Mineral ve Vitaminler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Andre tarafından 11 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    5 lira...fiyatı uygunmuş gerçekten de...

2. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    fiyat iyiymiş hakkaten fakat "Yan Etkiler/Advers Etkiler:
    Yüksek dozlarda uzun süre kullanıldığında; görme bozukluğu, jinekomasti, diyare, baş dönmesi, baş ağrısı, grip benzeri semptomlar, bulantı, karın ağrısı, yorgunluk görülebilir." bu uyarı insanı korkutmuyor değil. sonuçta günlük E vit. ihtiyacı 30mg ve bu 300mg içeriyor. antrenman sonraları hemen kullanmak istiyorum fakat dozu fazla sanki. bildiğiniz 100mg'ı aşmayan doğal E vit. var mı yaklaşık bu fiyatlarda?

3. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
  4. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Benim takildigim urun de ZMA. ZMA'da 2000mg B6 vitamini var. B6 vitamin eksikligi olanlarin kullandigi apikobalde ise 250mg var. Ama gunluk alinmasi gereken 2mg. Aradaki deger farklari oldukca yuksek. Ben su an apikobal aliyorum ve idrardaki kokudan anlasiliyor ki aldigim B6 vitaminin bir kismini kanalizasyona yolluyorum. Bu durumda ZMA urunundeki bu yuksek orandaki B6'nin esprisi ne olabilir? Dogrudan kullanilmayan reaksiyonlari hizlandiran (katalizor) bir etkisi mi var acaba?

5. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    ben supradyn kullanıyorum

6. aristokrat01

aristokrat01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    whey yanında multi vitamin şart mı?

arkadaşlar ben sadece whey p.kullanıyorum yanlız kullanmamın bir sakıncası var mı yoksa yanında multi vitamin kullanmalımıyım...günde 3 ölcek alıyorum whey p.ni(beslenmem cok iyi değil tavuk pirinç balık hiç meyve yok...)teşekkürler

7. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Suda eriyen bi multivitamin kullanıyorum.

8. MJAM27

MJAM27 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    CALCİUM
    supradyne mi ?

9. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  10. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Ben bu ephynal i e vitamini var diye jelatini toplu igne ile delip yuzumde kullandim. Trastan sonra bebek gibi yapiyor cildi. Yagli ama cok faydali.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:02 ----------

B vitamini gidalarin vucut tarafindan dolasima girmesinde ve hucrelere ulastirilmasinda cok faydali yuksek oranda kullanilmasinin sebebi fazlasinin rahatlikla atilmasi ve vucut sistemine zarar vermemesi. Fazlasinin bir zarari yok ve diger gidalarin absorbe edilmesinde faydasi var.

11. margeaux

margeaux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Multipwer fit active

Arkadaşlar benim gittiğim salonda salonun sahibi bu ürünü tavsiye ediyor herkese. Ben body building yapan birisi değilim sadece spor amaçlı giderim gelirim fakat kondüsyon yükleme çok yapan birisiyim koşu çok yaparım yüksek tempo.Kısaca söyle özetliyim idmanlarım uzun sürelidir doğa sporlarıyla ilgilendiğim için. bende yiyeceklerle yeterli vitamin ve mineral alamadığımı düşünüyorum.
    multipower fit active bu noktada nasıl

12. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yakın bir tanıdığım bana nutrıway natural source b comlex diye bi ürün verdi içinde b vitamini çeşitleri var bunun bana ne gibi faydaları olur ürünü 30 liraya aldım

13. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar
    forumu uzunca araştırmama ragmen hala kafamda net bir marka oluşmadı buradan sizlere sormak istedim günlük ihtiyacı karsılamak için alınabilecek bir ürün önerebilecek varmı her konuda yada mesela sadece zma kullansam işe yarar mı digerlerini günlük ögünlerden elde etsem? vm75 vm2000 en cok lafı gecenler animal pak tartışmasız en iyi sporcu multivitamin ve minarel destegi ama ondan sonra önerilebilecek marka nedir? yada hepsini ayrı ayrı alıp kombine mi daha mantıklı çinko ayrı magnezyum ayrı gibi

14. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    pharmaton u da arastırabılırsın.. oyle tek tek ugrasılmaz

15. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Hardline Vitamin Mineral

Hardline'in Vitamin-Mineral karisimi tabletlerini aldim, ancak icindeki maddelerin degerleri cok garip. Standart multivitamin kompleklerindeki gibi günlük ihtiyacin %100'ünü karsilamiyor. Garip yüzdeler var, mesela 1 tablet günlük ihtiyacin %2500 'ini iceren B12 vitamini (25mcg) iceriyor. Benzer sekilde B1 ve B2 vitaminlerinin günlük ihtiyaci karsilama oranlari %1000-1500. Cok fazla degil mi bu oranlar? Minerallere gelince onlar az miktarlarda. Garip bir bilesim bana göre.

Asagida ayrintili icerik var:

http://******/hardline/images/urunler/supp_vitaminmineral.jpg

Siz ne dersiniz bu konuda? Destek olsun diye almistim, arada sirada kullanmak icin, ancak simdi icmeye cekiniyorum. Haftada en fazla 1 kere aliyorum.

16. D3L1C1OU5

D3L1C1OU5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.Ben multivitamin kullanıyorum.Şu an gnc men's mega men kullanıyorum ama solgar vm 2000 de baya tavsiye edilmiş.İçerik olarak gnc'nin içeriği daha üstün gibi geldi.Size de danışmak istedim sizce hangisi kullanmalıyım?

17. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    ben biotechn one a day kullanıyorum 2 haftadır. herhangi bi sorunla karşılaşmadım. daha uzun süreçte kullananlar varsa bu ürünün eksilerini ve artılarını paylaşırlarsa memnun olurum. malum vitamin hakkında paylaşım nerdeyse yok herkes protein tozunda onda bunda..

18. alii93

alii93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    spor sırasında içtiğim suyun içerisine 1 tablet supraydn efervesan atsam nasıl olur :) bugün aklıma geldi :)

19. brhmcr

brhmcr Guest

SAbah iç daha iyi olur :) Sporda ıceceksen az şekerli olan izotonikler var.

20. msakkoc

msakkoc Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    bnde solgar vm2000 kullanıyorum içeriği cok iyi bnce... ama öyle fark edilir bir etki olusturmadı bnde... söyle birsey var b vitaminin her türlüsünün eksikliği dünyada bir iki mezra dısında kalmamıs durumda böyle abartılı miktarlar alınca bazen bnde rahatsız oluyorum

Sayfayı Paylaş