mide bulantisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Alihsan tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Alihsan

Alihsan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Agir ve zorlayici bir antremandan sonra soyunma odasinda her an kusabilicek gibi bir his olusuyor ve asiri halsiz hissediyorum sanki hastaymis gibi bugun eve zor yuruyebildim oderece bu sizlerdede oluyormu asiri zorladiginiz zamanlar
    Alakasi olurmu bilmiyorum ama sigarada iciyorum malesef

2. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam kaç kilosun ne kadardır bu sporu yapıyprsun ve örneğin benchte kaç giriyorsun ?

3. Alihsan

Alihsan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Usta 5 aydır yapıyodum 1 ay ara verdim şimdi tekrar başladım 68 kiloyum benchte 20 25 kilo basıyorum

4. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Bildiğin bi rahatsızlığın falan varmıydı doktora gittin mi ?

5. Ruby07

Ruby07 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ogrenci
    O bulantilar bazen bende de oluyor tam olarak sebebini bilmesem de spor oncesi yedigim ogunun yetmedigini dusunuyorum mesela yulaf yiyip spora gitmek gibi. Cok su icmek de bulandirir ama cok uzun surmez sizde halsizlik diyorsunuz bi doktora gorunmeniz iyi olur

6. Alihsan

Alihsan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yok doktora gittim zaten başlamadan önce.1 ay bıraktıktan sonra bir anda ağır çalışınca oldu heralde sağolun cevaplarınız için

7. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Çok ağır kilolar adamı kusturabilir ama 25 kg benchte ağırlık, 68 kilo birisi için çokda ağır sayılmaz bence kusturmaz en azından :)

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Antreman dan önce almis oldugunuz ögün zamanini geriye alin yani antremandan 2 Saat önce yemek yiyorsaniz 3 Saat önce yiyin yada antremandan 1 Saat önce yiyorsaniz iki Saat önce yiyin,bulantinizin sebebi büyük ihtimal,antreman esnasinda sindirimin helen devam ediyor olmasi.

9. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Mide bulantısı yaşadığınız zaman yere yatıp ayaklarınızı yukarıda kalacak şekilde ayarlayın.Herhangi bir sehpayı kullanbilirsiniz bunu yapmak için.Burdaki amaç yerçekimi sayesinde beyine kan gitmesini hızlandırmak.5-10 saniyede mide bulantısı geçmiyorsa sorun olabilir.İhmal etmeyin
    İyi forumlar...

10. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    bende çoğu antrenmanında kusan birisiydim.. ara ara hala oluyor.. bende 68 kiloyum.. ama ben gerçekten zorluyorum kendimi antrenmanda.. full body çalışıyorum ve her bölgede adeta tükenme seviyesine geliyorum.. nefes alış verişlere dikkat etmek lazım.. miğdeyi fazla şişirmemek lazım.. Bekçi arkadaşımızında belirttiği gibi yemeği biraz daha erken vakte alarak denemeni bende tavsiye ederim.. özellikle antrenmandan önce yediklerimizi içtiklerimizi abartmamak gerekiyor.. ayrıca yemekten hemen önce veya hemen sonra ve yemek esnasında su içmek fazla sıvı tüketmek seni şişirir.. yarım saat önce ve sonra su içeceksen iç ama tabi yine abartmadan iç.. 68kilo olduğuna göre çokta büyük miğden yoktur muhtemelen.. o yüzden yediklerinin şişkinlik yapıyor olma ihtimali yüksek.. ve hepsinden öte psikolojik nedenleri de olabiliyor.. miğden bulandığı zaman kafanı dağıtacak bişiler yapmalısın yada başka birşeye odaklanmalısın.. miğde bulantını bir şekilde kafadan atmaya çalış.. ben gün boyu normalken servisten inip spor salonuna yürürken başlardı bazen miğde bulantısı.. herzaman yemekle alakası olmayabiliyor ama antrenmandan önce miğdeyi şişirme ve motivasyonunu daha iyi sağlamaya bak.. bi süre sonra yenebilirsin bu durumu..

11. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Antrenmana tok gitme yani miden dolu olmasın . İkincisi özellikle bu durumu yaşadığın bir bölgen hareket vs. var ise belirtmen daha faydalı olur. Rahatsız oluyorsan bu durumdan ve genel olarak sağlıklıysan antrenman şiddetini azaltmanda fayda var unutmamak lazım ki bu işi sağlık için yapıyoruz.

12. Alihsan

Alihsan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Genelde yemek yedikten yarim saat sonra felan gidiyorum hatami farkettim sagolun 25 kilo dedigimde barla beraber 40 kilo yani ogun bacak calismistim bayada zorlamistim

13. wgenzo

wgenzo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Niye oldugunu bilmiyorum ama sporu biraktiracak seviyede onemli bi sorun sebebini ve cozumunu bilenler soylesin. Bende yasiyorum sert bi idman cikariyorum ardindan kusuyorum yada o seviyeye kdr gelip 4 5 gun yemek yiyemiyorum nerdeyse abartisiz istah kaybi oluyor

14. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    kusmak bana hiç engel olmadı ama iştah kaybı yaşamadım açıkcası.. bir doktora görünmende fayda olduğunu düşünüyorum. Nefes darlığı.. kalp rahatsızlığı yada farklı bir sıkıntı olabilir.. eğer yediğin içtiğin herhangi birşeyden olduğunu düşünmüyorsan, antrenmandan 2-3 saat önce yediğin halde yinede oluyorsa ve nefes alış verişlerine dikkat ettiğin halde sürekli olarak kusuyorsan bir muayene olma vaktin gelmiş gibi görünüyor. kusmanın bir çok nedeni olabilir ama sonrasında 4-5 gün yemek yiyememek garip açıkcası..

Sayfayı Paylaş