moral 0

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve skajusz tarafından 22 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. skajusz

skajusz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sporda 10. günüm ve açıkcası birşeyler yolunda gitmiyor yada ben öyle düşünüyorum

ilk 2 gün üst üste çalışmıstım hırs vardı hersey yolundaydı 3. gün göğüs kaslarında hafif bir şişlik ve ağrı olmustu 2 gün istirhat ettim ve bu şişlik indi sertligi az-buçuk duruyor fakat vucudumda henüz bi değişme göremedim ve bench press'in 2. setinde kollarımda güç kalmıyor çıtırdama oluyor acaba ısınmayımı yanlış yapıyorum sadece 5 dk bisiklet yapıyorum ısınma için . lütfen yardım edin ısınmayı nasıl yapmalıyım ? ( 5x5 kg bar kullanıyorum bench presste )

ve birde 2. sorum forumu çok okuyorum heryerde protein tozları falan filan dan bahsediliyor ben bunları almayı düşünmüyorum fakat illaki almammı gerekir? boy 1.91 kilo 82 yağ oranı biraz fazla yani yağ yakarak aşırı kaslı bir gorunuse degil fit bir vucuda sahip olmak istiyorum teşekkürler

2. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    allah allah hayret halbuki 5. günde gelişimi tamamlamış olman gerekirdi?

arkadasım gercekten forumu okuyosan sürekli nasıl bunları yazabiliyorsun?10 gün değil 1 ayda neredeyse sadece kasların ısınır sen hangi gelişimi bekliyorsun 10 günde?
    kaslarında kasılmalar sertlesmeler olacak normaldir esnemelerini yap mümkün mertebe

ve yine forumu okuyorsan protein tozları ve supplementlerden bahsedildiği kadar bunların spora basladıktan minimum 3 ay sonra alınması gerektiğide yazıyordur ki illa almak istiyorsan doğal beslenerekte tabiiki yaparsın

kolay gelsin

AnkTıp92 ve metall bunu beğendi.
  3. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    :) pashacan a katılıyorum

daha dur 10 gün nedir ki :) sabret yavaş yavaş olucak

4. GnCy

GnCy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    6-7 ay içinde gelişim olur düzene girer vücut ozamana dek çalısmanı oturt 10 gün ne ki 2 ayda bile olmuyor.Düzenini sağla sen önce :)

5. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    İlk ay vücut beslenmeye alışır, ikinci ay metabolizman hızlanır, aktiviteler daha hızlı gerçekleşmeye başlar. 3.aydan sonra artık vücut yapım için hazırdır. Supplementin 3. aydan sonra önerilmesinin sebebi de budur. Ancak kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

6. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    2 gün cok gitnssn 1 gnde olur vücut

AnkTıp92 bunu beğendi.
  7. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    sen baya hızlı başlamışsın dostum 10 günde ne bekliyorsun ki

8. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    8-9aydan önce sonuç beklemeyın bence Sonra Ykılırsınız Moral Eksilerde olur o zaman Beterin beteri var.Yani Eğer ümit bağlayıp bir anda Tüm motivasyonu kullanırsanız Sonrası İçin Kullanacak birşey kalmaz
    Yarına Da saklayın enerjinizi

9. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Bu 8-9 ayı neye göre söylüyorsun ?

Elindeki dayanak noktası ne ?

Herkesin metabolizması, kemik yapısı, vücut yapısı, hormon düzenliliği aynı mı ?

10. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Aynen kimisi 6-7 aydı gözle görülür bir fark yaşar.Kimiside 1 - 1.5 yıl sonucta herkesi genetiği,beslenme düzeni,metabolizması ve horman düzeni farklı :)

11. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Bu forumdakilerin yeni başlayanlara karşı takındığı tavır nedir arkadaş ! Aşağılama, dalgaya alma. Bende ilk başladığımda bu tip bir konu açıp aynı tepkileri almıştım. İlk başlayınca insan heyecanlı oluyor, istediği şeyleri duymak için konu açıyor sadece. İnsanları motive etmeyi, hoşgörülü olmayı öğrenin.

Arkadaşım bunlar başlangıçta normal şeyler, gün geçtikçe etkisini göreceksin, yılmadan devam et. 3. aydan sonra protein tozuna başla ve çok iyi beslen. Tozu alıp bişey yemeden ilerleme katedemezsin. Program dahilinde çalış, hareketleri tam yapmaya özen göster. Benim önerilerim bunlardır. Ki ben salona başlamadan önce 1 ay evde dumbellarla çalışmanı öneririm. Ben öyle yaptım, etkisini çabuk gördüm açıkçası. Bidonlarla lateral, ev sehpasıyla bench yapıyordum evde... Kolay gelsin..

Son düzenleme: 24 Aralık 2010
  12. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Tabiki farklı Ama Öyle düşnürseniz yeni Başlı yanların ilk sorusu her zaman BU soru:Ne kadar zamanda farkedilir ne zaman düzgün bir vücut Sahibi olurum gibi.
    Sadece benim çoğu okuduğum yerde Yazan Benimde kendi kişisel düşüncem ortalama 8-9Olur diye Yazdım.
    Ayrıcabu 8-9ay sonra Hangi aşamaya gelmek istediğine bağlı Sen dersin ay sonra bicepsim 3cm gelişsin Kafi kimisi derki 6cm gelişsin(Atıyorum)Onun için gelişme demektir.
    Hal böyle olunca diyelim ki Bana göre siz 1yılda sonuç aldınız Ama sizin amacınız Üçgen vücut Yapmaktır bilemeyiz değil mi?
    Tabiki böyle şeyler için kesin bir yargı kimse belirtemez...

Sayfayı Paylaş