Metabolizma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Richarlison tarafından 1 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Metabolizma hizim 1850 civari ne yersem yiyeyim 1850 kaloride sabit kalirsam kilo alirmiyim ?

2. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bazal metabolizma hızı hiç hareket etmeden harcadığın kaloridir. O kalori alırsın muhtemelen kilo verirsin. Bunlar sadece rakam kişiden kişiye değişir bu durum rakamlara o kadar takılma. Ayrıca sağlıksız beslenerek kalori alırsan tabi daha fazla yağ oranın fazla kas oranın az olur haliyle metabolizma hızın düşer.
    Sana tavsiyem sağlıklı beslenmen abur cubur ,şeker beslenerek iyi bir görüme kovuşamazsın zayıf bile olsan cılız ama yağlı bir vücudun olur.

3. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Biraltik artik abur cuburu saglikli beslenmeye calisiyorum
    Birde oğlen calistim yerde yiyorum hafta sonlarida disarda yiyorum hafta ici sadece aksam evde yagsiz yemekler yiyebiliyorum
    Calistim yerde 300 kisilik yemek cikiyo haliyle yag felan cok kullaniliyor bu konida ne onerirsin disarida cikamiyoruz yemek icin

4. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    İlk önce ne yediğin değil spor alışkanlığı kazan metabolizmanı hızlandıran en iyi şey spordur az yiyerek bir sonuç alamazsın kilon düşer ama yağlar durur daha kötü bir görünüm bile olabilir. Spor yürüyüş olarak değil ağırlık çalışarak kendi vücut ağırlığın ilk etapta yeterli olur tabi kendini zorlayarak geliştirmek gerekli aynı yerde sayarsan bir faydası olmaz.
    Yağdan korkmana gerek yok tabi kızartmadan bahsetmiyorum fazla yağ konmuş bir et,sebze,baklagil,pilav zararı olmaz. Kalori alıyorsun az yiyerek dengelersin yağdan değil şekerden korkmalısın şeker deyince sadece aklıca rafine şeker gelmesin limonda bile şeker var düşün meyvelerde yüksek oranda şeker içerir hatta sağlıklı diye yulaflı mısır gevrekli bile yüksek şeker var. Şeker elbet tüketilmeli ama bu doğal şeker olsa bile az miktarda olmalı.
    Mesai saatin, ne iş yaptığı bilmiyorum günde sadece tek öğün yiyen günlük temposu yoğun ve üstüne ağırlık çalışan ve ya iş yerine yemek kabıyla gidenler kişiler var. İş sende bitiyor.
    1,2 öğün beslenmeyi ya da iş yerine yemek kabı götüremiyorsan yemekhane çıkan yemerin durumuna değerlendirirsin az gelirse takviye olarak kavrulmamış kuruyemiş tüketebilirsin.

5. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Oyle yapayim olmazsa bir abim bu sitede oda tavsiye etmisti ondan yapip goturum cok sagolasin ben ara ogunlerde meyve yiyom oda sabah ara ogun elma ikindi ara ogun mandalina yaninda kuru uzum kuru erik felan

6. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ara öğün bırak bunu şekerle sürekli hiç yapma misal yiyeceksen meyve spordan 30dk önce ya da sabah kalkınca tüketmen daha iyi yemekten sonra önce tüketme. Şekerli bir şeyler yedikçe daha fazla yeme ihtiyacı istedersin, zorlanırsın ara öğün bağımlı olma arada çok ihtiyaç duyunca yap kuruyemiş tüketebilirsin ara da az şekerli meyveler tercih et kuru meyve çok fazla şeker içerir az tüket 1-2 tane günlük.

7. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Aklimda olcak ozaman napalim sekerden uzak durcaz anladim kadariyla :) ara ogum olmadanda 2000 kalori almak zor olcak neyse sut ve yogurt yerim olmazsa yaninda badem ceviz felan avuc ici yarimini sabah ikindide ise diger yarisini yerim olmazsa oyle uapayim

8. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    bol ketçaplı muazzam bir hamburger yersen kilo alırmısın? hayır almazsın tabi o gün başka hiçbirşey yemeyeceksen :) gerisini sen anladın :)

9. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Tesekkurler cok sagolun :) anladim :) 2000 kalori alma hedefi koydum agirlik ve 20dk felan kardiyo ile yag oranimi azaltmaya calisayim tesekurler :)

Sayfayı Paylaş