sahip bile olsanız olmaz bu iş unutun bunu , çünkü olay çok farklı sadece genetik beslenme değil

Ben ne sporcular gördüm Arnold ile yan yana gelse Arnold genetik fukarası kalır , ama 400 primoda her yer akne , 200 trende ereksiyon mümkün değil , 4 u.i gh de dirsekler büyümüş ,

Mesela Mike Mentzer bilgi olarak döneminde rakipsizdi ama Arnoldun genetiğine sahip değildi , evet bugün bakılırsa Mike tabikide daha iyi ama bugüne göre o dönemin şartlarında değil , yani bilgi olsa her şey tam olsa bu sefer genetik engel olur mesela ,

Yani daha neler neler var ....

Son düzenleme: 24 Haziran 2012
    ujohnz, Pappy, themertyildiz ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  20. Apotheosis

Apotheosis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    YArdımlarınız için teşekkürler yalnız beni yanlış anlamışsınız ben 1-2 sene stroide dokunmayacağım demiştim hiç kullanmayacağım değil şuan da suplement kullanıyorum sadece 1-2sene sonra belki steroid ama genetik faktörünede bakmıştım size vucüdumu anlatacak olursamda çok kolay kaslanırım istediğim zaman kilo alıp istediğim zaman veririm kendimi bu konudada yetenekli görüyorum çünkü 4 ay oldu bu sporu yapmaya başlayalı mesela ilk geldiğimde bench pressi 40 kg ile yapıyordum şuan 4*8 de 100 kg basıyorum sordum benim yaşımda çok nadirmiş 100 kg ama siz gerçekten biliyorsunuz yinede ben ilerleyeceğim kadar ilerlicem eski şampiyonlardada görüşüyorum bilgi alıyorum belki onların da tamam demesiyle belki olur bir de müslümanlara oy verilmiyor denmişti benim annem yahudi babam türk ama kimliğimde yahudi yazıyor normalde müslümanım ama israil eğitim masrafımı karşılıyor diye nufüsta öyle yazıyor

Sayfayı Paylaş