mekik hiç bir işe yaramaz diyenlere inanma !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Paul_ tarafından 26 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    63 kiloydum 8-9 ay da 85 kiloya çıktım ee tabi haliyle birazda olsa göbek oldu.

bana dedikleri şey şuydu ; boşuna mekik çekme önce kilo vereceksin, beslenmeni kontrol et. ama o ayva göbeğinin erimesi için nerden baksan 7-8 kilo vermen gerek.

ben o kadar uğraşmışım kilo almak için vermek istemedim tabi haliyle.

kimseyi dinlemeden günde 5 farklı hareketten toplam 500 ila 1.000 arası mekik çektim. 2 hafta sonra göbek eridi yanlarda biraz kaldı, böyle olunca bel egzersizleri yaptım 2-3 haftada oda eridi. kilomda sabit kaldı...

öyle baklava falan çıkmadı ama göbek gitti, karın sertleşti ve sıkınca hafif baklava izleri çıkıyor belki bu hareketleri devam etsem karın kası çıkartıcam kısa sürede.

kısacası motivenizi yok etmeye çalışan sporu bilimsel olarak değilde afedersiniz salonlarda mahalle aralarında öğrenmiş adamları dinlemeyiniz. araştırın bunun eğitimini almış adamlara sorun çünkü her vücut yapan kendini fitness hocası yada besyo uzmanı sanıyor.

saygılar

metinav bunu beğendi.
  2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    karın kasını güçlendirip hacim ekleyebilirsin mekik tarzı karın egzersizleri ile. doğal olarak hacim eklendikçe bir miktar da yağ kaybolur. öyle aşırı bir yağ kaybı o tarz egzersizlerle olmaz çünkü kalori yakması az miktarda olur. tabi bu egzersizin yanında güzel bir diyet ve hafif kardiyo ile olursa istenilen sonuç daha iyi olur

3. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    ben canlı olarak yaptım bu dediklerimi birebir kanıtım

ama tabi şu dediğiniz doğru beslenmeye de dikkat edeceksin, ben zaten çok şeker yağ un tuz kullanan biri değilim ama yinede hepsini yüzde 75 civarında azalttım.

bölgesel yağlanma için bölgesel çalışılır diyorum ben, karnınızda yağlanma var diye 10 km koşarsanız yağsız bölgelerinizdeki kasları da eritirsiniz bir süre sonra. tabi herkesin kendi bileceği iş

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    öyle bi mantık yok malesef. senin sadece göbeğinde yağ depolanmaz. kalçandada bacağındada vücudunun her yerinde yağ tabakaları vardır. sadece karın çalışırak birşey yapamazsın. kalorini 500 kıssan mesela kardiyosuz bile göbek gidebilir ağırlık çalışarak. ama sen yüzde 30 yağ oranın varsa sadece karın çalış kardiyo yapma beslenmende istediğin kadar güzel olsun 2 yılda anca giderse gider.

5. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    sen belki vücudunda test ederek aldığın sonucu anlatıyorsun. benim zamanında bucasporda kondisyon antrenörlüğü yapmış bir tanıdığım var onada sormuştum. bölgesel hareket + beslenme + normal antremanına devam et dedi.

göbeği yada en çok göze batan bölgeni bölgesel hareket ile eritip
    normal antremanımla da kalan yağlar zaten eriyecek. mesela sen kol hareketi yapıyorsan kasların yenilendiği kadar yağlarında eriyor.

mantık bu dostum
    kolay gelsin

6. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    bomboş bir yazı. yeni başlayan kişiler ciddiye almayın.
    mekik getirisi az götürüsü çok olan bir harekettir.

abseto, afka9, freeletics ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    katılıyorum. karın karısı güçlendirir ve yavaş yavaş hacimlendirir en fazla.

serialno bunu beğendi.
  8. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    puhahaha. vallahi iyi güldüm ya. yeni başlayanlar bu arkadaşı dinlemeyin. mekik acayip gereksiz bir harekettir. zayıflamak istiyorsanız sırayla bacak, göğüs ve sırtınızı çalıştırmalısınız. çok güldüm ama yaa.

9. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    çok cahilce yorumlar yapılmış, bu işin eğitimini almış üniversitede derslerini görmüş yurtdışından sertifika almış bir besyo mezunu, uluslarası pro lisans sahibi ve profesyonel futbol takımlarında çalışmış bir antrenörden daha iyi biliyosunuz. maalesef ülkemizde bu sporu yapan herkes kendini hoca sanıyor :)

size kolay gelsin

10. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Paul_ devam edin mekik çalışmaya lütfen. Yaşadıgınız şeyin kardiyovasküler etkiye dönüştüğünü farketmeyip kaslandıgınızı sanmaya devam edin lütfen.
    Daha fazla yorum yapmayacağım. Sadece insanları yanlış bilgilendirmemek adına yapıyorum
    AĞIRLIK OLMADAN kas yırtılması olmaz. Kas yırtılması olmadan gelişim de olmaz.
    Siz yağ oranını sıfırlayarak da genetiğiniz iyiyse karın kası görebilirsiniz. Ama kusura bakmayın 35 cm kolla görünen karın kası ne boka yarar?

11. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Kesinlike.adam 1.000 mekikle 300 civarı kalori yakıyor.beslenmesinide farkında olmadan deficitte tutuyor yağ yakıyor.kilosuda muhtemelen çıplak susuz aç çıksa az çıkar

freeletics bunu beğendi.
  12. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Mekik konusunda birkac kez yazdim daha once,
    Simdi gunde 500-1000 gibi rakamlar cok yuksek, bunu yapan karin kaslarini calistirirken kardio da yapmis oluyor zaten

Benim dikkat cekmek istedigim, mekik yerine cok daha iyi alternatifler var, ozellike karin kasi icin, plank, leg raise, barda asili leg pull.

Mekik yanlis yapilmaya musait, ornegin boyun bukulebilir, ozellikle eller kafada ensede ise zorlaninca boyna extra baski yapabilirsiniz boyun fitigi riski olabilir, ayni zamanda karin kaslarini kemik gibi sikamadiginizda bek bukuk sirt kambur mekik cekerseniz bu da lumbar omurlari icin zararli bir takim fitiklar olusabilir.

Yoksa duzgun ceken ceksin, tabiki karin kaslarini calidtirir. Benim birincil onerim alternatifler tabiki

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

13. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Mekik , verdiğiniz emekle orantılı olarak karşılığını alabileceğiniz bir şey değil maalesef.
    Daha da kötüsü, omuriliğe zarar verir. Uzak durmak lazım mekikten. Hem marjinal faydası diğer hareketlere göre düşük, hem zararlı olabilecek bir hareket.
    Mutlaka yapılacaksa, Sit-up yerine Crunch tercih edilmeli bence.,

Sayfayı Paylaş