mevsres - Deadlift Form

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve mevsres tarafından 12 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Deadlift formum ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

2 Tane video var, bir arkadan, diğeri de yandan çekilmiştir.

lordsoth bunu beğendi.
  2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kilitlerken kalçanı ileri tam ittirmiyorsun , lumbar lordosis durumu var yani. aşağıya bıraktığım ekteki 2. durum yani. çok problem edilecek bir şey değil , genel olarak gayet iyi formun. plakalar da çok hafif kısa bu arada altına birer tane o yere konan malzemeden koyarsan yüksekliği tam olimpik standartta oluyor haberin olsun. bizim fitness salonundaki plakalar da bunlar.

Ekli Dosyalar:

SiR_Arawn ve mevsres bunu beğendi.
  3. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Teşekkürler cevap için, ben uzun süre alt vücut için sırf Leg Press yaptığım için kalçam biraz güçsüz kaldı, o yüzden mesela bir Butt Wink sorunu da var, Deadlift sayesinde güçlendireceğim inşallah.

Yarın belki Squat videosu da çekip atarım onun da formunu gösteririm. :)

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yolla bakalım değerlendiririz. bu arada videodaki ayakkabın halter ayakkabısı mı ? topuğu var gibi , deadlift'te düz ve batmayan bi ayakkabı alırsan çok daha verimli olur. ben 20 liraya defacto'dan almıştım deadlift için , sıfır topuğu var tabanı da sert. :D

5. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Yok çakma ucuz bir ayakkabı salonda çalışmak için pazardan aldım, satın aldığım halter ayakkabısını Bench Press ve Squat yaptığımda giyiyorum, onun dışında bu ayakkabıyı giyiyorum daha rahat, yarın Squat'ı halter ayakkabısı ile çekeceğim. :)

Deadlift için Converse ayakkabı öneriyorlar da giymek cesaret ister. :D

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    converse uygun deadlift'te evet , tabanı düz ve topuğu yok. squat'ta verim aldın mı halter ayakkabısından ?

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sanırım @Pink Zeppelin 'in bahsettiği beldeki kavis göğüsü dışarıya çıkarmaya çalıştığın için oluyor.böyle bir şeyi yapmayı çalışmana gerek yok,böyle cue'ya gerek yok yani.başlarken zaten kanatlarını iyi kullanıyorsun,omuzlarının pozisyonu iyi.ekstra göğüsü ileride/yukarıda tutmaya çalışınca böyle bir şey olması normal.kilitlerken göğüsü düşünmeyeceğiz yani,düşünce şeklimiz kalçayı ileri doğru yol aldırmak,kilidin en üst kısmında kalçayı sıkıp quadları flex hale getirmek.onun dışında ilk etapta bir problem gözükmüyor.daha zorlayıcı rakamlar çekmeye başladığında ise bardaki boşluğu çekerken(pulling the slack)vücut ağırlığını bir miktar arkaya doğru atıp kalçanı gereken seviyeye kadar indirmenin ekstra yardımı olacaktır,her ne kadar stiff barda çeksen de.

mevsres bunu beğendi.
  8. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Evet kesinlikle aldım, tabanının sert ve yüksek olması çok avantajlı, dizlerin içe gömülme sorunu, topukların kalkması sorunu ve derine inememe sorunu önemli ölçüde azaldı, önceden mesela aşırı derine inemiyordum, eğer inseydim arkaya doğru düşerdim, bu ayakkabı ile inebiliyorum.

Teşekkürler görüşün için, göğsümü öne çıkarmamın sebebi sırtımı aktif etmeye çalışmak, bunu yaparken de bazen kalçayı kasmayı unutuyorum, bu çektiğim videoda da yine unutmuştum, ilk baştaki videoda kasıyorum sanırım, mesela başka bir gün çektiğim videodan yine bir fotoğraf, burada mesela kalçamı kasmıştım diye hatırlıyorum.

sizz.jpg

zeo64 bunu beğendi.
  9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    anladım,kas gelişimi açısından düşünüyorsan mantığın belki doğru olabilir.fakat odak noktası güç amaçlı deadlifti doğru formuyla yapmaksa(ki deadlift bu nedenle yapılması gereken bir egzersizdir zannımca) en doğru yöntem diyemeyiz.bana kalırsa kas gelişimi açısından da yapılmasına gerek yok,doğru yapıldığında alman gerekeni alırsın deadliftten.vücut deadlift esnasında ne kadar stabil olursa pozisyon değişmezse o kadar iyi olacaktır.bu şekilde kalçadan çalıp alt sırtı sağlıksız bir duruma sokmuş oluyorsun.

mevsres bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş