1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Mert Güner 16 yaş atletik fizik yarışması

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mertgnr23 tarafından 24 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Çok başarılı tebrikler, supplement kullandın mı? (bu vücudu supplement ile yaptın diye değil tabiki :)

Bu başarının sırrı vücut tipin ile alakalı, fizyolojik yani. Gördüğüm kadarı ile vücudun pek yağ tutmuyor.

2. Forever Mirin

Forever Mirin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    20 cm kolun var nasıl kendini gördün anlatsana biraz

3. mertgnr23

mertgnr23 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Prolife Style Fitness Center
    Normal yiyordum
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Temmuz 2016 ---
    Evet supplement olarak buyume donemlerimde gainer kullandim,ihtiyac oldugunda protein de kullandim,diyette ise bcaa ve amino kullandim.Genetik açıdan şanslıyim :)

sergen turaman bunu beğendi.
  4. windyyTR

windyyTR Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    BİLGİ İŞLEM
    genetik olarak çok şanslısın o zaman :) valla dicek bişey bulamıyorum. başarılı! kgelsin kardeşim.

mertgnr23 bunu beğendi.
  5. mertgnr23

mertgnr23 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Çok teşekkürler :)

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Öncelikle tebrik ederim elde ettiğin formdan ötürü. Forumu gezinirken rastgele konunu gördüm, beslenme dışındaki bir konuya yorum yazmam normalde ama sormak istediğim bir şey var. Daha önce seni sosyal medyada gördüm diye hatırlıyorum. Ve "karaciğer ve böbrekler yorgun" şeklinde bir ifade hatırladım. Bu ifade sana mı aitti ve sana aitse neden bunu kullanmıştın merak ettim.
    Ayrıca bir üye su tuz muhabbetlerini biliyorsun demiş. Yarışma sporcularının beslenmesi ile ilgili onlarca makale okudum ancak hiç birinde ne 1 g tuz alımı, ne de su içmeme gibi bir şey görmedim. Gatorade'in hidrasyon konusunda sporcu beslenmesi uzmanları tarafından verilen seminerleri var ve ısrarla sporcularda su tüketimi çok önemli diyorlar. Hidrasyon için kitap basan tanıdığım beslenme profesörleri var. Bütün bunlara rağmen Bir sporcunun 60 saat su tüketmemesi ya da 1-2 hafta kala tuz tüketmemesi gibi bir şey olabilir mi? Bu hataları yapan profesyonel bir atletin olimpiyatlarda yarışı sendeleyerek tamamladığını, hiponatreminin öldürücü olabileceğini biliyor mu bu sporcular merak ediyorum. Dehidrasyon derecelendirmesine göre vücuttan %1 su kaybının susama, %10 su kaybının bilinç kaybı, %15 su kaybının ÖLÜM ile sonuçlanacağını görmezden gelip bir yarışma için böyle bir risk almak değmez diye düşünüyorum.
    Yanlış anlama sözüm sana değil. Sadece "tuz ve su işini biliyorsun" şeklinde yapılan yorumlar yarışma sporcularına ısrarla söyleniyor. Kayıtsız kalmak istemedim sadece. Spor hayatında başarılar diliyorum :)

Bozo-Baku, mertgnr23 ve abseto bunu beğendi.
  7. mertgnr23

mertgnr23 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Öncelikle çok teşekkür ederim,karaciğerim yorgun derken protein tozu ve gaineri aynı zamanda kullandım,sivilcelenme yaptı ondan o ifadeyi kullandım.Tuz su konusu ise,vücuttan suyu atmak gerekiyor,benden daha iyi biliyorsunuzdur podyuma susuz çıkmak gerekiyor.Vücudumun vereceği tepkiyi merak ederek bu yöntemi ben de denedim,çok aşırı bir değişim olduğunu söylemem yanlış olur açıkçası,bu yöntem kür yapanlar için daha uygun diye biliyorum,yanlış biliyorsam düzeltin lütfen :) tekrar çok teşekkür ederim :)

respect2us.23 bunu beğendi.
  8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Rica ederim ne demek :) açıklaman için ben de sana teşekkür ederim :) Karaciğer yorgun yorumunu görünce steroid kullandığını düşünüp üzülmüştüm yaşın çok genç olduğu için. Böyle olmamasına çok sevindim. Protein tozuna karşı intolerans şeklinde sivilcelenme problemin olmuş olabilir. Ancak protein tozu alerjileri çok sık karşılaşılan bir durum değil. Belki kullandığın protein tozunda soya proteini filan varsa buna karşı bir intolerans oluşabilir. Kullandığın protein tozunu değiştirebilirsin belki. Herhangi bir doping maddesi ile kontamine olmayan, doymuş yağ ve kolesterol içermeyen ürünleri tercih edebilirsin. Diğer bir ihtimal de çok yüksek protein tüketimine bağlı üre, amonyak gibi toksik bileşiklerin oluşması ve vücudun böyle tepki göstermesi olabilir. Podyuma susuz çıkmak konusunda hemfikiriz ancak sebep ne olursa olsun bir sporcu uzun süre (>24 saat) susuz kalmamalı diye düşünüyorum. Sağlıklı sporlar diliyorum :)

mertgnr23 bunu beğendi.
  9. mertgnr23

mertgnr23 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Verdiğiniz bilgiler için tekrar çok teşekkürler :) Onerilerinizi bir dahaki supplement kullanımımda dikkate alacağım :)

respect2us.23 bunu beğendi.
  10. HeldMan

HeldMan Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Profile baktıysan o konular kaç ay öncesinde profil fotosuda geçen yıldan ;)

11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bence bu yarışmayı son şampiyon tekrardan kazanacak gördüğüm kadarıyla başarılar sizede :)

mertgnr23 bunu beğendi.
  12. Emnekin

Emnekin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Boy kilo yağ oranı

13. mertgnr23

mertgnr23 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Teşekkürler fakat geçtiğimiz nisan ayındaki yarismadaydim,onumuzdeki yarismaya katilmayi dusunmuyorum :)
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Eylül 2016 ---
    1,75 fotograflarda 65 ile 60 kg arasindaydim

Sayfayı Paylaş