Mersinde yaşam

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kocovali tarafından 8 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Kocovali

Kocovali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Üniversite için Mersini kazandım. Mersin nasıldır yaşamı ucuz mudur kışın havası nedir sorayim dedim. Çukurova üniversitesi, 19 mayis ve mersin arasında kalıp seçtim belki dönem sonu değişim yapabilirim ne dersiniz?

2. Paraklit

Paraklit Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Istanbul
    Nerede yaşıyorsunuz?

3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    öğrenci şehri değil. bir işe falan gireyim dersen bulamazsın. kışın çok ama çok soğuk. yazın kavurucu.

4. Kocovali

Kocovali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sanliurfa

5. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    sen Mersinden mi bahsediyorsun kışın çok soğuk diye :) vay arkadaş hayır bende kömür sobası var 3 ay kış boyunca sadece 10 torba kömür ile kışı bitiriyorum, millet anadoluda haftada 10 torba yakıyor :):) Ocakta bile denize girilebilen bir şehire soğuk dedin kralsın, mersinde yiyecek içecek anadoluya göre daha ucuzdur, e Türkiyenin en uzun sahil beach leri bizde (Antalyanın sadece adı var denizi buz gibi ve taşlık) , ev kiraları desene 400 tl yede ev var 1400 tl yede seçeceğin semte bağlı ama benim sana tavsiyem yurtta kalman tertemiz , ayrıca canın sıkıldı sahile in canın sıkıldı 20 dk dağa çık yayla köylerimizde içine bol oksijen çek , 20-25 bin üniversite öğrencisi olan bir şehir nasıl öğrenci şehri değil onuda çözemedim, hani senin beklentin nedir öğrenci şehri muhabbetinden onu anlamadım, şöyle google mersin yazıp bir görsellere tıklayın bakalım :)

zRedDragon ve Kocovali bunu beğendi.
  6. suzerain1

suzerain1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Öyle bir yazmışsın ki Mersine taşınasım geldi hocam naptın :))

Constance bunu beğendi.
  7. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    e kardeş 40 yıllık mersinliyim yalanmı sölim :)

8. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Mersin e hayatım boyunca yalnızca 1 defa gittim ve bir daha gitmemem gerektiğini anldım o sıcak havasından dolayı başka birşeyi hakkında bilgim yok :Dw

9. Kocovali

Kocovali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürlr cevaplar için sıcak olduğunu biliyordum :)
    @33serkan33 Hocam peki üniversite çevresindeki ev kira fiyatları hakkında bilginiz var mı ve son olrak sizce dönem sonu Çukurova Universitesi ne geçiş yapmalı mi yani iki üniversite arasında kaldım. Şehir faktöründen Mersini seçmiştim.

10. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Kardeşim Mersin'de öğrenciyim. Hoşgeldin hangi bölümdesin? Sana üniversite civarındaki çoğu salon hakkında bilgi verebilirim çok salon değiştirdim. Şehir genel olarak standart. Kafeler falan bir üniversite caddesi. Eğer eve tek çıkmak istiyorsan ortalama üstü bir bütçe gerekir ortalama bir ev için. Ama harabede yaşarım tek başıma dersen çok ucuz evler de bulabilirsin. Mesela 1+1 2+1 eşyalı evler 800 1000 bulursun eli ayağı düzgün. İki kişi çıkabilirsiniz. Daha ucuz da bulursun. Birinin evine de yerleşebilirsin itiraf sayfaları var ig'de araştır. Tavsiyem düzenli bir insansan bunu baştan konuş iki kişiden fazla eve yerleşme. Yurt ortamı sana pek gelmeyebilir ben sırf yemek yapamayacağım diye aklımın ucundan geçirmedim sonuçta sporcuyuz. Ama şehir bence çok ucuz değil çünkü fazla rekabet yok esnaflar arasında kafelerde falan. Mesela Eskişehir'de rekabet var 3 4 liraya bile yemek yersin karnın doyar. Ama bir tantuni yersen ortalama bir yerde 8 TL. Kabaca böyle bir şehir yine sorun olursa yazabilirsin.

Kocovali bunu beğendi.
  11. Kocovali

Kocovali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    @treblek Merhabalar hocam eve çıkma fikri var bende ama ilk sene yurtta kalırım muhtemelen. Çıkarsam da bahsettiğiniz esyali 1+1 lerden birine çıkarım, aşırı lüks olması önemli değil okula yakın olması yeterli. Okul hakkında dağ başında diyorlar ben eğitim fakültesinde olacağım doğru mudur ve spor salonu nasıl acaba okulun, ücreti nedir? Suanki salonuma 70 lira oduyorum mesela orda nasildir ücret. Internette bazı yerlerde salon icin 120 lira yazdığını gorunce cekindim biraz. Yemek olayinda yurda izin verilirse yulaf ezmesi tarzi atistirmaliklar sokmayi dusunyyorum olmadi yurtta verilen ogunler disinda, disarida yerim yemek cok problem olmaz sanirim uygun yerler bulunur. Bir de üniversitedeki eğitim durumu, kampüs yaşamı, merkeze uzaklik nasıl acaba Çukurova Üniversitesini tercih etmediğime pişman olmam umarım. :/

12. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    Geleceksin bir gezeceksin o zaman :) 70 tl ye salon yok burda onu sölim en baştada :)

13. Kocovali

Kocovali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Üniversite salonu olduğu için uygundur diye düşünmüştüm ama olmadı yurtta dips şınav barfiks yaparım :D

14. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    üniversiteye çok yakın salonlar var fiyatları bilmiyorum ama 1 km aşağısı sosyete bir ilçedir zibil gibi salon var :)

15. Kocovali

Kocovali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Uygun bir yer bulurum hocam o zaman zaten lüks bir yer de istemiyorum şuanki salonum bodrum katında 2 bisiklet 2 de makine var onun dışında sadece dumbellar ve birkaç bar. Böyle bir yer olursa yeterli benim için . :D

16. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Mersin e uzun yıllar önce çok gider gelirdim, kız arkadaşım Mersin üniversitesinde okuyordu.
    Açıkçası şehri beğenmiştim, tabi ki o dönemler için üniversite kenti değil gibi gelirdi bana ama şimdi nasıl bilmiyorum. Sahilde dolaşmak çok keyifli idi.
    Ama ek olarak diyeyim. Ben olsam Çukurova Üniversitesini tercih ederdim. Çukurova Üniversitesinin çok iyi eğitim verdiğini duymuştum. En yakın arkadaşım Çukurova Üniversitesi mezunu idi ve NASA da çalışıyordu biyolog olarak. Tabi kendini geliştirmekte önemli.
    Neyse sen tercihini yapmışsın, hayırlısı olsun. Umarım çok güzel dostluklar kurar, güzel bir üniversite hayatı yaşarsın. O yılların ve yaşların tadını çıkar. Bir gün dönmek istesen de dönemeyeceksin. ne yapsan yanına kâr

17. Kocovali

Kocovali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    @Militan_Mavisi Teşekkürler hocam biraz burukluk var Çukurova secsem daha mı iyi olurdu diye ama en az 6 ay mersindeyim dönem tamamlamak gerek değişim için. Belki de alışırım Çukurova ya geçmem bile.

18. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    hayır öyle bir konuşuyorki sabah beri içimde bir burukluk pişman oldum mersin falan , hayır sanırsın şehirden insanlardan uzak bir köy memleketi kasaba :) , senin beklentin nedir mersinden? hayır çukurova üniversitesi Adanaya daha uzak bir dağ üniversitesi , mersin üniversitesinin merkeze uzaklığı 2km , üniversitenin bulunduğu ilçe mezitliye bağlı ve büyük bir ilçedir ha sen bar disco ana artellere uzakmı dersen Mersinin şehir merkezine uzaklığı takriben 15 km , hayırşehir merkezinde üniversitemi kaldı onu çözemedim sen ne istiyorsun Mersinden, Adana daha pahalı bir şehirdir Mersine göre ha bu arada Mersinde güneşe silah sıkanlar yok :) ha için hala buruk git çukurovaya :) sonra pişman olma

19. Kocovali

Kocovali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam valla mesajlarınız ikna ediyor beni :D Burukluk dediğim şöyle Mersin tabii ki Adanaya göre güzel, zaten 19may-cukurova-trabzon üçlüsü arasından bilerek sectim ama çevreden baskı yapıyorlar hep Mersin Üniversitesi nedir, Mersinde üniversite mi var diye. Bu da haliyle moralimi bozuyor. Okuyacak benim ama insanlar etikete bakıyor, hocalarım durmadan Çukurova daha köklü niye yazmadın diyorlar oysa Mersin Üni ile arasında 5 puan falan oynuyor. Ne bileyim insanlar garip.

Bu baskı yapanlar dan biri de Samsun daha iyiydi hepsinden diyor. Tamam üniversite olarak belki 1 tık iyidir ama şehirde yaşayacağım sonuçta. Samsunda öğrenci ne yapar ki.

20. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Gold Fitness 3 aylığına 240 ödüyorum. Tasman Fitness var ama tavsiye etmem daha önce gittim. Orası da aylık 120 3 aylık 300 gibi bir şeydi. Değişmiş de olabilir. MyGymFit var o da aylık 120 TL gibi bir şeydi. Crossfit salonu da var ama hiç gitmedim. Daha da ileride salonlar var ama üniversiteye yürüme mesafesi olmaktan çıkıyor.

Kocovali bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş