mevsres - 95 KG 7x Bench Press

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve mevsres tarafından 24 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Vücut ağırlığım şu an 76 KG'dan biraz fazla. Formum iyi değil evet, çünkü Arch yapmak, omuzları arkaya atmak gibi şeyleri daha yeni yeni kavramaya çalışıyorum, bir alttaki videoda da Arch yapmayı nasıl öğrenmeye çalıştığımı görebilirsiniz, bir alttaki videoda da Dumbell Press yapıyorum, Dumbell Press formumu iyi ki de videoya kaydettim, ben göğüsümün ucuna indirdiğimi sanıyordum meğer indirmiyor muşum.

95 Kg ile geçen hafta 7'ci tekrarı baya kendimi bitirerek çıkarmıştım, üstelik yarım sayılabilecek bir tekrardı, bu sefer çok iyi çıktı, RPE 9.5 diyebilirim.

En son 89 KG olduğum şişman dönemlerimde 95 KG ile 6 tekrar yapabilmiştim, şu an 76 KG'da daha fazla çıkarıyorum, bu da çok mutluluk verici bir şey benim için.

Benim Bench Press'de uzun süredir 100 KG ile çalışmak gibi bir hayalim vardı, kilolu olduğum dönemlerden beri o hedef vardı, tam 100 KG yapacaktım aşırı yağlandığım için definasyona girmek zorunda kaldım, şimdi ulaşacağım inşallah o hedefe, aslında şu anda da yaparım ama en azından 5-6 tekrar çıkarabilmek istiyorum.

Jacc0, crossfit, Doğukan1226 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ikinci videodakinde fena değil tekniğin , archlı olan tekniğinle ittirirken hafif bir eğimle kafa hizana doğru yaklaştırırsan daha rahat edersin muhtemelen , tabi barı koyduğun yerin biraz daha yüksek olması lazım rahat edebilmen için çünkü alçaktan aldığından dirseklerin kilitli değil başlarken. ilk videodaki barı aldıktan sonra yaptığın hareketten bahsetmiştik önceki konunda , biraz tehlikeli bir hareket. o alışkanlıktan kurtulabilirsen iyi olur.

mevsres bunu beğendi.
  3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Sadece ilk video için kısaca şahsi fikrimi yazıcam, barı alırken ve bari aldıktan hemen sonra yük tamamen omzunda gibi gözüküyor, sonra göğüse almaya başlıyorsun. İlk tutuşu hazırlarken görünce, dedim hah güzel olacak, ama sonra çıldırdın, barı biraz kontrolsüz alıyorsun. Valla benim içim acıdı dikkat et :D

Ben bu videodan çok faydalanmıştım. Tavsiye ederim. Belki senin de işini görür.

mevsres bunu beğendi.
  4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    İşte şu an benim amacım ikinci videodaki teknik ile o kiloları kaldırmak, ikinci videodaki tekniği ağır kiloda yapamıyorum şu an sanırım alıştırma yapmam gerek, ağır girdiğimde belimde ağrı oluşuyor.

Evet haklısın ama başka türlü alma imkanım yok ki o mesafeden barı. :) Yardım edecek insan da yok, mecbur barı omuzdan güç alarak alıyorum. İşte diğer türlü de ikinci videodaki gibi yapmam gerek ama dediğim gibi ağır kilo ile o tekniği kullanamıyorum alıştırma yapmalıyım, şu an çok ciddi bir şekilde Arch tekniği üzerine çalışıyorum.

5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    barı o şekilde almasan 9.tekrar çıkardı bence devamını bekliyorum:)

mevsres bunu beğendi.
  6. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    İnşallah tekniği oturtacağım en yakın zamanda.

Evet şimdiye dek hep böyle çalıştım gücüm çok iyi arttı, omuzda değil sakatlık incinme bile yaşamadım, ama bu hiç sakatlanmayacağım anlamına gelmiyor, o yüzden önlem alacağım, şu an kaldırdığım kiloları Arch tekniği ile kaldırabilmek şu an en büyük hedefim.

berkay7743 bunu beğendi.
  7. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    rack'in yükseltisi çok büyük sıkıntı senin için. zaten o barı aldıktan sonra omuzları geri çekme hareketini yapma sebebin de o. başka alternatif var mı ? ben bench sehpası yerine ayarlanabilir rack'te yapıyorum fitness salonundaki , kendi kol uzunluğuna-tercihine göre yükseltisini seçebiliyorsun.

berkay7743 bunu beğendi.
  8. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Malesef takıldığım salon baya dandik, bütün aletler makine, Bench sehpasında da ağırlığı koyabildiğim 2 yükselti var başka yok, alttaki yükseltiye koyarak yaptığım zaman barı alamıyorum yerinden kollarıma kısa geliyor, keza o şekilde aldığımda neredeyse 1 tekrar gücümü barı yerinden almak için harcamış oluyorum, üstten almak istediğimde ise videoda görüldüğü gibi omuzlarımı öne atmam gerekiyor.

Bu salonda takıldığım sürece sanırım tek çare her girdiğim sette mutlaka barı yerinden almam için salondaki bir arkadaşı bana yardım etmesi için çağırmam gerekecek, salona da sabah gidiyorum benden başka kimse yok. :D

9. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Sp
    Spotter ayarlarsan çok yardımcı olur gerçekten

10. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Sende bu azim olduktan sonra gerisi tıraş. yeter ki sabır eyle yaparsın.powerlifter gibi arch yaparak barı tutarak pozisyon alıp sıkı bir şekilde sehpahaya yerleşirsen barı alman daha kolay olabilir.

Zaten şuan normal geniş bench press'e yakın bir teknikle kaldırışı yapıyorsun, şu powerlifter teknikleriyle 100 kiloyu rahat 5 üstüne çıkarırsın diye tahmin ediyorum.

scott mendelson'ın videoları aklıma geldi, rich piana kekosunun olduğu videoyu da attım. videolarda scott teknik gösterdiği kişilere ciddi arch yaptırtıyor.

mevsres bunu beğendi.
  11. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bir sonraki antremanda Arch yaparak kaldırabildiğim en yüksek kiloyu deneyeceğim bakalım ne olacak, en son Arch ile 80 Kg girmiştim, belime ağrı saplanmıştı 3 gün geçmedi.

berkay7743 bunu beğendi.
  12. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Guzel bir video evet. Bench presse yeni basladigim zamanlar bilegim kaslarimdan once fail oldugu icin internette bayagi bir bench press videosu izlemistim cesitli cenahlardan.

Suna kanaat getirdim. Bench press ogrenmek istiyorsan powerlifterlarin videosunu izleyeceksin. Bu insanlar cok agir agirliklarla calistiklari icin hareketi en ince detaylarina kadar biliyorlar.

Bileklerin sarilmasi hakkinda soyledigi cok dogru. Bazilari sadece bilegi sariyor halbuki sarmaya elden baslamak lazimki daha solid bir kopru kurulmus olsun.

Diger bir mesele de dedigi gibi latslarin kullanimi bench presste cok onemli.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ujohnz bunu beğendi.
  13. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Powerlifterlar tekniğe, forma vs önem verirler, mesela kaç tane Powerlifter gördünüz bodoslama antreman yapan? en amatörleri bile yapmazlar, Bodybuilder'lar ise sadece çalışırlar, bodoslama antreman yaparlar. (Çoğunluktan bahsediyorum tabi)

O yüzden Bodybuilder tayfa Powerlifter tayfanın yanında biraz cahil kalıyor açıkçası, ben de Bodybuilding yapan biri olarak söylüyorum bunu.

Tabi bunun en büyük sebebi de Powerlifting'in Bodybuilding kadar popüler bir spor olmaması, özellikle Türkiye'de bir kişinin Powerlifting yapması için internette derin bir araştırma yapmış olması lazım ve böyle bir sporun olduğunu keşfetmiş olması lazım. Fakat Bodybuilding Powerlifting'den daha popüler olduğu için herkes biliyor ve önüne gelen yapıyor bu sporu.

Powerlifter'ların Bodybuilder'lardan daha bilgili olmasının, forma falan daha önem vermesinin basitçe sebebi budur. :)

berkay7743 bunu beğendi.
  14. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    mevsres bench hakkında sana bir dipnot paylaşayım biliyorsundur zaten benimki hatırlatma benchte kilo arttıkça platolar sıklaşıyor özellikle 180 üstünde her 2.5 kg de bir platoya takılıyorsunuz 200 üstüde öyle yaşar abiden bildiğim kadarıyla:) aklında bulunsun partnersiz rekor girme :) kilo yükseldikçe hangi doping türü alınırsa alınsın plato süreleri uzuyor

mevsres bunu beğendi.
  15. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Teşekkürler bilgi için.

Salondaki arkadaşlardan yardım istediğimde maalesef genellikle setimi mahfediyorlar, daha ilk tekrardan yardım etmeye başlayıp ağırlığın neredeyse yarısını üstleniyorlar. :D

Malesef bir çoğu nasıl yardım edilmesi gerektiğini bilmiyorlar.

berkay7743 bunu beğendi.
  16. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Mevsres bence artik sende antreman gunlugune basla. Baksana deneme icin cektigin videolae.bile 2inci sayfaya ulasti. Antreman gunlugu yapsan 1inciligi zorlarsin

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mali67 ve mevsres bunu beğendi.
  17. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Başarılar ve tebrikler.

mevsres bunu beğendi.
  18. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    İlerde inşallah olabilir belki, hareketlerin formunu vs tam olarak oturttuktan sonra günlük açmak isterim eğer açacaksam. :)

Teşekkür ederim.

Son düzenleme: 30 Eylül 2016
  19. viliver

viliver Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Açıdan mı anlamadım rack sehpaya çok uzak gibi görünüyor. Kafa dışarı taşmış ama hala bar göz hizanda değil. Güç de harcıyorsun gereksiz.
    Bel ağrısı son tekrarlarda kendimi zorladığımda bende de oluyor, o yüzden zorlayacağım zaman kemer kullanıyorum. Sonrasında kemersiz deniyorum.

afka9 bunu beğendi.
  20. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bildiğim kadarıyla ve videolardan falan gördüğüm kadarıyla bütün Bench press aletlerinde bu böyledir, kafanı sehpadan taşırsan bile barı aldığın kısım yine omuz hizasının dışında kalıyor malesef.

Bazı Bench press aletleri var ağırlığı aldığın kısmı hareket ediyor, ağırlığı kendine doğru yaklaştırıp alıyorsun o sonra tekrar geri gidiyor. :D

Sayfayı Paylaş