Mide Bel Karın gibi yerlerdeki yağlar

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Darksafir2 tarafından 31 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Tags:
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Selamun aleyküm abilerim ablalarım sorunum belli mide bel ve karındaki yağların erimesi için yani bir nebze bakın şunu biliyorum bölgesel yağ yakımı yok ama o bölgelerde kan akışı sağlarsak aktif çalıştırırsak bi nebze gider diye biliyorum bu arada göğüs yanlarından gitti ilk yağlarım orası dümdüz oldu beslenmem sıkı ama karın mide tarafları alt göğüs orta göğüs bel bu yerlerde çok yağ birikimi var hangi hareketleri uygulamamı önerirsiniz böyle çalıştıktan sonra ağrılarım olsun böyle çalıştıgını hissedeceğim hareketler önerirmisiniz ?

2. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    cable crossver peck deck decline press buttfefly hareketleri

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kardeş bu dediğin tam olarak bölgesel oluyor :) kabul etmek istemesende... Tüm vücut çalışman senin faydana olur.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum bölgesel yok ama şunu diyoprum mesela normal günde 2 bölge diğer gün kardiyo yapıyorum ama mesela kardiyoda full bacak çalışıyor ama karın felan mide bel çalışamıyorum bunun için hareketler istedim sizden böyel kan akışını sağlayacak.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ekim 2017 ---
    bunlar göğüs değilmi ayrıca bunları göğüs günümde yapıyor göğüs günüm bench press incline bp cable crossower fly bide buttferfly

5. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Göğüs deedinya

6. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    He aynen göğüs antremanımda bunları yapıyorum bide bel karın mide gibi yerlerde hangi harektelre uygulamalıyım amaç biraz inceltmek

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kardeş öncelilke ne istediğini kendin anlaman lazım. Bölge ismi sayıp amaç incelmek diyorsun ama bölgesel değil diyorsun.

Sıkılaşmak istiyorum dersen o da sarkma sonrası olabilir ki sende henüz öyle bir durum yok.

İncelmek hareket/antreman ile değil beslenme ile olur. Eğer beslenmen iyiyse zaten zamanla incelirsin o bölgeleri hiç bir şekilde "çalıştırmasan" bile. Bak demişsin ki üst yanlar dümdüz oldu. Demek ki genetiğin o şekilde çalışıyor. Sabırlı ve sürekli bir şekilde devam edecen programına.

8. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Yani mesela göğüs yapıyoruz ama mesela bel yapamıyorum anlatabildimmi onu kastediyorum ayrıca karından belden yağlar gitsin demedim sadece kan akışı olsun dedim hiç bel çalışmıyorum hangi hareketler yapmalıyım sonucta o bölgede bişeyler olması için birazda çalışmak iyi olmazmı ?

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdi doğru şekilde sordun işte. Eğer yaptığın hareketler arasında squat, bench press, overhead press, barbell row, deadlift varsa o bölge zaten aktif çalışıyor demektir, eğer çalışmıyor dersen formlarda sıkıntı vardır yada çok hafif giriyorsun. Bu hareketler yoksa şiddetle plank tavsiye ederim. 3 set yapabildiğin maksimum süre şeklinde. Core olarak tabir edilen karın bel bölgesini en iyi çalıştıran harekettir kendisi. Günlük düzenli olarak yapabilirsin. Bunun dışında normal antrenmanında hareketleri yaparken nefesi diyaframa doldurup sıkarak gene o bölgeyi aktifleştirebilirsin

10. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    orta ağırlık 4x20 veya 3x20 yapıyorum ağır yaptıgımda oluyor o zaman 15 yapıyorum. bu arada squat yapmıyorum bp yapıyorum üstte birisi demiş cablo dumbell fly bp incline bp butterfly bunları göğüste yapıyorum zaten bu arada ilk vücudumda yağlar göğüs ve kol arasındaki küçük kısımdan gitti orası dümdüz yani acaba göğüslerde gidermi abinin dediğine göre göğüsün çıkıyor dedi bilemedim ama :D bu arada plank nasıl birde bu sağa sola dönme var beli döndürüyosun ondan yapayımmı acaba bel için sanırsam bide mekik yapıyorum her antreman sonunda 5x50 şeklinde ellerimi omuzuma koyarak olabildiğince hızlı olarak bu şekilde
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ekim 2017 ---
    Dostumm birde antreman sonrası öğünüm 9 9,30 gibi oluyor ama tavuk göğsü ile salatalık veya sebze yiyorum karbonhidrat 0 sorun olurmu ant sonrası yemesemde olmaz yani _

11. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
  12. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Bu tip başlıklara cevap vermeyerek turemesini engelleyiniz lütfen.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link :

Arama Kelimeleri :

Yukarıdaki arama kelimelerini ya da aklınızdaki konuyu arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş