Mekik çekerken bacağa kramp girmesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve car_26 tarafından 17 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Salonda 3 tane mekik aleti var (crunch sehpası, eğik mekik sehpası ve diesel fitness'ın mekik makinası yani şundan:
    http://www.dukkanonline.com/modules/catalog/products/pr_01_75_max.jpg)

crunch'ta 3. sete doğru ağrı başlıyor.her sette minimum 100 yapıyorum
    eğik sehpada 20-25 tekrardan sonra başlıyor devam edemiyorum
    makinede ise 55kiloda 40-50 tekrar yapınca başlıyor.ara vererek bitiriyorum
    sadece sağ bacağımın quadriceps kısmı kasılıyor çok fena.sol bacağımda hiç birşey yok
    her ne kadar bacağımdan almasamda bu ağrı oluyor.bacak çalışmadığım günler bile oluyor.çoğu kişidede olduğunu düşünüyorum.bu olayın bir çözümü varmı ? yoksa böyle devammı :)

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    100 mekik yerine, 15x 3 agirligi artirarak yaparsan hacim icin daha net sonuclar elde edersin, ya makinede ya da rope push down ile yapabilirsin.Bacak sorununa elince , beni de rahatsiz ediyor eger dedigin sekilde yaparsam.Cunku bacaklar cok fazla kasili kaliyor, ve devamli kasili sekilde mide calismaya devam ediyoruz.Ve genelde agri baskin olan tarafta oluyor, yani sag bacakta. Arkadasim solak onun da sol bacaginda agri olusuyor. Ama dedigim gibi daha iyi bi goruntu icin hacim sart, Hacim icinde agirlikli olan mekik hareketlerine yonelmeni oneririm. Sanki gogus calisiyormus gibi dusun.

Sayfayı Paylaş