Metabolizma yavaşlığı ve kilo alamamak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mutecry tarafından 12 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mutecry

mutecry Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cümleten es-selamu aleykum ve rahmetullah ve berekatühü

Öncelikle forumda araştırma yaptım benzer sorunları olanların açtığı konulara baktım fakat tam anlamıyla benim sorularımı içeren bi konu bulamadığım için yeni konu açtım kusuruma bakmayın.

20 yaşında 1.78 boyunda 52 kilo biriyim.Vücut tipim Ektomorf ve haliyle ne kadar yersem yeyim , günlük yüksek kaloriler almama rağmen metobolizmam dolayısıyla kilo alamıyorum.
    Bileklerim kollarım çok çok fazla ince...
    Doktora gittim ve alaycı bir üslupla '' isteğe göre metobolizmamı yavaşlatamayacağı '' gibi cevap aldım.
    Bir çok test Yaptırdım Allah 'a şükür bir hastalığım , rahatsızlığım çıkmadı.
    Önümüzdeki bir kaç güne akrabaların da görev yaptığı özel bir hastaneye gideceğim ve İsteklerimi büyük ölçüde kırmayacaklardır.
    Arkasından beslenme uzmanına gidecek bir program alıp spor salonuna yazılacağım ve supplementlerden kullanmayı düşünmekteyim.

Size sorularım şunlar ;
    1. Metebolizmayı yavaşlatmak için üretilmiş ilaç var mı, yazdırmalımıyım ?
    2. Kemik gelişimim için büyüme hormonu yazdırmayı düşünüyorum , kemik gelişimime yardımcı olur mu ?
    3. Linkdeki kilo almak için yardımcı ürünleri mi kullanmak doğru olur yoksa protein tozu kombinasyonları mı ?
    Link: https://www.supplementler.com/c/kilo-aldirici-29

Site Yönetiminden sorumlu kişilerden , konuyu yanlış bölümde açmışsam özür diler, konuyu silmeleri yerine mümkünse ait olduğu yere taşımalarını rica ederim.
    Yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim, herkese kolay gelsin.

Son düzenleme: 12 Mayıs 2017
  2. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle yazılan sorular klasik olmasa da konu çok klasik;
    1-Hayır, hatta varsa bile yazdırmamalısın.
    2-Yapılan tahliller sonucunda herhangi bir problem çıkmadıysa herhangi bir takviyeye ihtiyacın yok.
    3-Antrenmanlara Yeni başlayacaksın, ne kilo aldırıcılar ne de protein tozlarına yönelmemelisin, şu aşamada taş çatlasa 100-125 gram protein almak senin için yeterliyken bu takviyelere para vermeye gerek yok, zaten beslenme uzmanı(eğer sporla ilgilenen biriyse) sana bunları anlatacaktır.
    Anladığım kadarıyla her zayıf insanın girdiği "yiyorum ama kilo alamıyorum" sendromuna girmişsin, bir an önce makrolarini hesaplayıp spora başla, bunun sadece bir bahane olduğunu göreceksin.
    Sen en iyisi beslenme uzmanı kısmından başla, makrolarını hesaplasın, düzenli olarak diyetine devam et, gelişimin çok hızlı olacaktır

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Konu başlığını editledim.Başlıklar daha açıklayıcı olmalıdır.
    Sizin sorununuz tüm ekto.ların ortak sorunu..sizin ilacınız vücut geliştirme olacaktır.Zaten Çok iri birçok pro.vücutçu bu kilolarla vg.ye başlamıştır ümitsizliğe kapılmayın.
    Adaptasyon ayından sonra sağlam ve verimli antrenman yapmalı, doğru ve yine sağlam beslenmeli ve en az 8 saat uyumalısınız..
    Kemik gelişimi için büyüme hormonundan önce kalsiyum, magnezyum, D3 vitamini ve K2 vitaminine ihtiyacınız var..
    Kalsiyumu karbonat formunda değil en azından sitrat formunda alın.Magnezyumu oksit formunda almayın direkt ishal eder.Onu da sitrat formunda alın.Alabiliyorsanız yağ şeklinde alıp cilde uygulayın emilim daha iyi olur..
    D3 kalsiyumun emilimi için gerekli.K2 .de çok bilinmeyen ama kemik gelişimi için önemli bir vitamindir.
    büyüme hormonu tetiklemesi için illa bişey alacağım derseniz de l-arginin alabilirsiniz.
    Metabolizmayı yavaşlatabilecek ilaç önünde sonunda hormon ilacı olacaktır ki bu yaşlarda bence hiç gerek yok.
    Vücudun hormon dengesi çok hassastır birini azaltırken artan diğerleri ile baş etmek kolay değildir.

Dediğim gibi vücut geliştirmeye başlayın, bol bol okuyun araştırın, sağlam çalışıp sağlam yiyin.Kilo almaya başlayacaksınız.Ben 4 sene de olsa 65kg.dan 90 kg.a çıkmıştım.

4. mutecry

mutecry Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çok teşekkür ederim cevabınız için. Fakat hızlı kilo alımı istiyorum çünkü giydiğim hiç bişey olmuyor.Belkide kompleks yapıyorum ama yaz aylari bir sekılde mont ve kapsonlularla kurtarıyorum, yaz ayları ise dışarı cıkmak istemiyorum.
    zayıflıgımın dısında kemıklerım 12 13 yaş çocuklarına ait gıbı duruyor tisortun dısında çöp sallanıyor gibi duruyor. Bu yuzden öncelıkle merak ettiğim ;

büyüme hormonu işe yarar mı bu yaştan sonra birde yardımı dokunacak bir supplement var mı ? bunun dışında beslenme uzmanına gideceğim başta.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Mayıs 2017 ---
    çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim, dediklerinizi aklımdan çıkarmayacağıma emin olabilirsiniz. Fakat diğer arkadasa verdiğim cevapta da oldugu gibi hormon konusunda biraz ısrarcıyım. Araştırmada yaptım bu konuda fakat kıllanma dışında fazla yan etkisi bilgisi ve diğer hormonlara olan etkisi konusunda pek birşey bulamadım, asıl merak ettiğimde bunlar.

Son düzenleme: 12 Mayıs 2017

Sayfayı Paylaş