Metabolizmam Aşırı Hızlı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve enes002 tarafından 17 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. enes002

enes002 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar, 1995 doğumluyum 1,88 boy ve 64 kiloyum. 2008 yılından bu yana basketbol ile ilgileniyorum, geçen sene mayıs ayının başından haziran ayı ortalarına kadar evde 5 kiloluk ağırlıklarla düzenli bir şekilde çalışmıştım. yaz tatili programları ve okul araya girince geçen haftaya kadar vakit bulamıyordum , şimdi tekrar başladım.. Sorunuma gelecek olursak, kendimi hatırladığımdan beri hep zayıfım, 2 hafta önce doktora gittim tiroit bezi var mı diye baktı yokmuş. bundan 2 yıl öncede başka bir doktora gitmiştim metabolizmamın aşırı derece hızlı olduğu söylemişti, yaşım ilerledikçe geçermiş falan ama bu durum beni çok rahatsız ediyor, Sabah kahvaltısında her gün 5 kaşık bal 2 yumurta yarım ekmek bir bardak yarım yağlı süt salata domates vsvs peynir yiyorum. öğle yemeğinde okulda olduğum için 2 yarım döner ekmek ve meyve suyu alıyorum, akşam yemeğinde tabaklar dolusu yememe rağmen yediklerimi yakıyorum, günlük kalori ihtiyacımdan fazlasını aldığımı farkındayım buna rağmen kilo alamıyorum. İnternette metabolizma hızını düşürme adı altında arama yaptığımda bir sonuca ulaşamadım. Belki buradaki abilerim varsa kardeşlerim bana yardımcı olabilirler diye umdum. Kısacası Metabolizma hızımı düşürmeyi ve sağlıklı kilo almayı çok istiyorum.

vakit ayırıp cevaplayan, okuyan herkese teşekkür ederim, iyi vakitler.

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    metabolızmanız hızlı değil sadece duzensız beslenme sebebıyle yeterlı kcal alamıyorsunuz

mesela doner yemek yada bu tarz abur cuburlar kılo alamayan kısılerde bunu zorlastıryor

yanı ıhtıyacın olan sey aslında metabolızmanı yavaslatmak degıl asla

kı metabolızman hızlı da degıl

sadece beslenmen duzensız

bunuda duzenleyerek yapabılırsın

benım eskı mesjlarıma bakarsan kılo almak amaclı bır program yazdım ben 6 öğünlük onu uygularsan kılo alman cok kolay olur

3. enes002

enes002 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    demek istediginizi anladim, // ama şu eski mesaj olayi 2356 mesaj arasinda rahatlikla bulabilecegimi pek sanmiyorum :) eger bir konu basligi ismi verebilirseniz tavsiyelerinizi uygulamaya baslamaya baslayabilirim simdiden tesekkurler

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    themertyildiz ve Azi bunu beğendi.
  5. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Diyelimki metabolizman hızlı hakketten ne yesen yakıyo vücudun.Daha ne istiyosunki millet metabolizma hızını yükseltmek için neredeyse falcıya büyücüye gidicek .Ama Danny de söylemiş düzensiz ve sağlıksız beslenmenden kilo alamiyosundur sen.

eludem bunu beğendi.
  6. enes002

enes002 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    abi verdiğin programı 1 hafta uyguladım, ne yazıktır ki bir faydasını göremedim elde var 0 / bunun üzerine geçen hafta diyetisyene gittim bana günlük program verdi, senin verdiğin programdan daha düşük besinler olduğunu görünce ve benim yediklerimin altında besinler olduğunu görünce onu uygulamadım, doktor dedi metabolizman hızlı olduğu için alamıyor olabilirsin, eğer böyleyse üzgünüm benim yapabileceğim birşey yok dedi, bende ilaç takviyesi hap takviyesi yazarmısınız dedim ( vitamin hapları vermeyin dedim çok kullandım) doktor hanımda ilaç verme yetkisine sahip değildir diyetisyenler dedi ortada kalakaldım...

gittiğim diyetisyen demişti ki; gerçekten zayıfsın ve senin durumun kilo vermekten daha zor, kimi insanlar için kilo almak kilo vermekten daha zormuş. bende o sınıfa giriyormuşum..

Şimdi son çare olarak size forumda bulunan Kilo Aldırıcılar bölümünde ilaçların, besin takviyelerinin yada adı herneyse orada bulunan ürünlerden destek alsam faydası olur mu ?

7. enes002

enes002 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hala bir cevap bekliyorum,
    "Şimdi son çare olarak size forumda bulunan Kilo Aldırıcılar bölümünde ilaçların, besin takviyelerinin yada adı herneyse orada bulunan ürünlerden destek alsam faydası olur mu ?"

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    tam uyguladin ve kilo almadiysan bnce uzman bir dktora grun tekrar . bagirsakta kurt falan olmasin

hasanateş bunu beğendi.
  9. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Kan tahlili yapildimi? Tiroid vs bakildimi? Once bunlari netlestirinki saglikli bir rota izleyebilesiniz.

Danny Boy bunu beğendi.
  10. Murat Cenk

Murat Cenk Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    metebolizmanın hızlı olduğunu düşünüyorsan doktora gorun arkadasların dediği gibi hipertroidi olabilir.
    Yemeklerini Öğünlerinde ve zamanında yemeye çalış

hasanateş bunu beğendi.
  11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    1995 doğumlu ?!...

bu yaşlar genelde kritik yaşlar ,kilo alma ve almama konsunda vücutta fırtınaların gezdiği yaşlar...))

**bağırsak parazit testi yaptırıver...

**beslenmeni kan grubuna göre düzenle...

**ağırlık çalış..

**b-kompleks vitamni kullan ...

kilo alırsın merak etme...)

not: ama , sonra da 3 sene sonra " kilo vermem lazım " durumuna gelme...))

Danny Boy bunu beğendi.
  12. enes002

enes002 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    gittiğim doktor diyetisyendi bu programı uygula eğer kilo alamıyorsan metabolizman çok hızlıdır, bunada benim yapabileceğim birşey yok 25 30 yaşlarında yavaşlayacaktır dedi.

evet ilk dahiliye'ye gittim kan tahlilim yapıldı, doktor tiroid varmı diye boğazıma.. gırtlağıma dokundu, ama hiç birşey çıkmadı değerlerimde oldukça güzelmiş

artık düşünmekten çıktı, doktorun dediğine göre bu programı uygulayıp şişmanlayamıyorsan metabolizman hızlıdır dedi, uyguladım ve sonuç alamadım
    3 kiloluk dambıllarla çalışmaya başlamıştım geçen sene, ama yazın programın olduğu için devam edememiştim, bir ay önce tekrar başladım, sabah akşam düzenli şınav çekiyorum, forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda dambıl hareketleri uyguluyorum,

hasanateş bunu beğendi.
  13. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    bi salona kaydol ciddi bi şekilde çalış.doktorun verdiği proğramı uygula.madem kilo alamıyorsun yeterli bi şekilde araştırma yap sonra kilo aldırıcı al.1 ay uygula.hiçbir faydası olmazsa.bizim arkadaşta kurt vardı çok zayıftı doktara gitti o kurdu aldılar şimdi kilo alıyor

14. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    sağlık sorunu yoksa temiz karbonhidrat kaynağına abanacaksın bu kadar basit. yada gainer al spor yapıyorsan gerçi ona da para verilmez ya.

Sayfayı Paylaş