Mr.Celik Yağ yakım günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Mr.Celik tarafından 26 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    1,5 saat kadar önce uyandıktan sonra az önce ilk öğünümü bitirdim.
    1 kase az ketçaplı kepekli burgu makarna (yağsız kavurdum)
    100 gr süzülmüş ton balığı, dünden kalma bir köfte

Birazdan protein tozuyla creatinimi suda karıştırıp içtikten sonra kahvemide içip göğüs idmanı için yola koyulucam:) Sporla, sağlıkla kalın :):)

2. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yukardaki mesaja yani ilk öğünüme ıspanağı eklemeyi unutmuşum birazda kavrulmuş ıspanak yemiştim:)

Antreman gayet iyi geçti yarın off günüm. Antremandan geldikten sonra creatine,protein tozu, çeyrek muz ve 1.5 bardak kadar sütü mikserde karıştırıp içtim. Sonrasında 1 kase yoğurt,dünden kalma 5-6 köfte ve tereyağında kavurduğum çeşitli sebzelerle son öğünümü yaptım :) Bu öğünden sonra 2-3 bardak kadar yeşil çay içtim.Ayrıca gün içindeki su tüketimim gayet iyi 3-4 litre kadar içiyorum, tam gaz devam :)

3. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Sevgili günlük, :)
    Bugün her zamanki gibi öğlen saatlerinde uyandım, off günüm olduğu antreman yapmadım. Bugün yapmam gereken bazı işler vardı dışarı çıktım bayağı bir yürüdüm,gezdim dolaştım. Yine de nasıl birşeyse akşama kadar acıkmadım saat 19.30 gibi ilk ve tek öğünümü yedim:
    1 porsiyon beşamel soslu tavuk
    Ufak bi kase ezogelin çorba
    Büyük bi tabakta yağsız sossuz salata
    300 ml ayran sonrasında sütlü filtre kahve, yeşil çay ve bol suyla geçirdim günü,yarın sabah kardiyomuz var :)

4. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Bugünkü 50 dk'lık kardiyomdan sonra eve geldim ve çiğköfteyi görünce ve son cheat mealimin üstünden 10 gün kadar geçtiğini hatırlayınca hakkımdır deyip haftalık cheat meal'imi yaptım. Vücudu doyurdum, programlı beslenme sürecimde psikolojik ve fizyolojik olarak yoksun hissetmemiş oldum. Arada vücudu doyurmak lazım, tabi yaptığım cheat meal, cheat day değil. Tek öğün yani, o yüzden cheat meallerimde suçluluk hissetmiyorum. Şuanki ilerlememden gayet memnunum hedefim cuma gününe kadar 101 kadar olmak ve sonraki cuma da üç haneli rakamlardan kurtulamak yani 100'ün altına düşmek.. Yağ yakımını hızlandırmak istiyorum, sonradan kendisi yavaşlıyacak zaten :) O zaman da üstte belirttiğim şekilde reverse diet yapıp yağ yakımına devam edicem yağ oranımı %14-15 civarına çektikten sonra bi süre clean bulk yapıp ardından mart gibi definisyona başlamayıp yaza %10-12 yağ oranıyla girmeyi hedefliyorum. Uzun süreli hedeflerim bu, ancak başarının anahtarı bana göre sürece odaklanmak yani akşama kadar kendimi %10 yağ oranıyla hayal edene kadar akşama kadar sonraki günlerin öğünleri hazırlayıp,yaptığım programın verimliliğini ve etkisini takip etmek çok daha mantıklı ve etkili.. Gelelim bugünkü cheat mealime:

Birkaç dürüm çiğköfte (bol yeşillikli ve acılı)
    Birkaç bardak ayran

Yerken hiç ölçmedim bile cheat mealda :) Yarınki bacak gününde görüşmek üzere ;)

5. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yarım şeftali yazmayı unutmuşum üstteki son öğünüme :)
    Gelelim bugüne:

1 saat kadar önce uyandım dün yediğim son öğününün şişkinliğini halen az da olsa hissediyorum.Evde protein kaynağı olarak sadece yumurta kaldığından birazdan 2 tam 2 beyaz yumurta omlet, 3 dilim kadar tam buğday ekmeği, belki yanında biraz peynir yedikten sonra creatine, whey karışımı ve kahve içtikten sonra bacak idmanına gidicem:)

6. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Üstte yazmış olduğum öğünümü biraz değiştirerek yedim : ekmeği 2,5 tam buğday ekmeği, yumurtayı az tereyağından 3 yumurta şeklinde ve yanında 100 gr kadar üzüm yedim.Sonrasında antremana gittim üstte yazdığım programda sonda yazan 15 dakikalık kardiyoyu antremanın başında yaptım ve bacak günüm olduğu için squat,leg extension ve leg curl şeklinde gidiyordum ki, leg curl 4. setimde tutacak yerlerden sağlam bir şekilde kavramışken birden sol omuzuma ağrı girdi. Nefes alış verişimi de dikkat ediyordum oysa ki. Bu durumdan sonra kalan son 2 seti yapmadım ve sonraki hareketlerim olan omuz press ve omuz açışı yapmadım. Bunların yerine 30 dakikalık orta seviye kardiyo yaptım ve antremanı bitirdim. 2 saat kadar evde oldum ve bol kırmızı etli taze fasülye (2 tabak) ve 1 kase kadar yoğurt yedim. Birazdan ikinci yeşil çayımı içicem ve yarın kardiyo için sporda olacağım :)

7. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Uyandıktan sonra yaklaşık 8 gr jacobs kahve ve 2 yemek kaşığı kadar kremalı kahvemi içtikten kardiyo için spor salonuna gittim. 50 dk'lık kardiyomu tamamladıktan sonra 20 saatlik süre ardından (acıkmıyorum ve yiyemiyorum:) yaklaşık 400 gr ızgara tavuk eti ,1 kase yoğurt ve yanında yeşillikler yedim.

8. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar, babamın ameliyatı nedeniyle kosusturmadan 2-3 gündür kaliteli beslenemiyorum. Makarna, meyve suyu,ekmek,pilav,simit gibi basit karbonhidrat içeren oğünler yedim. Salonumda bayram boyunca kapalı olacakmış. Kurumsal bir salonda olmamanın cezasıni çekiyorum ama okuduğum şehir olan Kocaeliye döndükten sonra orda MacFitte devam etmeyi planlıyorum en azından bayram seyran diye 5 gün kimse keyif yapmaz, kendilerine spor amaçlı ödeme yapan üyelerini düşünür :) Herneyse, şuan yapacağım şey 2-3 günlük sekteden sonra öğünlerimi karbonhidratlardan arındırmak (sebzeden vs gelenler haric) ve evdeki koşu bandımda 5 gün boyunca interval kardiyo yapmak, sonrasında eğitim gördüğüm şehire donucem ve orda başka bir salonda devam edicem spora. Tabi bu surecde mevcut beslenme aliskanliklarimi surdurucem ve iki hafta boyunca cheat meal yapmamayı planlıyorum. Konu güncel kalacaktır, iyi sporlar ;)

D5833 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Konuyu açmam üzerinden 16 gün geçmis ve benim kurallarimdan birisi basit karbonhidrati sadece cheat meallerde almaktı. İki haftada 2 kez yemem gerekirken son üç güne kadar 3 kez cheat meal yapmışım yani bir kez sekteye uğramis son üç günkü şanssızlıklari saymazsak aslında şans değil plansizlik diyelim.. 2-3 gün kadar daha hastanede olacagim ama burdada basit karbonhidratsiz beslenebilecegimi anladım. Bir saat önceki ogunum:
    Brokoli
    4 adet köfte
    200 gr yoğurt
    Sabahta bir öğün yapmıştım o pek sağlıklı değildi kepekli ekmek vs vardı..
    Yani nerde olursak olalım sağlıklı beslenmek mümkün. Eğer evdeki koşu bandını kullanma imkanım olmazsa da karbonhidratsiz ve bol yeşil çaylı tek öğün yapmayı düşünüyorum.Çünkü salon açılıncaya dek pek hareketli olamayacağım bu da enerji sarf edemeyecegim ve etkili yağ yakamayacagim anlamına geliyor.

10. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Az önce açlığın bsstirmasiyla 1 tabak kadar göğüs ağırlıklı tavuk yedim, bir iki saat kadar sonra da uyuyacağım

11. Mr.Celik

Mr.Celik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Maalesef bundan iki önceki mesajımda yazdığım gibi yapamadım bugün, halen hastanedeyim, bir aksilik çıkmazsa yarın çıkacağız burdan. Bugün yine basit karbonhidrat ağırlıklı besledim. Öğünlerim:

12.00
    4 köfte
    200 ml ayran
    Brüksel lahanası

17.30
    1 porsiyon kıymalı börek
    Yarım kase makarna
    Yoğurt
    Tavuk

23.30
    Kaşarlı tost
    Yarim köfte ekmek
    Yarım paket kadar bisküvi

Dün aksam pek hazırlık yapamadığım için rastgele yedim burda adeta. Günlükte şuana kadarki en vasat beslenme günü bugündü. Yukardakiler dışında aralarda yeşil çay ve şekersiz kahve içtim.

Sayfayı Paylaş