Mide Hastası | Yardımınızı Bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yakinceyhun tarafından 19 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yakinceyhun

yakinceyhun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Değerli arkadaşlar,
    Benim ciddi mide sorunlarım olduğundan dolayı çok fazla gıda tüketimi yapamıyorum. Sizlere bir sorum olacak. Çift bölge yerine tek bölge çalışırsam, bu ihtiyacım olan protein karb. miktarını etkiler mi? 81 kg 190 boyundayım. 3-4 yıldır aralıksız bu sporu yapıyorum. Son dönemlerde rahatsızlığımdan dolayı ara vermek zorunda kaldım. Demek istediğim şu ki çift bölge çalışarak kg*1,5-2 gr yerine tek bölge çalışarak kg*1 gr çalışmamın etkisi olur mu? Bu konu hakkında bilgim yok. Sadece kulaktan dolma bilgiler bunlar. O yüzden siz bilgi sahibi abilerimin kardeşlerimin yardımına muhtaçım. Ayrıca kas kütlesi kazanabilmem için min. ne kadar kg*gr protein ve karb. almam gerekir? Şimdiden vakit ayırarak cevaplayan herkese çok çok teşekkür ederim.

2. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Mide rahatsızlığın nedir?

3. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    protein i azaltmanız mide rahatsızlığınıza pek etkisi olmayacaktır; eğer sormak istediğiniz buysa. Kanımca kas kazanmak için 150 170 gr arası protein alınmalı. 170 i aşmamalı. Diğerlerini bilmiyorum ama yağ da mutlaka olmalı; fazla kısılmamalı.

Sayfayı Paylaş