Moral bozan etkiler...!!! Yardım ederseniz sevinirim :))

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Barış Demir tarafından 24 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Barış Demir

Barış Demir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selam herkese.

Bu sporda yeniyim. Spora başlamadan önce rezalet bir yaşam tarzım vardı. Sigara,nerdeyse her gün az da olsa alkol alıyodum. Spora başlayıp biraz araştırınca öğrendim ki bu şekilde vücut gelişmez. Sigara kullanmayı bıraktım. Alkolü haftada 1 defa arkadaş ortmaına falan girersen 2 bira yada 3 kadeh şarap ı geçmeyecek şekilde tüketiyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum kahvaltı, ara öğünler vs. dışardan yemek yememeye özen gösteriyorum iş yerine kendi yemeğimi götürüyorum... Karın bölgem hariç genel gelişimden memnunum. Boyum 1.60 ve 42 kilo idim. 1,5 aylık program ve beslenmeden sonra 4 kilo aldım :D Şuan 46 kiloyum... :)) Yalnız karın bölgemde bi şişkinlik oluştu bildiğiniz göbeğim çıktı :) Ve baya rahatsız ediyor beni ve motivasyonumu eksiltiyor. :)) Uyguladığım program şöyle salonun yazdığı program bu :

1. GÜN

Kanat enseye
    Lot pull
    Kanat göğüse
    Military kanat
    Squat
    Leg Press
    Leg Extension
    Leg Curl

3.GÜN

Dumbell Press
    Shoulder Press
    Omuz yana açış
    Omuz öne açış
    Lot triceps
    Halatla Triceps
    Dumbell Triceps

5.GÜN

Dumbell Bench Press
    Dumbell Fly (FLAT)
    Incline Dumbell Bench Press
    Incline Dumbell Fly
    Alternate Biceps
    Hummer
    Barbell Biceps

Bunların hepsi 3*10 şekilde yazılmış ve ek olarak her antremandan sonra 3*15 Sehpada mekik+ters mekik+çakı... Programı uyguladım ve sonuç yukarıda bahsettiğim gibi... Supplement kullanmıyorum hiç henüz erken olduğunu düşündüm... Sizce bu karın bölgesi için ne yapmam gerekiyor? Motivasyonumu baya kötü etkiliyor salona zor gidiyorum vallahi :) Yardımcı olursanız sevinirim..

2. EHY

EHY Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Ben olsam kanat-bacak iki büyük kas grubunu aynı anda girmezdim özellikle sırt antrenmanı sonrası bacak çalışacak güç kalmayacaktır aynı şekilde omuzdan sonra triceps çıkartacak alt yapınızda olduğunu sanmıyorum (arka kol omuzda yorulacak daha sonra verim düşecek) onun yerine bacak-omuz ( bacak ile başlamak daha sonra omuz çalışmak kaydıyla) ve sırt triceps olarak uygulamak bence daha faydalı olacaktır ilk etapta bu şekilde olacaksa çalışmanız. Kilo olayı ise beslenmeyle alakalı direk olarak beslenme şeklinizden bahsederseniz daha anlaşılır olacaktır probleminiz.

3. Barış Demir

Barış Demir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenme alışkanlığım şöyle :

Kahvaltı: Kalkar kalmaz süt yada taze sıkma portakal suyu... 3 yumurtalı ve peynirli domatesli bir omlet + 2 dilim tam buğday ekmeği
    Ara Öğün : Yulaf ezmesi + 1 adet muz
    Öğlen : Makarna yada pilav + baklagiller(fasulye,barbunya vs.)
    Ara Öğün : Kuruyemişler vs. + muz vb.
    Akşam : Makarna yada pilav + 1 et ürünü(tavuk,et,balık)
    Yatmadan önce 1 kase yoğurt + 1 muz vb.

4. EHY

EHY Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Valla çok ekstrem bir durum gözükmüyor muz tüketimini 1. ara öğünle sınırlayın günde 3 muz çok fazla onun dışında makarna ve pilav için makarna kepekli pilavda bulgur veya esmer pirinç olsun beyaz tüketmemeye çalışın

5. rbu1497

rbu1497 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    ankara
    hocam sorun bundan kaynaklanmıyodur ama yinede söyleyim dedim muz aşırı derecede enerji yüklü bir besindir.spordan önce alın başka almayın hele yatmadan önce o enerji harcanmaz yag olarak depolanabilir o yüzden mümkünse o muzu kaldırın

Sayfayı Paylaş