Merhabalar

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve murad.zeynal93 tarafından 13 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. murad.zeynal93

murad.zeynal93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar ben 25 yaş 188 boy 95 kiloyum , spora yeni başladım tam iki aydır hocam aynı haraketleri yaptırıyor her hafta aynı programla sizce ne kadar. Mantıklı?? Hedefin ne dedi kaslar böyüsün yağ yakılsın dedim. [​IMG][​IMG][​IMG]

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Split olmasını geçtim. Fakat ciddi bir sorun var. Programa bakarsak hareket sıralaması senin hocanın sallama iş yaptığının kanıtı. Neden? Mesela göğüs günü. Bench Press yapmışsın. Ardından bir izole ile dinlenip 3. Harekette incline yapman gerekirdi. Çünkü zaten ilk press hareketinde varını yoğunu ortaya koyman gerek. Dolayısıyla itiş gücünü baya kullanıp tricep i de ön omuzu da baya yoracaksın. Dolayısıyla araya izole yerleştirip o arada ciddi miktarda itiş gücünü tekrar geri kazanacaksın. Böylece bu kez incline girerken kötü performans sergilemeyeceksin. Omuz için de böyle mesela. Bak daha set, tekrar, hareket, split vb konulara girmiyorum bile. Amacımız antrenmanın verimini artırmak iken böyle yapmak hiç iyi değil.

murad.zeynal93 bunu beğendi.
  3. murad.zeynal93

murad.zeynal93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bencede kardeşim , 2 ayda azacık bilede olsa verimde alamadım aynı haraketleri etmekdende bıktım. Önerdiğin bir program varmı

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Konu çok eski olmadığı için cevap yazayım dedim:
    Dediğinizin mantıksız olduğunu düşünüyorum, Bench-Fly gibi egzersizlerde asıl çalışan yer göğüs kaslarıdır. Eğer siz bir Compound göğüs hareketinin üstüne izole bir göğüs hareketi eklerseniz göğüsler diğer compound harekete geçmeden daha çok tükenecektir. Yani asıl tüketme böyle olur.

Özellikle Compound egzersizlerde Progressive Overload amaçlandığı için ilk başta Compound egzersizler ardında izole egzersizler yapılmalı.(Tabi burada bahsettiğimiz göğüs ise göğüs, bacak ise bacak.)

Hoca sıralama da değil, yeni başlayan kişiye fazlaca hacim yükleme de sallama iş yapmış özellikle.

5. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Yorumum açık ve net. Amacım belli.

1- Bu program olmaz.
    2- İlle de bu programı yapacaksan bari bu sırayla yapma.

Göğüsler biter demedim ki bu konuya inelim. İtiş gücü kazan dedim. Bir potansiyel gücü kullanıp ardından başka bir potansiyel güç kullanılınca o sırada geride bıraktığınız önemli grupta enerji biriktiği de gerçektir. Çıkaramadığınız setleri araya izole koyup itiş veya çekiş gücünüzü toplamak adına hafif dinlendirin ve sonucu görün. Progressive Overload ile araya izole girmesinin de bir alakası yok. Zaten araya bir izole girdi diye ağırlık veya tekrar artıramıyorsa bu adam gücünü doğru zamanda doğru şekilde kullanamıyor demektir. Böyle adam da ilerlemiş birisi değildir. İlerlemiş değilse de dediğim noktaya zaten geri dönmüş oluruz.

İlerlemişsinizdir, siz yapabilirsiniz. Ama bu kişi için olmaz. Ve konu yeni değil. Konuyu açan bile unutmuş belki. Gereksiz.

6. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Diyorum ki bu adam TRİCEPS çalışmıyor, İTİŞ gücü diye tutturup duruyorsun sanki 2.güne yapıyormuş bunları gibi, Bench + Fly = Göğüs + Göğüs , Fly'da chestler bitecektir triceps'ler dinlense ne olacak, asıl çalışacağımız yer GÖĞÜS sen tutup 3.harekete koyarsan İncline'ı göğüsler bitmiş olur yardımcı kas gruplarını dinlendirsende ciddi performans kaybı olacaktır.(Adı üstünde YARDIMCI KAS GRUPLARI)

Sorunun şu ki Dumbell Fly çalışırken(birde enerji biriktiği demişsin :joy: hiç güleceğim yoktu) bacağın çalışmıyor arkadaşım. Kası önceden bitire bitire çok güzel bir şekilde Progressive Overload kovalayacağına eminim :)

@zeo64 'ün buna dair bir yazısı vardı ama bulamadım şimdi.

7. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53

Üslup. Üslup. Üslup. Hay yere batsın şu üslup.

Despa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş