Mike Tyson nasıl bu kadar hızlı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve pedro tarafından 5 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Biraz daha detay vermen mümkün mü acaba? Boksta şike malumdur ama kariyerindeki bütün maçlar için bunun doğru olması pek mümkün görünmüyor.
    Muhammed Ali ile Tyson boks stilleri açısından çok farklı yapılara sahiptirler. Bir mülakatta Ali Tyson'a iltifat amacıyla maç yapsak beni nakavt ederdin demiştir ama doğrusu böyle bir maç olsaydı sonucu hiç belli olmazdı. Çünkü Muhammed Ali boks dünyasının gelmiş geçmiş en sağlam çenelerinden birine sahiptir.
    George Foreman (Ernie Shavers ile birlikte) devrin en sert yumruklarına sahip boksörlerden biridir. Ali ile maç yaparlarkan George bir ara bütün gücüyle en sert yumruklarından birini Ali'nin vücuduna indirir ve tam işte şimdi Ali'nin canını yaktım derken Ali kulağına şöyle fısıldar:

: Is that all George? ( Hepsi bu mu George) :)
    Uzun lafın kısası Ali-Tyson maçının galibi kim olurdu sorusu cevapsızdır, ama işin içine karakterleri katarsak Ali gibi bir karakter abidesini Tyson gibi bir derbeder ile karşılaştırmak bile hakaret olur.

PeNa ve neverbackdown. bunu beğendi.
  2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Ali-Frazier.jpg
    Muhammed Ali ile 1971'de yaptığı ilk maçı kazanmış ve Muhammed Ali profesyonel boks kariyerinde ki ilk yenilgisini kendisinden almıştır.
    15 round 45 dakika bir boğayı yumruklasan parçalarsın .Joe Frazier (Joseph William 'Joe' Fraizer ) M.Ali den 45 dakika dayak yemiş arada kontralara girmiş ve 15. roundta M.Ali yi yere serip saydırmış maçı sayı ile almıştır.İnanılmaz bir maç.Karakteri politik kişiliği ile sevenleri olduğu kadar sevmeyen kitlesi olan bir boksör Muhammed Ali.

Mike 'İron' Tyson
    Undisputed Truth Mike Tyson Belgeseli (Biyografi -Tek Kişilik Show) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Undisputed Truth Mike Tyson gooogle da aratırsanız online film sitelerinde türkçe dublaj olarak izleyebileceğiniz film siteleri mevcut .
    Çoğu kişinin aklında olan soru acaba ikili ringe çıksaydı sonuç ne olurdu ,gerçeği bilmeye imkanımız yok sadece tahmin yürütebiliyoruz.
    Evet Ali çok sağlamdı dayanıklıydı düşmüyordu fakat Tyson nakavt makinasıydı ve girdiği kombinasyonların yarısında rakipleri kendini yerde buluyordu .
    İkilinin bir çok maçını izlemiş biri olarak ben tahminimi Tyson dan yana kullanıyorum.

Şöyle bir ankette eklenibilir konuya Tyson,Ali,Lewis,Hollyfield,Fraizer,Vladimir Kliçko en iyi zamanlarında ringe çıksalardı kim ayakta kalabilirdi.
    Tyson hayatı boyunca çeşitli yanlışlar yapmış spor ahlakından uzak kaldığı dönemler olmuş vs... Bunları kendide itiraf ediyor zaten.
    İki dünya devi boksörde sonradan İslamiyeti seçmişlerdir.

Konu başlığındaki soruya cevap olarak ;Bir ağır siklet için çok hızlıydı .Cruiser weight (yarı ağır siklet) boksörleri kadar hızlı ayak haraketleri perfect ve rakibi domine eden bir boksördü.
    Tyson hızlıydı çünkü dünyada bir numaraydı ,ringde olduğu dönemde ağır siklette nakavt rekorları kırıyordu(sonuç olarak hakkında konuştuğumuz kişi bir çok otorite tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en iyi olarak adlandırılıyor).Sokaklardan gelmesi yoksulluk içinde büyümesi çocuk yaşta hapse girmesi hırsı hayat mücadelesi genetiği her şeyini borçlu olduğunu söylediği antrenörü Cos d'Amato çalışmaları ve kaderi onu bu noktaya getirmiş.

münzevi bunu beğendi.
  3. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    ben bilmem haberlerde ve internette yazıları okudum ateş olmayan yerden duman çıkmaz muhammed aliyi hiç sevemedim sürekli değişik hareketler rakibi küçümser tavırlar el kol hareketleri sporun ruhuna aykırı mike kadar boksa yakışan bi adam daha yoktur adam sessiz sakin her an patlamaya hazır bomba gibi tamam mike tysonunda çok kötü işlere bulaştıgı hapislere düştüğüde bi gerçek ama ben her zaman mikei daha çok beğenmişimdir

4. mky212

mky212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Tyson ile diğer boksorleri kıyalarken bence Tysonun 19-20 yasındaki hali ile koyaslamalısnız çünkü gerçek tyson 86-ve 88 yıllarında ki tyson dır.

5. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    mike tyson diğer boksörlere göre farklı bir boksördü maç başlar başlamaz daha ilk round da rakibini nakavt etmeye çalışırdı çünkü eğer maç uzarsa mike tyson için işler kötü gitmeye başlardı sinirlenir ve konsantrasyonunu kaybederdi, mesela bir muhammed ali ringde strateji uygular rakibini yorar ringde dans eder rakibinin kondisyonunu bitirir ve öyle nakavt eder mike tyson ise direkt rakibi nakavt etmeye yönelik çalışırdı. mike tyson belki en iyi boksör değil ama bana göre gelmiş geçmiş en iyi dövüşçüdür, daha 15 yaşında veya daha küçükken sokakta kuralsız bir şekilde dövüşürken keşfedilmiştir ilk antrenörü tarafından, sonra boksa başlayıp mike tysonu müsabakalarda test ettiklerinde gerçekten iyi sonuçlar elde ettiler. mike tysonun prime dönemi 19-24 yaş arasındaydı yani mike tysonun ene iyi olduğu dönem bu dönemde insanların dedikleri şekilde onu sadece tanrı devirebilirdi, 20 yaşında gerçek babam dediği ilk antrenörünü kaybettikten sonra yavaş yavaş formdan düşmüştür, yaptığı 1 maçtan sonra 1 ay sonra yeniden maç yapabilen birisiydi yani daha çok yanlış ellere düştü yanlış maçlara çıktı git gide formdan düştü, mike tysonun bunun hakkında ''ben dünyanın en sorumsuz insanıyım. bana küçük yaşlarda milyar dolarlar verdiler ve bununla ne yapacağımı bilmiyordum, ben ghettodan geldim nerede nasıl davranacağımı bilmiyorum'' demiştir. bence mike tyson 20 li yaşlarındaki gibi devam etseydi şuan boks tarihinin en iyi boksörü olarak gösterilirdi ama maalesef skandallar peşini bırakmamıştır

ayrıca mike tysonın boyu 1.78, ağırsiklete göre biraz kısa boyu vardı.
    ne kadar hızlı olduğunu göstermek içinde şu yeter sanırım http://i.hizliresim.com/wj3q6L.gif

6. mky212

mky212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Evet inanılmaz bir yetenek inanılmaz güç patlaması var.Rakip kim olursa olsun farrketmez di onun için.
    Kendisinin de belirttiği gibi holyfield'ın kulağını ısırmasından sonra yenilmesine rağmen poüleritesi artmış ve inanılmaz bir prim yapmıştır.
    Özellikle ondaki boyun kasını hiç kimsede görmedim, öyle bir boyun kasına sahip olmak isterdim doğrusu.

7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Mike Tyson- tartışmasız gerçek videosu var Rambo16 onu bi izlemeni tavsiye ederim. Stand up tarzında hafifçe, kendi hayatını anlatıyor keyifli baya.

8. George foreman

George foreman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    george foremean vs mike kim alır

9. amatörboksör

amatörboksör Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: