Metabolizmamı çözebilmiş değilim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve elite35 tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Temiz bulk yapmaya karar vermiştim, kilomu korumam için almam gereken kalori miktarı 2500 çıktı.
    Ben 3100 kalori ile başladım. Vücudum ne yağlandı ne de hacim kazandı. 3400 e çıktım yine aynı sonuç.
    Geçen hafta 3600 yaptım aksine hacim kaybettim. Antrenmanlarım çok yoğun ve şiddetli. 1 saat 15 dk'yı geçmez.
    Şu an sınırları aştım ve 3850 kaloriye çıktım.
    Hayır anlamış değilim internette hesapladığımız kaloriler bu kadar uçuk farklar verir mi ?
    Ve clean bulk döneminde cidden 3800 kalori üzerine çıkan var mı merak ediyorum ? Bu rakam bana çok yüksek geliyor...
    Boy 177 kilo 78. Yağ oranı tahmini %10.
    Uygulamış olduğum beslenme: Ortalama 320 gr karb. 290 gr protein. 120 gr yağ.
    Asıl sorum hacim alamıyorsak yeteri kadar beslenmiyoruz demek mi oluyor ?

2. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Gereken kalori ve yag miktarini nasil hesapliyorsun ?

3. Hasan SUNEAR

Hasan SUNEAR Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküdar
    Aynı durum bende de var yaklaşık 2,5 aydır aynı kilodaydım ve son iki haftada kalori arttırmama rağmen 2 kilo kaybettim benimde boy 186 kilo 79 gainer yulaf vs. ne varsa dayanıyorum ama işe yaramıyor sanırım plato dedikleri durumla karşı karşıyayız ben bir hafta kadar ara verip idman programımı tekrar düzenleyip başlama kararı aldım.İdmanlarım yaklaşık 1 saat 15 dk sürüyor yani seninle hemen hemen aynı eğer bir gelişim kaydedersem önümüzdeki günlerde bilgi veririm ve senden ricam eğer bir çözüm bulursan lütfen bana da haber ver :D
    Sakatlıksız ve sağlıklı çalışmalar...

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Onu kendi vücuduna göre ayarlıyorsun tabi vücudunu tanıman lazım ve bu çok uzun zaman alır.

Kilomdan ve gelişimimden şikayetçi olmadım bu zamana kadar fakat, verdiğim uğraşa göre az geliştiğimi farkettim ve kaloriyi arttırma yoluna gitmeye başladım. Her hafta biraz daha arttırıyorum.
    Bakalım eğer tek problem beslenmeyse 1 aya kadar sonuçları yazar sizi bilgilendiririm.

5. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    @elite35, kilo alamama durumunuzun baska nedenleri olabilecegini dusundunuz mu? Mesela asiri fiziksel aktivite den baslayip 10-15 adet farkli neden sayilabilir, bunlardan bazilarinin olma ihtimalleri varsa hayatinizda uzerlerinde durmak fayda saglayabilir...

Sic Semper Tyrannis

6. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    kilomu korumam için almam gereken kalori miktarı 2500 çıktı. diyince biryerden elde ettin sandım

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    İnternette günlük kalori ihtiyacı hesaplama sitelerinden bulabilirsin.

Haftada 4 gün spor haricinde çok aktif bi yaşam sürmüyorum, hormonal sistemlerle ilgisi olabilir gidip bi hormon testi yaptırmadım aslında fakat bunlarla da ilgisinin olmadığını düşünüyorum bariz bir kilo alamama söz konusu değil bende. Açıkçası her zaman fit görüntüyü bozmamak adına kilo almaya çalıştım, ölçülü şekilde yedim ama son zamanlarda özellikle son 1 aydır yedikten sonra acıkma durumu oluyordu ama kendimi baskılıyordum çünkü günde almam gereken kaloriden fazlasını almamaya gayret gösteriyordum.
    Muhtemelen acıktığımda vücudum bana yeterince sinyal göndermiş az yediğime dair.
    Buraya kadar her şey tamam ama kalori miktarını görünce gözüm korkuyor. Bu kadar kaloriye ilk defa çıkıyorum. Sadece beslenmeden olduğunu düşünüyorum. 1 aya kadar gelişmeleri yazacağım.

8. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Gözünüzü korkutacak bir sey olmamali. Daha da fazla yemeniz lazim demek ki. Ama yine de bir hormon testi yaptirmanizda fayda var.
    78kg icin 3800 kalori ciddi bir alim.
    Bir de besinlerin makrolarini dogru hesapladiginizdan emin olun. Gün icerisinde tam olarak ne yediklerinizi de yazin isterseniz. Aksam ben de hesap yapip paylasirim.
    Konuyu dagitmak istemem ama benim gözüme protein miktari takildi. 78kg icin 290gr protein. Hem de bulkingde. Cebinize yazik yahu.

9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Yağlı vücutlar tartıda daha az basıyor ama daha hacimli gözüküyor. Ben tartıda 80'i buluyorum. Ama yanımda benden daha düşük kiloda biri daha hacimli gözüküyor.
    Ya da kendime küçük geliyor olabilirim bilemiyorum. Ama yağ oranım gerçekten düşük buna eminim. Beslenme programımı çok titizlikle hazırladım.
    Zaten hassas tartı kullanıyorum ne yediğimi kaçırma ihtimalim yok.
    Protein oranına gelecek olursak, o protein oranı bitkisel proteinleri de kapsıyor. Yani ortalama 240 gr hayvansal protein, 50 gr bitkisel protein alıyorum.
    Verdiğim karbonhidrat oranı yeni düzenlenmiş hali. Önceden kalorilerin %40'ını yağlardan karşılıyordum. Şu an yağ oranını %25'e çektim. Kalorinin %40'lık kısmını karbonhidratlara yükledim.
    Belki de karbonhidrat oranı yetersiz olduğu için hacim olarak istediğim görüntüye ulaşamadım. Çünkü bildiğim kadarıyla karbonhidrat kasları daha dolgun gösterir, su tutar.
    ..... diye biliyorum sizin yorumunuz nedir ?

10. arif emir arslanturk

arif emir arslanturk Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    idmanında kucuk seylere onem var dinlenme dk larını 1.30 dk ya cıkar terlememeye calıs gun icinde hareket etme :D bunlari yap hic olmuyosa bal ye deli hacim yapiyor bende hic olmuyosa aburcubura giris :D yani daha baslarda metabolizman yanlis anlamis olabilir ama sonra eminim kilo alicaksin bende oyleydim basta ama suan 1.75 boyla 67 kg den bulk la 81 kg oldum suan 78 im yine leanbulk yapicam drity yapmistim :)

11. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Protein miktari tabiki de bitkisel proteinler dahil edilerek bulunur. Fakat yine fazla. Her neyse konuya dönelim. Karb miktari da normal bana kalirsa. Fakat yerinizde olsam protein miktarini düsürüp ayni oranda karbonhidrati artirirdim. Bir süre devam edip sonra yine 100 200 kalori daha artirirdim. Yapacak bir sey yok. Daha fazla yemek zorundasiniz.
    Creatine takviyesi belki bir nebze yardimci olur bu platoyu asmada.
    Test yaptirmayi da unutmayin.

12. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Creatine kullanıyorum 20 gündür ama benim bünyemin tek kabul etmediğim supplement sanırım :) Hiçbir etkisini göremiyorum. Kaldırdığım ağırlıklar vs. benim o günkü psikolojimle doğru orantıda değişiyor. Moral olarak iyiysem ağırlıklar artıyor, değilsem anabolik enjekte etseler yine de performans beklenemez benden.
    Konuyu dağıttım mazur görün, dediğiniz gibi yapacağım gelişmeleri de bu başlık altında sizlere aktaracağım. Netice güzel olursa, bilgi paylaşımı açısından da güzel bir konu olur.

13. Jacobson

Jacobson Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Hahah cidden güldüm ya :D Ben 186 boy 71 kg yaş 17.
    Bendede aynı sorun var ben günlük 77 gr yağ 755 karb 281 pro 4900 kalori alıyorum ve kilom değişmiyor haftada 5 gün ant yapıyorum ben hala metobolizmamı çözemedim 2 saatte bir yemek yiyorum 4900 kalori başka türlü dolmaz clean olarak yapıyorum sadece pilav tavuk göğsü yulaf süt yumurta başka birşey yok bu programda ama soğuyorum bazen cidden millet 3000 kalori yazıyor ben definasyonda 3000 alsam yağ yakıyorum :D güldüğüme bakmayın kafam çok bozuk fikri olan varmı 4900 kal a yağlanmıyorum tabiki

14. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Midede ya da bağırsaklarda canavar falan var galiba bizim. Aslında bir yandan güzel bir olay. Çok fazla yağlanma şansımız yok.
    Şu an için tek çözüm kalori arttırmak. Gerçi 4900 kalorinin üzerine ne arttıracaksın o da ayrı bir konu maşallah 3 kişi doyar o kaloriyle :D

Hasan SUNEAR bunu beğendi.
  15. Jacobson

Jacobson Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hahah aynen :D yağ konusunda şanslıyızda ben 6000 7000 kalori deniyemem yani hesaplara göre aylık 400 lira tutuyor beslenme :D yani yediğim yarasa bişey demiyeceğim yiyorum boşa gidiyo insanın siniri bozuluyo :D bunu yazarken bile yiyorum daha ne yapayım :D sen nasıl bir çözüm bulmaya çalışıyorsun ne yapacaksın

16. Hasan SUNEAR

Hasan SUNEAR Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküdar
    Arkadaslar bunu asmak icin ortak calisalim çözüm bulan haber versin ayni sorun hepimizde var :)

17. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bu konuyu başlatan madem benim uygulamaya geçip sonuçları burada paylaşmak da benim görevim :)
    Tekrar kalori hesabımı yaptım ve 3 gündür uyguluyorum. 3850 kaloriyle devam ediyorum.
    Elle tutulabilir tek çözüm şu anda bu. Artık işe yarayacağını düşünüyorum bakalım :rolleyes:

18. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Benim yasima gelincede ne yesem yariyor dersiniz:):)

19. Jacobson

Jacobson Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Burdan kilo takibi yapalım aslında iyi olur :D benim diyetim 77 gr yağ 755 karb 281 pro 4900 kalori
    Başlangıç 09.02.2014 Başlangıç kilosu 69.4
    12.02.2014 Şuanki kilo 71.7
    1. Günde defineden cıktığım için mide acayip boş tu kilo almadım yani mide dolu olduğu için böyle değerler :D
    10 15 gün sonra yine yazacağım kaç olacak acaba.

Hasan SUNEAR ve elite35 bunu beğendi.
  20. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    70 kg birisi 755 Kh nasil alir yauuw aklim almiyor okurken kusucaktim:)Tarihide yanlis sanirim 2015 olmasin o?

elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş