Metabolizma hızı nerede ne kadara ölçülür?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vixx tarafından 29 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Metabolizma hızımı öğrenmek istiyorum.Hastanede hangi bölüm ilgilenir ve yaklaşık ücreti ne kadardır?

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    özel hastanelerde laboratuarlarda var. fiyatları bilmiyorum. hastaneden hastaneye göre değişir fiyatı. ama bir yerde okumuştum tam kesin sonuç olmuyormuş yaklaşık değer çıkıyormuş.

senin metabolizman bozulduysa bil ki eksik ve hatalı beslenmeden dolayı olmuştur. 1200-1500 kaloriyle ağırlık altına girilip spor yapılmaz. sen metabolizma hızını zaten ölçtürsen ne olacak ki? metabolizma hızın yani alman gereken kalori 1500'se 1500 diyecek. spor yapıyorsun diye özel bir diyet vermeyecek. ben normalde 2100 kalori alıyordum 4 sene önce. çok aşırı göbekli ve kiloluydum. ama sonra spor yapıyorum diye 3200'e çıkardım. bu benim daha sağlıklı olmamı metabolizmamın daha iyi çalışmasını sağladı ve enerji verdi. vücudu sürekli besledim anlayacağın. az kalori aldıkça vücut, ben bu yağları sonra kullanırım diye saklamaya muhafazaya alıyor bu da haliyle metabolizmayı yavaşlatıyor. ancak sen zaten kas yaptıkça kas inşa ettikçe zaten metabolizman hızlanacak. bunu niye anlamıyorsun ki? sana kim niye söyledi 1500 kaloriyi ben onu anlamıyorum zaten. umarım bu yazım tatmin etmiştir seni.

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bu teorik hesaplanan bir değer. Senin yanlış beslenme sonucu mahvettiğin metabolizma hızını ölçemezler. Profesyonel tartılarda da yaş, boy, kilo, yağ oranı, kas kütlesi faktörleri ile teorik değer hesaplanıyor. Şu metabolizma sorularını sorana kadar beslenme planı oluşturup 2-4 hafta arası takip etsen zaten ortaya çıkacak. X kalori belirlersin 1 hafta sonra tartıda olan değişikliğe göre arttırır azaltırsın. Hesapta çıkanla gerçekte olan arasındaki farkı öyle anlarsın.

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    boz boz ondan sonra... neyse ulaire gerekeni söylemiş.

5. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğiniz gibi deneye deneye bulmaya çalışacağım da niye bu kadar kızdınız anlamadım sanki zararı siz görüyormuşsunuz gibi yanlış anlamayın çok soru sorduğumun farkındayım ve cevaplarınız için sizlere çok teşekkür ediyorum

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Çok soru sormak normal hatta daha fazlasını sor ama sürekli aynı şeyleri sorunca sanki cevaplar boşa gidiyor. Sende bu yüzden sonuca varamıyorsun.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vixx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş