Mekik sehpasında decline bench press yapmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Morifindel tarafından 11 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Morifindel

Morifindel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar göğüslerimin alt kısımları hacim olarak diğer taraflarına göre daha düşük.bu da göğüslerin alttan kesilmesine engel oluyor gibi.
    şimdiye kadar alt göğüs için yalnızca dumbbell pullover yaptım. fakat göğüs kası gelişimi açısından bir fayda görmedim. göğüs kafesimin genişlemesine faydası olmuştur belki. ve de kanatların.
    programıma decline bench press eklemek istiyorum. fakat salonda decline sehpa yok. resimdeki gibi bir mekik sehpası var. bu sehpada dumbbella press yapabilir miyim? çok fark eder mi?

sehpanın açısını tam olarak bilmiyorum. yaklaşık olarak fotoğraftaki sehpa gibi.

Ekli Dosyalar:

2. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    ne farkeder arkadaşım, dumbbell'la yaptığın sürece hiç bir sorun olmaz, barbell'la yapmak içinse 2 kişinin barbell'ı tutup sana vermesi lazım yatık pozisyondayken.

3. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    gerçi mersajından anladığım kadarıyla sorun olmaz sana ama gene de aletin taşıyamayacağı ağırlık oluşturmamanı tavsiye ederim(yani sen + dumbellar 100kg i falan geçmemeli)

Sayfayı Paylaş