Merhaba, tavsiye, yardım edermisiniz (forumu okudum:)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve royan tarafından 26 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. royan

royan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar bikaç haftadır spora başladım. forumu 1-2 aydır okuyorum genel bilgi edindim. Bikaç sorum var yardımcı olursnaı memnun oluru.

Boyum 175 kilom 80. yağ oranım yaklaşık yüzde 20 göbek bölgesinde yağ var.
    hem ağırlık hemde kardiyo yapıyorum.
    Beslenmemde proteine dikkat ediyorum ama 100gramı her zaman geçemiyorum. 5-6 yumurta yarım litre süt yulaf tavuk göğsü vs
    Spora yeni başlamış olduğumdan Protein tozu almamalyıım diye okudum. İlk 2-3 ay gereksiz denmiş. O zaman vücut ağırlığımın 1.5 2 katı kadar protein alamıycam.? Ne yapmalıyım?

https://www.bodyforumtr.com/threads/yeni-başlayan-için-protein-tozu-önerisi-olan-varmı-acaba.50091/
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2015 ---
    Spor salonuna gidemedim. p90x yapıyorum. Ancak kendimce düzenleme yaptım. Bİlmeyen varsa 3 gün (pzt çrş cuma) farklı kas grupları çalışırtırılıyor. Kalan4 günde sıkılaşmak için yoga, kuvvet hızı artması için polimetrik zıplama egzersizleri, bi gün esneme bi gün kardiyo gibi genel egzersiz yaptırıyor. haftada 3 gün karın da çalıştırılıyor.

Yazla beraber işe girdim haftada 30 35 saat fazladan ayakta tempolu çalışacağım (inşallah :) ) ... Bu yüzden zaten kalori yakacağım diye esnemeyi ve düz egzersizi atladım. 3 gün ağırlık 1 gün yoga 1 gün polimetrik yapmaya çalışıyorum.
    ( her program 600-900 kalori yaktırıyormuş. Sürekli tempolu günde 1-1.5 saat sürüyor)

Herkes ilgilenmiyor diye kısaca tanıttım. 2. sorum şu;

Herkes bu sürekli zıplama ve ani hareketlerin yapıldığı polimetriği ve bizi şekilden şekle sokan esnemek için yapılan yogayı atlamak istiyor ama yapanlar bunları şiddetlke tavsiye ediyorlar. (bu programlardada 600- 900 kalori yakılabiliyor). Ben bunların yerine başka birşey yapsam olurmu? esnemek yağları sıkılaştırmak için başka ne yapabilirim? zıplama polimetrik yerine yavaşlayan hızlanan koşu yapsam ip atlasam ikamesi olurmu ?

Cevaplayan olursa çok kıymete geçicek, memnun olucam

Selam ederim :)

(frumda google dan aradım p90xle ilgili geniş konu bulamadım o yüzden burdan sordum)

Son düzenleme: 26 Nisan 2015

Sayfayı Paylaş